Jidu Jidu komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

(SPOILER) Jasný, já vím, že v tomto žánru objevujeme jiné hloubky než ty myšlenkové, ale čeho je moc, toho je příliš.

Hlavní hrdinka je vykreslena jako absolutně nezkušená naivka, která neví, co chce. Takže celá ta "dark romace" spočívá v tom, že si odmítá přiznat, že Kinga chce.

King - rádoby drsný kluk, který vlastně, až na jednu scénu, vůbec drsný není.
A pokud čekáte knihu plnou scén, tak vás také zklamu. Je to nudné a SPOILER reálně se spolu postavy vyspí v poslední čtvrtině knihy.

Abych na knihu jen neprskala, tak chválím vedlejší dějovou linku, která mě dost možná donutí přečíst si i další díly, protože to skončilo neskutečně otevřeně a zajímavě. Co se mezi nimi asi tak stalo?

Pevně doufám, že i jejich vztah v dalších dílech dospěje do nějaké úrovně, jakou bych si v jejich věku představovala, a nebo že autorka dostojí svému slovu, že z Kinga se žádný hrdina nevyklube a rozjede to na plné obrátky. V prvním díle se jí to totiž absolutně nepovedlo a musím to hodnotit jako slabší podprůměr.

Závěrem už dodám jen to, že by si King měl dojít na neurologii. Tolik tiků v oku jsem ještě u člověka nezažila.

03.06.2023 2 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Toto je kniha, která by před vznikem internetu a mobilních aplikací byla všem pro smích. Přeci by nikdo nebyl tak hloupý! No, dneska je to bohužel realita.
Ukázka toho, že když někdo bezmyšlenkovitě posílá fotky, videa a sdílí svůj osobní život s někým cizím na internetu, tak se mu to může šeredně vymstít.
Lukáše nebudete mít rádi. Jak je jasné dle anotace, tak se s Královnou sbližuje, i když nemá vše ukončené, a proto vám někdy erotické scény budou proti srsti. Nebo alespoň mně byly.
Co se týká konce, tak to je neskutečná jízda a vůbec, ale opravdu vůbec jsem neměla tušení, kdo za tím stojí a kdo je tajemná Královna. To se autorovi opravdu povedlo.
Jednu hvězdičku strhávám za množství erotických scén, přeci jen to má být primárně thriller a to tady dost často ustupovalo do pozadí. Jinak jsem moc mile překvapená a těším se na další knihy od autora

19.05.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Tak tohle byla hodně zajímavá kniha na tuto tématiku. Běžně máme v knihách postavy obětí, ale tady je ten zlý, nacista. A je tu jeho úhel pohledu a jeho vyprávění. Hodně neobvyklé.

Příběh začíná v době před válkou, kdy jednotlivé postavy řeší své problémy, ale i zamilovanost, první lásky atd. Je to dost kontrast k tomu, co je brzy čeká. Spousty jídla, rodinné sešlosti atd.

Autor knihu píše jakoby odosobněným stylem, takže jsem měla maličko problém se začíst. Zejména prvních cca 150 stran, kdy se vlastně "nic neděje". Ale pak to přišlo a já naopak jeho styl psaní uvítala.

Kapitoly, kde dostává slovo Franz, jsou hodně rozporuplné. Čtenář ho totiž nezná jen jak nacistu, ale i jako člena vesnice a rodiny, který prostě...naletěl? Nebudu spoilerovat, ale zkrátka se to ve mně strašně pralo, protože sice to bylo hovado, ale stále tam bylo to ALE, protože jsem znala jeho příběh.

Milena, která mi prvních 150 stran pila krev, protože byla umanutá až hrůza, najednou začala dávat smysl a její umanutost ji udržela naživu.

Autor zkrátka umí vzbudit morální dilema a celou knihu se to ve mně pralo.
Celkově je kniha plná emocí, krutých pasáží, ale i naděje, zakázané lásky a ukázky lidské síly. Moc doporučuji.

14.05.2024 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

(SPOILER) Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, ale jsem mile překvapena! Těžké téma, pojednávající o zneužívání dětí vlastním učitelem z divadelního kroužku, to je prostě mazec samo o sobě.

