ji7967 ji7967 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Výborná kniha, naprosto geniálně napsaná. Klobouk dolů nad inteligencí a propracovaností. Hlavní hrdina je od začátku sympaťák, který si umí poradit v každé situaci..natož pak na Marsu. Zpočátku jsem bojovala s technickými popisy, ale v podstatě o to v té knize jde..a když to člověk přijme, je to zábavné, zajímavé a inteligentní. Navíc humor hlavního hrdiny je fakt výtečný. Těším se na film. Knížka pro mě sice není top (ve smyslu, že bych se k ní musela stále vracet), ale výborná bezesporu je.

30.09.2015 4 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Prostě geniální kniha. Pro dospělé i děti.. Doporučuju!

23.09.2015 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Skvělá...neočekávaná, překvapivá, zábavná, chvílemi vtipná, nadčasová.... Doporučuji přečíst.

19.09.2015 5 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Skvělá, motivační v jednotlivých zajímavých příbězích. Doporučuji tomu, kdo chce na sobě pracovat.

02.08.2015 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Tana je skvělá spisovatelka, její knihy jsou zábavné, napínavé, domyšlené. Vetřelec není určitě top, ale i tak výborná kniha. Možná méně dlouhých popisů a o 50 stran méně obsahu. Nicméně, nic zásadního a knihu ke čtení doporučuji.

24.10.2018 4 z 5

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

Příjemná, vlídná a motivující kniha... a to pro všechny, kdo nad jógou přemýšlí, ale fajn i pro život. Přečteno asi za 3 hodiny a zařazuji do své knihovny, protože se k ní ráda brzy vrátím.

24.09.2018 5 z 5

Jóga, dech a meditace: Ztracen a nalezen v Indii Jóga, dech a meditace: Ztracen a nalezen v Indii Václav Krejčík

Velmi příjemná kniha...a to jak z pohledu cestovatelského (tedy jogínsky cestovatelského), tak i z pohledu jógy. Čte se sama, je vidět že si autor (mimochodem top jogín v ČR) psaní užívá s lehkostí. Určitě povinnost pro toho, kdo nad návštěvou jógového chrámu přemýšlí!

01.12.2017 4 z 5

Zázračná moc vody Zázračná moc vody Masaru Emoto

Báječná kniha!

30.11.2017 5 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

I přes všechny opěvné ódy tu...já se tou knihou prostě neprokousala. Zkoušela jsem to dlouho, ale asi mě právě nyní neoslovilo téma. Kniha je bezesporu úžasně napsaná a třeba si i u mě najde časem své místo.

17.10.2017

Receptář pátera Ferdy - Jak léčil páter F. Ferda Receptář pátera Ferdy - Jak léčil páter F. Ferda František Ferda

Skvělá kniha.

08.10.2017 5 z 5

Jóga snadno a rychle Jóga snadno a rychle Christina Brown

Dobré tipy na rychlé protažení, relax...kdekoliv a kdykoliv během dne. Jak bylo zmíněno níže - vhodné pro lidi, kteří jógu už alespoň trochu znají.

30.09.2017

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Po knize od L.Gouunelleho Filozof... jsem se dostávala k další poměrně dlouho. I přesto, že mě všechny jeho knihy nadchly, Filozof už mi přišel jako opakování tématu (i když, pokud bych nečetla vše předchozí, asi by nadchl i on). Nicméně, jsem ráda, že jsem se k této knize opět dočetla. Je skvělá. V podstatě rady jak na sobě pracovat a velmi zajímavé postřehy z života a žití zpracovává do příjemného i napínavého příběhu. Ostatně jako vždy. Za mě skvělé, úžasné dílo, které by si měl přečíst každý!

17.09.2017 5 z 5

Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Robert S. Morse

Skvělá kniha, obsáhlá, poučná, inspirativní a i přesto, že má občas člověk pocit, že se vlastně detoxikovat nedá (vzhledem k tomu, co vše potraviny, voda, vzduch, oblečení... obsahuje), dává kniha návod, jak to udělat. Za mě skvělé a doporučuji každému.

14.09.2017 5 z 5

V ájurvédské kuchyni V ájurvédské kuchyni Martina Zisková

Krásně zpracovaná kniha... za mě - pro člověka, který se ájurvédou zabývá - nutnost ;) Zajímavé informace o nejpoužívanějších kořeních v ájurvédě, velmi zajímavé recepty a hodně informací.

12.08.2017 5 z 5

Jóga, očista a rituály Jóga, očista a rituály Václav Krejčík

Perfektní, hezky napsaná, čtivá, podnětná. Splnila mé očekávání.

04.06.2017 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Není moc knih, které nedočtu. Ne, že by tahle byla nějak extra špatná, ale taky nezaujala a šanci jsem jí dala téměř do poloviny. Myšlenka fajn, své čtenáře si určitě najde. PS: a částečný souhlas s Neila.... huh.... to mě teda v té knize hodně točilo. Probůh, co to je za citoslovce???

30.05.2017

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Inspirativní kniha, ze které lze vyzobat hodně zajímavých tipů a informací. Potěšila i část o Zátopkovi. Nejen pro běžce určitě zajímavé a poučné čtení. Existuje i jako příjemná audiokniha čtená Jaroslavem Duškem.

08.05.2017 4 z 5

Kalanetika Kalanetika Callan Pinckney

Na knize je vidět, že je přece jen trochu "retro"... ale rozhodně jí to neubírá na účinnosti a skvělé technice cvičení. Za mě super - tedy hlavně to cvičení ;)

05.05.2017 5 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Tohle je kniha, která pohladí, poradí, poučí a prostě baví i nekuchařky (což jsem já :-) ). Rozhodně patří do knihovny každé domácnosti... stejně jako například BioAbecedář od stejné autorky.

27.04.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Já se tak nerada bojím! :-) I tak jsem šla do Kinga... Moje první kniha od něho. A myslím, že i na delší dobu poslední. Píše úžasně, až tak, že je člověku úzko jen při popisu hasičské hadice... Některé dlouhé pasáže mě přímo otravovaly a nebavily - a nakonec se ukázalo, že ne vždy jsou i pro děj v knize nutné. Asi mě fanoušci Kinga utlučou, ale mezi mé oblíbené se rozhodně nedostal, i přesto, že píše bravurně a vykresluje dokonale... Pro fandy hororu určitě vynikající četba. Pro mě nic, co potřebuji k životu ;)

23.04.2017