ji7967 ji7967 komentáře u knih

Jóga, očista a rituály Jóga, očista a rituály Václav Krejčík

Perfektní, hezky napsaná, čtivá, podnětná. Splnila mé očekávání.

04.06.2017 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Není moc knih, které nedočtu. Ne, že by tahle byla nějak extra špatná, ale taky nezaujala a šanci jsem jí dala téměř do poloviny. Myšlenka fajn, své čtenáře si určitě najde. PS: a částečný souhlas s Neila.... huh.... to mě teda v té knize hodně točilo. Probůh, co to je za citoslovce???

30.05.2017

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásná milá kniha...s dokonalou češtinou...ovšem co také jiného od Z. Svěráka čekat. Moc se těším na film. A knihu rozhodně doporučuji.

30.05.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Skvělá kniha, která nastavuje zrcadlo naší společnosti. Vtipná, pravdivá...a rozhodně má myšlenku. Doporučuji!

18.05.2017 5 z 5

Císařské tajemství zdraví a dlouhověkosti Císařské tajemství zdraví a dlouhověkosti Bob Flaws

Velmi čtivá, útlá kniha, která obsahuje srozumitelné seznámení s problematikou. Poprvé jsem se věnovala tomuto tématu a vnímám jako přínosné. Doporučuji.

11.05.2017 4 z 5

Výborné povídky. Knížka, kterou člověk přečte za odpoledne....a fakt ho mrazí. Vynikající konce - u všech se musíte zamyslet.

11.05.2017 5 z 5

Ajurvédské paprsky - I.díl Ajurvédské paprsky - I.díl Ojha Anant

Kniha shrnuje principy ajurvédy. Vzhledem k mnoha ajurvédským termínům je ale vhodná spíše pro čtenáře již ajurvédou políbené.

09.05.2017 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Inspirativní kniha, ze které lze vyzobat hodně zajímavých tipů a informací. Potěšila i část o Zátopkovi. Nejen pro běžce určitě zajímavé a poučné čtení. Existuje i jako příjemná audiokniha čtená Jaroslavem Duškem.

08.05.2017 4 z 5

Kalanetika Kalanetika Callan Pinckney

Na knize je vidět, že je přece jen trochu "retro"... ale rozhodně jí to neubírá na účinnosti a skvělé technice cvičení. Za mě super - tedy hlavně to cvičení ;)

05.05.2017 5 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Tohle je kniha, která pohladí, poradí, poučí a prostě baví i nekuchařky (což jsem já :-) ). Rozhodně patří do knihovny každé domácnosti... stejně jako například BioAbecedář od stejné autorky.

27.04.2017 5 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Hezky zpracovaná kniha - ohledně fotografií, které ilustrují text k dokreslení toho, co vlastně hygge je. Někdy u sté strany jsem se tak zasnila, že jsem kolem sebe hygge cítila a pochopila jak se toho ve všech oblastech života chopit. Ono je to vlastně velmi jednoduché, jen si umět udělat pohodu, atmosféru, chovat se vlídně ... Hvězdiček bych dala tak 3,5 a to z toho důvodu, že by text stačil na článek, kniha je trochu rozvláčnělá. Ale návod hezký, přečteno asi za 2 hodiny a určitě člověka navede jak se dá lépe žít. I pro atmosféru knihy si ji určitě nechávám v knihovně.

25.04.2017 4 z 5

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Moc hezky napsaná kniha, která už při čtení působí meditačně. Koho zajímá meditace i běh, určitě doporučuji.

24.04.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Já se tak nerada bojím! :-) I tak jsem šla do Kinga... Moje první kniha od něho. A myslím, že i na delší dobu poslední. Píše úžasně, až tak, že je člověku úzko jen při popisu hasičské hadice... Některé dlouhé pasáže mě přímo otravovaly a nebavily - a nakonec se ukázalo, že ne vždy jsou i pro děj v knize nutné. Asi mě fanoušci Kinga utlučou, ale mezi mé oblíbené se rozhodně nedostal, i přesto, že píše bravurně a vykresluje dokonale... Pro fandy hororu určitě vynikající četba. Pro mě nic, co potřebuji k životu ;)

23.04.2017

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Prostě vtipná klasika...

22.04.2017 5 z 5

Za barevným sklem Za barevným sklem Ivan Hlas

Krásná, vlídná kniha. A skvělá i jako audiokniha v podání autora na střídačku s Ondřejem Vetchým. Obě varianty doporučuji, audiokniha je ve spojení s těmito osobnostmi snad ještě kouzelnější.

22.04.2017 5 z 5

Bez hranic – Jak si vybudovat výjimečný život Bez hranic – Jak si vybudovat výjimečný život Jillian Michaels

Kniha, která je velmi jednoduše a srozumitelně napsaná. Sic se v ní člověk nedozví nic extra nového (pokud se tomuto tématu ovšem věnuje, pokud je to první takto zaměřená kniha, pak rozhodně doporučuji), ale může si utřídit myšlenky, znovu se k ní vracet a znovu se "nastartovat"... a navíc, kdo cvičí s Jill, pro toho je tahle kniha snad i povinná :-))

21.04.2017 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Po sto stranách jsem zjistila, že dočítat tuto knihu je prostě ztráta času. Ani nevím proč, ale styl psaní ani příběh mě nedokázali pohltit. Možná bych se nachla ve dvaceti... Ale teď se zatostiučiněním, že jsem bojovala a dala jí šanci, knihu odkládám a jdu na něco smysluplnějšího. Protože jsem nedočetla, nemohu ani ohodnotit hvězdičkami, bylo by to nefér ;)

20.04.2017

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Myslím, že o této knize bylo vše napsáno níže... Prostě: krásná kniha, která by se měla předčítat už dětem před spaním. A povinná pro každého dospělého. Zaslouženě světový bestseller!

17.04.2017 5 z 5

Netušila jsem, co od této knihy čekat. Prvních sedmdesát stran jsem si i říkala, jestli má cenu dočítat. A mělo. Právě od té cca sedmdesáté strany se pro mě děj zlomil a začal dávat smysl. Seversky ponuré a přitom kouzelně mystické s náznakem sci-fi. Severským autorům jsem až tolik nepodlehla, i proto mě tahle knížka bavila víc, než jsem očekávala. Zajímavý příběh, zajímavé zápletky i rozuzlení... a když má člověk během četby nutkání odhadovat jak to bude dál a často se trefí, pak tady jsem neměla šanci :-)) Určitě doporučuji.

17.04.2017 4 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Člověk tuto knihu musí brát s humorem a nadsázkou. Což už samotný název napovídá. A pokud to tedy nebereme sucharsky vážně, pak se opravdu pobavíme, najdeme i pár zajímavostí a zasmějeme se nad nápadem, důvtipem, úhly pohledů, ze kterých se dá na tuto každodenní činnost podívat i nad ilustracemi. Dávám plus tomu, že se autor věnoval v podstatě "pánskému močení"...dámské by působilo vulgárně. To pánské je prostě ze života podané tak, jak to je a jak se s tím všichni denně setkáváme. Tentokrát se zdržím ohodnocení hvězdičkami, přece jen jde z mého pohledu o opravdu "jinou" literaturu. Vtipné i jako recese - dárek.

17.04.2017