Autorka dokonale popsala a vyjádřila dětské smýšlení, kdy si holčičky neuvědomovaly, že se děje něco špatného, protože byly právě zmanipulované. To se mi opravdu moc líbilo, že to zvládla takto podat.

Dokázala ve mně vzbudit silné emoce ne jen samotným příběhem, ale právě i stylem psaní, podáním. Ti dospěláci byli na pěst!! To jsem se navztekala, že nemám slov.

Zároveň tu nebyly detailně popsané scény samotného zneužívání, nesnažila se nás šokovat brutalitou, ale právě psychologií.

Za zmínku stojí určitě i styl stránek a celkově knihy, který je právě jako scénář, takže velmi kreativní a originální, když jde právě o něj.

Jednu hvězdičku vzít musím za občasná hluchá místa. Mohlo to být o trošičku kratší a bylo by to dokonalé.

Co víc dodat! Celkově knihu moc doporučuji, stojí to za to!

23.01.2024 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Já jim říkala, ať tam nelezou! A co udělali?! No vlezli tam!! Fuj, tohle bylo dobrý (má oblíbená hláška u hororů).
Jde o moje první seznámení s autorkou, na barabizny já moc nejsem, takže očekávání bylo obrovské. A nezklamalo!
Dvě dějové linky, minulost a přítomnost, v jedné tajemná loď, v druhé ještě tajemnější vrak, to prostě slibuje pořádnou jízdu.
I když zde máme nějaké nadpřirozeno, tak nejděsivější jsou intriky a různé machinace jednotlivých členů týmu, a to za mě autorka vykreslila úplně topově, protože to je pravda. Přeci jen je maličko větší šance, že potkáte debila manipulátora, než ducha, že? Takže za tohle palec nahoru, to se povedlo.
Samotné nadpřirozeno mě teda dost vyděsilo a velmi to přiživilo můj strach z hlubin, moře, oceánu a tady těch různých tajemných míst. Br!
Možná knížka mohla mít o 50 stran méně, aby to opravdu nemělo hluchá místa (sem tam), ale rozhodně doporučuji a stálo to za to! Jsem moc moc spokojená

01.12.2023 4 z 5

23:55 23:55 Jan Hlubek

Víte, co nemám ráda? Povídky. A víte, co je tato kniha zač..? Povídková. A dávám 5*. Tady by asi recenze mohla končit, ale dobrá, ještě vám něco napíšu .

Já absolutně obdivuji Honzovu češtinu. To, jak ovládá náš jazyk, já pomalu nemám slov. To je taaak barvité!! No zjistěte sami.

Za mě vede jednoznačně Pandemie obskurnosti a Sněhobílá smrt. Já řeknu to, co včera - fuj, to bylo dobrý. A poslouchejte ty senilní babči, oni mají někdy pravdu!!

Neskutečně mě baví i provedení vzhledu knihy. Černá, bílá, šedá, takto zde vypadají stránky, a je to top! A ilustrace jsou také majstrštyk. Název si zaslouží taky pozornost. Jen ho zadejte do Googlu, no, šup. Anoo, vyjede vám 0,4181818...bla bla. Plecháč nám to prvně vydělil. A já mám matiku krapet ráda. Co víc si přát.

Tohle je prostě pecka, nemám co vytknout.

01.12.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Já ani nevím, kde začít. Od příběhu jsem čekala alternativní realitu, takové to "coby kdyby", ale to tu téměř vůbec není. K odsunu Němců částečně došlo a vlastně se nic moc nezměnilo. Čekala jsem, že bude třeba nějaká občanská válka, že nás Německo obsadí a totálně se změní vývoj dějin. Že prezidentem nebude ten, kdo byl apod. To tu opravdu není. Kdo ví? Třeba to byl autorův záměr a opravdu má prozkoumané, že by se toho tolik nezměnilo a já to jen nepochopila? Upřímně nevím.

