jindra3953 jindra3953 komentáře u knih

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Nebylo to špatné. Přiměřeně napětí, přiměřeně romantiky. Podezření na pachatele jsem pojala přesně ve chvíli, kdy byl zastřelen Max, ale občas jsem byla nalomená a tak to má být.

11.04.2019 4 z 5

Sbohem, město M. Sbohem, město M. Alžběta Šerberová

Náročnější čtení, ale pro pamětníka města M. krásné a taky smutné.

04.03.2019 4 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Jak už tu kdosi napsal přede mnou, měla by to být povinná četba pro všechny. Smutné čtení, člověku běhá mráz po zádech z toho, jak tenká je hranice mezi láskou a nenávistí, mezi "normálním" životem a jeho totálním rozpadem. :(

12.01.2019 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt - Marie mi připadala jako člověk s nějakou poruchou autistického spektra, úplný začátek jsem protrpěla, ale nelituju, nebylo to vůbec špatné. A jak psal někdo přede mnou - lichý počet stran pro Čt. výzvu 2019.

07.01.2019 3 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Příjemné čtení. Ke knize jsem se dopracovala v rámci Čtenářské výzvy, vzala jsem to poctivě od 1. dílu a nelituju.

13.12.2018 4 z 5

Na jaře zazpívá skřivan naposledy Na jaře zazpívá skřivan naposledy Johannes Mario Simmel

Bylo to náročné čtení a je mi z toho nedobře na duši. Kam svět pokročil za těch 30 let? My tady na severozápadě Čech svádíme dlouholetý boj o limity těžby uhlí z roku 1991, taky je to už hodně let a stále není jisté, že zůstanou zachovány. Také se mj. argumentuje tím, že lidi přijdou o práci (stejně jako v Simmelově knize) a i v jiných aspektech jsou okolnosti velmi podobné, včetně zákulisních politických tahů. Lidstvo je asi nepoučitelné. :(

06.12.2018 4 z 5

Mějte naději Mějte naději Johannes Mario Simmel

Jedna tragédie stíhá druhou, ke konci jsem z toho měla i trochu těžké sny. Místy zbytečně rozvláčné, ale přesto všechno se mi knížka líbila.

21.10.2018 4 z 5

Patriarchátu dávno zašlá sláva Patriarchátu dávno zašlá sláva Pavel Brycz

Ke knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy (kniha autora, který žil ve vašem kraji) a nelituji. Líbila se mi moc.

04.10.2018 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Ze série o Bavettových se mi tato zdá být nejslabší.

30.09.2018 3 z 5

Rafinovaná vražda Rafinovaná vražda Ruth Rendell

Slabý průměr.

11.09.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě průměrná krimi.

09.09.2018 3 z 5

Krev není voda Krev není voda Jackie Collins

Moje první a nespíš poslední kniha této autorky. Po knize jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy, ale moc mě neuchvátila, dost dlouho jsem si zahrávala s myšlenkou odložit ji, ale to dělám v úplně výjimečných případech, takže nakonec jsem ji dala. Nejmilejší mi byla postava Max, ta jediná byla v té plejádě krásných, úspěšných, bohatých, homo a bisexuálů (nic proti nim, ale zde byl jejich výskyt na můj vkus přemrštěný)... nejnormálnější.

28.08.2018 3 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Byly chvíle, zejména v první části, kdy jsem myslela, že to vzdám. Druhá část to nepatrně vylepšila

01.08.2018 3 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Zajímavě napsaná knižka, líbila se mi.

23.07.2018 4 z 5

Kočka, která shodila bombu Kočka, která shodila bombu Lilian Jackson Braun

Miluju tyto kočičí detektivky, ale z téhle jsem trochu na rozpacích. Asi zatím nejslabší ze všech, které jsem četla.

17.07.2018 3 z 5

Kočka, která věděla kudy kam Kočka, která věděla kudy kam Lilian Jackson Braun

Siamky a pan Q. nikdy nezklamou.

15.06.2018 4 z 5

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

Simmel opět nezklamal.

06.06.2018 4 z 5

Jindra Jindra Vlasta Pittnerová

Trošku červená knihovna, ale budiž. :)

29.05.2018 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Docela jsem se v těch Johanech, Johanessích a Jacobech ztrácela. Příběh Anny mi připadal naprosto nadbytečný. Byla to moje první knížka od této autorky, určitě zkusím ještě nějakou další.

23.05.2018 3 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

Po přečtení zdejších recenzí jsem se dost rozmýšlela, jestli se do toho mám vůbec pustit. Ale nakonec jsem si řekla, že odložit knížku můžu vždycky. Neodložila, dočetla, nelituji. Život není černobílý, ten skutečný, ani ten románový.

16.05.2018 3 z 5