Namydlená šikmá plocha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Válka skončila teprve před několika dny. Do Mostu, kde se děj nového románu Rudolfa Čechury odehrává, se vrací mírový život. Bývalí čeští hraničáři před válkou nuceně vystěhovaní přijíždějí do svých – nyní vesměs opuštěných bytů a domů, organizuje se odsun Němců, občas se ještě ozve střelba, ale obnovuje se doprava a služby. Dva mladí kamarádi Václav a vypravěč jejich společného příběhu Jan vstupují do Revoluční gardy, z níž se později formuje Sbor národní bezpečnosti. Co jim přinese budoucnost? Rozdělí je únor 1948. Václavova kariéra rychle stoupá, zatímco Janovu dramaticky napovídá osud knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24051/namydlena-sikma-plocha-z81-24051.jpg 3.913
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Namydlená šikmá plocha

Přidat komentář
Katka2382
28.05.2020

Moc pěkný,stylem vyprávění mi to připomínalo jinou atorovu knihu-Šperhák.Čte se to skoro samo,škoda jen toho rychlého konce.

Pavelpi
08.03.2019

Velmi dobře napsáno.Znalost Mostu je u autora obdivuhodná.Dokážu to posoudit,protože jsme v Mostě bydleli od roku 1950 až do roku 1969.Takže místa o kterých autor píše a většina je ze starého Mostu jsem znal.Dnes už bohužel neexistují.Závěr knihy mě docela dostal,i když byl poněkud rychlý a uspěchaný.


cori
17.07.2016

Příběh dvacetiletého Honzy, který touží po prvním sexu a glosuje události v osvobozeném Československu. Hlavní děj se odehrává od června 1945 do února 1948, v posledních 2 kapitolách již sedmdesátiletý hrdina shrnuje svůj život po únoru 1948 a příkoří, která na něm a jeho rodině spáchali komunisté. Je poučné přečíst si, jak se žilo ve vybydleném pohraničí, jak probíhal odsun a jak komunisté ovládli SNB.

květáček
23.03.2015

Dávám 3 body. Kniha je v celku zajímavá, nikoliv pro mne, čtenáře. Napsaná je tak, jak jsem si myslela. Děj tu sice je, ale na to, že jde o našeho autora, musím připustit, že jde o trochu zvláštní způsob mluvy. Pořád si připadám jako bych četla příběh z učebnice, i když tuto dobu učebnice nepopisovaly, tedy v době kdy já vyrůstala ...a to je dávno.

diabolka3
24.03.2013

Po Posledním Batalionu od Fr.Niedla byla laťka nasazena vysoko. Román se četl dobře, popisuje nejen dobu, ale i proměnu lidí v poválečné době. Dávám ale "jen" čtyři hvězdy. Naivitu hlavního hrdiny v první polovině knihy jsem autorovi nějak nemohla uvěřit. Psychologie postav mi nepřišla až tak propracovaná. Ale i tak doporučuji knihu k přečtení všem.

mgeisselreiter
28.07.2012

Výborná kniha. Autor je PAN spisovatel. Čte se velmi snadno, psáno jednoduchým srozumitelným jazykem. Skvěle odráží dobu po roce 45 a její následky až do současnosti. Měla by být povinná četba ve školách. Přečetl jsem asi před měsícem. 28.7.12 dávám 95%.