Pak jsem si řekla, že třeba má jít o detektivku v zajímavém prostředí a začala jsem to tak brát. Nojo, jenže tohle nebyla ani dobrá detektivka. Absolutně ploché hlavní postavy. Novinář hrdinka, který se stane boxovacím pytlem pro všechny, zbytečné popisy oblečení všech možných postav, 100x minimálně info o zapálení cigarety...a pak najednou BUM, uspěchaný konec, který zahrnuje i tradiční klišé.

Bohužel, kniha mě opravdu zklamala. Věřím, že autor je úžasný ve svém hlavním žánru a určitě od něj zkusím nějaké další knihy, ale tohle za mě ne.
Knihu moc nedoporučuji, zachránil to jen konec, který byl ale, jak jsem již řekla, jako z rychlíku.

08.11.2023 1 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Řekli jste si někdy o nějaké knize "fuj, to bylo dobrý"? Ne? Tak já u této jo .
Tohle byl jednoznačně nejděsivější horor, jaký jsem kdy četla. Dva dny jsem si v noci svítila a čekala, co na mě odkud vyskočí. Přítel byl přímo nadšen! No a naše spotřeba energie určitě taky...
Začátek byl absolutně TOP! Jakmile jsou tam zvířata, co se lekají něčeho, co člověk nevidí, tak mi vlasy vstávají hrůzou na hlavě.
Celý průběh knihy je extrémně zaměřený na atmosféru, na takové to brutální mrazení, kdy fakt nevíte, co se sakra děje.
Konec mě překvapil, čekala jsem klasiku, ale tohle teda bylo fakt jiné.
Nevím, co víc dodat, milovníci "duchařin" - tohle musíte mít. Jsem nadšená.

22.10.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Vidíte tu poslední větu? Znásilnění. A jak vypadá obálka? Ano, jako plochá erotika. Vůbec nevím, co komu šiblo, že tam dal polonahého šampóna. Vůbec se to nehodí a reálně jsem kvůli tomu knihu odkládala.

Nicméně jsem udělala chybu a zde opravdu platí přísloví "Nesuď knihu dle obalu". Jde totiž o smutný a srdceryvný příběh.

Hlavní hrdinka znovu objevuje sama sebe, svoji jistotu, svoji sexualitu. Totálně mě to dostalo a na samém konci jsem si poplakala jako želva.

Nádherný romantický příběh, kterému mohu vytknout jen obálku, za kterou autorka nemůže, takže doporučuji všemi deseti. Opravdu povedený příběh.

31.07.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh Natálie, který se odehrává v přítomnosti se střídá s příběhem Evy, která žila v období druhé světové války. Problémy s internetem v jedné kapitole, chudoba a nedostatek v kapitole druhé.

Natálie postupně objevuje své potřeby a touhy, které teď rozhodně nejsou naplněny. Vyprávění paní Hedviky ji otevře oči a dovede ji na úžasnou cestu, o které si opravdu musíte přečíst.

Temnější část knihy, a to kapitoly z minulosti, nám připomenou dobu, na kterou nesmíme zapomínat. Važme si toho, co máme, protože tito lidé měli daleko méně a stejně se pokoušeli usmívat každý den. Tohle poslání na vás čiší z každé stránky. Život Evy byl neskutečně těžký a myslím, že nejsem jediná, kdo si u knihy poplakal, ale zároveň byl také plný naděje.

Autorka má neskutečnou slovní zásobu a absolutně bravurně přechází do dobových slangů. To mě TAK bavilo!

Co víc dodat. Tohle je přesně ten příběh, který vám může vyprávět maminka, babička, prababička, prostě někdo, kdo tuto dobu zažil a vy jen sedíte a bedlivě nasloucháte a vžíváte se do děje. Že jsem knihu slupla za 24 hodin je asi jasným důkazem, jak se mi líbila.

Nemám jedinou výtku, tohle bylo dokonalé. Hodnotím na 100% a všem doporučuji!

09.07.2023 5 z 5

Orgie v chomoutu Orgie v chomoutu Carlton Mellick III

Jejda mane, tohle byla pecka . Mellick prostě umí. Kniha začíná poměrně těžkým a zajímavým tématem. Pojednává o potratech, o privilegiích pro rodiny s dětmi (lepší peníze, možnost volit atd). A pak pokračuje bláznivinou.

Týpek, co se účastní takových těch akcí, kde se mají všichni moooc rádi, jednu z těch milovnic zbouchne. Jenže jaksi nesleduje politiku (taky bych byla v háji) a zjistí, že si ji musí vzít. Tak to říká nový zákon.

Matně vzpomíná, kdo to byl, ale lepší svatba, než jít do lochu...Nebo? Jako čtenář jsem se ocitla v totální magořině Zvyklosti tohoto mimozemského druhu, to byl mazec. No ostatně na obálce vidíte nevěstu.

Nasmála jsem se, až mě bolelo břicho, někdy jsme si říkala, že to snad už stačí, ale hlavně jsem si opět říkala, že chci sakra vidět na pár minut do autorovi hlavy. Ono by to asi na víc bylo maličko nebezpečné, protože buď je totální blázen, nebo génius...nebo oboje.

Celkově knihu hodnotím opravdu jako hodně povedenou, jsem nadšená. Líbilo se mi to ještě víc, než Zbouchnul jsem satanovu dceru, kde na mě ten lego dům a lego vše bylo někdy maličko moc. Tohle je super kravina, která si zaslouží medaili, fakt, že jo.

24.04.2024 4 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Tohle byla další pecka, kterou jsme měla možnost si v poslední době přečíst. Upřímně knihy na podobné téma jsem četla. A četla jsem jich hodně. Ale že by byl týraným muž? To se mi pod ruce dostalo poprvé.

A musím říct, že to bylo hodně zajímavé čtení. Kdo knihy na toto téma čte, nebo někdy četl, tak ví, že na těch ženách to dost často někdo pozná a snaží se pomoct a ony bohužel dost často nechtějí. Ale co když je to obráceně?

Co když to nikdo nevidí, protože to nikoho nenapadne? To je pěkný průser. A tahle madam hrála svou hru tak bravurně, že mi málem rupla cévka, když jsem věděla, kde je pravda.

Také mě hodně bavil Xaver, postava z jeho románů, takové alter ego, které mělo vždy větší nadhled a snažilo se Oldovi ze svízelné situace pomoct.

Konec, na který si někteří stěžují, mi přišel úplně v pohodě. Neměla jsem pocit, že by to bylo nějak useknuté. Za mě spokojenost a neskutečně ráda si přečtu další autorčiny knihy.

MOŽNÝ SPOILER - přeci jen o psychickém i fyzickém týrání ze strany žen se mluví méně, i když se také děje. To samé znásilnění v manželství. Nikdo nemá právo si tohle vynucovat na sílu. Já moc děkuji autorce, že toto téma otevřela a napsala o něm knihu.

12.04.2024 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Takže! Tohle byla, dámy a pánové, taková jízda, až mě bolelo břicho od smíchu, místy se mi dělalo blbě a někdy jsem pěkně kroutila hlavou. Zkrátka - tohle je fakt top bizár.

Příběh švihlých sourozenců a dalších postav mě dostal na lopatky. Bála jsem se, že si s autorem ani v této rovině nesednu, ale omyl. Kotleta a Kyša možná vypadají stejně, ale fakt stejní nejsou! Mazec.

Plno sexu, akce, ti nahání tamty, tamty tyhle, krev a všechny možné tělní tekutiny stříkají všemi směry. Základ je - nezůstat "čistí", mít hřích. Jinak je velký problém. A postavy se teda opravdu činí, aby hřešily ve všech směrech.

Kromě ulítlých scén je tu i krásně vykreslený fantasy svět, takže i v tomto hledisku moje srdíčko zaplesalo.

Někde jsem četla negativní komentář, že se autor snad pasoval na cz Mellicka. Nevím, proč to bylo negativní, protože pokud se tam nepasuje autor, tak ho tam s klidem pasuju já.

Malinkatá výtka - mohlo to být kratší, pak se to začalo krapet opakovat a myslím, že tento žánr by měl mít ten rozsah maličko menší. Ale nic strašného.
Celkově bez debat knihu doporučuji, je skvělá a fakt jsem si příběh užila.

Hodnotím na 90% a kdo váháte, nemusíte.

13.03.2024 5 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Prvních padesát stran je dost o vztazích Ruth. Jak s rodiči, s bratrem, tak i s Robertem, budoucím manželem. Věřím, že to někoho vystrašilo, že to vypadalo jako podivná romantika a lékařství nikde, ale název mluví jasně - žena průkopníka. Nějaká ta romantická a seznamovací linka je tedy očekávatelná.

Ovšem po této části začíná smršť. Geniální nápad, který by dokázal opravdu pomoc těžce nemocným, se stává postupně prokletím. Nádherná ukázka toho, co se stane, když má jeden člověk velkou moc a stoupne mu to do hlavy. A taky toho, jak dlouho trvá, než se na to přijde.

Robertovo bláznění bylo opravdu extrémní. Pomalu jsem si říkala, že on dělá lobotomii kvůli všemu (třeba poporodní deprese) a sám by ji očividně taky potřeboval. Z nadějného a úspěšného lékaře se stal zkrátka magor pachtící po uznání a zejména slávě.

Malinká výtka - chyběl mi úhel pohledu Roberta. Kdyby to tam bylo, tak je to jasných 100%. Chtěla bych mu vidět do hlavy, proč to dělal, kdy nastal ten zlom apod. Ruth nám to sice vypráví bravurně, ale zkrátka jen z jejího pohledu.

24.02.2024 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Musím říct, že kniha se mi líbila o dost méně, než film. A opravdu i vím proč.
Máme zde pejska, to je jedno, kým zrovna je, a ten nám vypráví příběh. Nojo! Ale kde je pohled paníčka?

Prostě mi chybělo to lidské truchlení, které zažije každý mladý majitel psa (až na výjimky).

Bafan zemřel, ale hned tu byl znova, takže to bylo vlastně veselé a hravé.
Plakala jsem jen jedenkrát, a to tehdy, když se loučil s Ethanem. U filmu jsem bulela až hrůůza, pořád.

Zkrátka dát nám se vhled paníčků, tak by to bylo lepší a emotivnější.

Celkově knihu doporučuji, ale film je lepší.

02.11.2023 3 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Já se prostě čím dál tím víc přesvědčuji, že jsem byla pěkná trubka, když jsem se vyhýbala českým autorům. Takhle zpětně absolutně nechápu, proč jsem to dělala. Tohle byla taková paráda!

Originální a neskutečně krásně vykreslený svět démonů a zaklínačů vás zkrátka pohltí. Hlavní hrdinka je klasická nanynka, která vám zaručeně bude pít krev svojí naivitou, ale to k tomu zkrátka patří. No a Damiena budete milovat, to nejde jinak.

Oceňuji, že to není klasická upířina, že si autorka opravdu dala práci s vymyšlením světa, v kterém se děj odehrává. Je to fakt něco jiného a neskutečně se mi to líbí. I samotná elitní soukromá škola se povedla, není to ledajaká střední.

Zkrátka a dobře nemám co vytknout. Je to dokonalé a já nutně potřebuji další díl, protože konec je teda neskutečně otevřený!

03.08.2023 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Musím říct, že jsem knihu oddalovala poměrně dlouho. Já zkrátka nemám ráda postavy a obličeje na obálce. Mám pocit, že mi to nutí vzhled důležité postavy, a to já si chci představit dle sebe. Nicméně u Avy mě čekalo milé překvapení, tak jsem si řekla, že nebudu srab!

Bohužel, první polovina knihy mě nebavila. Vlastně se nic moc nedělo, vyšetřování bylo zvláštní. Samozřejmě je zde spousta severských jmen, které se mi pletly a při pokusu o jejich vyslovení hrozilo zamotání jazyka, takže jsem se musela hodně soustředit a nebylo to úplně komfortní...

Celou knihu jsem si říkala, že to je lehký podprůměr. Ale pak přišla poslední třetina a tam teda autor solidně zabral a neskutečně mě překvapil. Tohle jsem rozhodně nečekala a koukala jsem s papulou dokořán.

Myslím, že tohle je zkrátka klasická severská krimi, kde se dlouho nic neděje, ale potom se to rozjede do neskutečné parády. Takže kdo toto má rád, tak doporučuji. Kdo chce akci od prvních stran, tak to pro vás nebude to pravé ořechové.

Já patřím k těm, co čeká akci a spád, takže knihu hodnotím jen na 60%, ale věřím, že si své příznivce najde.

Jo a nebojte! Obálka je na tom to nejvíc nechutné, není to žádný brutal.

31.07.2023 3 z 5

Les Les Jan Hlubek

Kniha je malinká a má jen pár stránek, ale příběhu nic nechybí. Klasické strasti puberťáků vystřídá strach o život. Místy jsem se bála. Tyhle entity, různé nepochopitelné jevy atd. mě dost děsí, takže účel splněn! Zároveň tu máme pár nečekaných a vtipných scén, kdy jsem se upřímně zasmála. Opravdu spokojenost a krásný úvod do žánru, který jsem si nyní hodně oblíbila. Doporučuji.

19.05.2023 5 z 5

Severoamerické jezerní příšery Severoamerické jezerní příšery Nathan Ballingrud

Tak kde začít! Asi tím, co mi na knize opravdu vadilo - ukousnuté konce. Měla jsem pocit, že některá z příšer snad půlku příběhů snědla, protože to nebylo možný. Jasný, trochu něco nechat na představivosti čtenáře, je úplně v pořádku, ale tady u všech chyběla snad půlka.

Takže i když byl námět dobrý a mohlo by to být fakt úplně top, tak bohužel, nedozvěděla jsem se vůbec nic. A i když se se snažila si to nějak domyslet, tak jsme ve většině případů byla bezradná.

Je možné, že jsem nebyla naladěná na autorův styl, ale s další štafetářkou jsme se na tom shodli, takže těžko říct.

Nejvíce stojí za vypíchnutí povídky SS a Puklina. Puklina mě oslovila mrazivým prostředím, kde figurovali psovodi, zima až praští, no zkrátka já tohle prostředí můžu a příběh mi přišel taky super. A SS byla zase zajímává z psychologického hlediska, co je někdo schopný udělat pro popularitu atd., nebudu spoilerovat. Jenže! Opět...konec nikde.
Jiné povídky buď za nic nestály, nebo neurazily, ale ani nenadchly. Ty dvě výše zmíněné to potáhly na 50%, ale bohužel, jsem zklamaná.
Celkově knihu hodnotím jako průměr a doporučuji ji těm, co rádi dostanou originální námět, ale příběh si vytvoří víceméně celý sami. Já k těmto lidem nepatřím.

24.04.2024 2 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Uf! Jen si na to vzpomenu a už mám zase slzy v očích. Že jsem u pár knih slzela, to je pravda, ale tady jsem vyloženě brečela a nešlo to zastavit. Tak strašně moc emotivní příběh autorka napsala.

Co zvládne jeden člověk unést? Kdy je toho už prostě moc? Ukázka toho, že spravedlnost ve stylu "Už jsem toho v životě zažil/a hodně, teď se musím mít jenom dobře" je úplný nesmysl.

Své o tom ví hlavní postava Danny, který po absolutně otřesném startu do života před sebou nemá ani zářnou budoucnost. Bohužel mu není přáno.

V pekle, které si nedovedu ani představit, potkává své světlé místo v životě, svoji přítelkyni. A spolu jdou vstříc všem zítřkům, ať už dobrým, nebo těm špatným. A těch špatných je rozhodně více.

Také tu máme Dannyho kamarádku, která prochází rovněž otřesnou situací. Je zajímavé pozorovat, jak Danny, který je opravdu v háji, pomáhá, jak může. Neskutečně jsem to na něm v příběhu obdivovala. Prožíval největší peklo, jaké si dovedu představit, ale přesto dokázal být oporou.

Co mě úplně dostalo, tak byl samotný konec, kde máme pár slov od autorky. To jsem brečela nanovo. Nevím, co víc říct. Přečtěte si tento silný příběh několika lidských životů. Stojí to za to. Ale kapesníky po ruce! Doporučuji na 100%

12.04.2024 5 z 5