JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Příběh sám o sobě bezva, napínavě vystavěný, čtení mě bavilo. Nechtělo se mi ani přemýšlet, kdo je hlavní zloduch, hezky jsem si ho vyčetla.
ALE co se týká postav, fakt jsem si chvílemi přála, aby už si to Mia Krügerová vyřešila a z příběhů zmizla. To její naříkání a hroucení mi vážně leze na nervy.
Stejně se už těším na další díl.

20.03.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Drsný, místy dojemný a překvapivě vtipně napsaný příbeh z ženského světa, který ale červenou knihovnou není. Hodně mě čteni bavilo.
Nevím, jak bych se s tím vším vypořádala já.
Jako obvykle - seriál se mi moc nelíbí. Kniha se je mnohem lepší. Vidět nejdřív seriál, asi bych ji ani nečetla.
Poznámka pro překladatele: páskové boty na vysokém podpatku od, tuším, Dolce a Gabbany nemohou být střevíce. Střevíce nosí účastnice mírových sborů a kotník si v nich vymknout nelze. :-) Madeline by na nohy střevíce nikdy nenazula, to by šla snad raději bosa.

04.03.2017 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Taky jsem listovala čtečkou dopředu a pak znovu dozadu, jestli mi náhodou kus konce nezmizel (jako by se to snad už někdy stalo). A nezmizel. Tak rázný závěr jsem ještě nezažila. Je to, jako by mi ujel autobus. Stojím bezradně na zastávce, vím že pojede jiný, ale i tak jsem zklamaná.
Nezasloužili by si čtenáři pokračování???
Aristokratka mě baví, bezva relax, ale Kastelán má do sebe mnohem víc, ten jen tak po povrchu nesklouzne. Je uvěřitelný, má v sobě napětí, humor, i život a jeho svízele. Moc se mi to líbilo a skvěle četlo. Jen ten divně ustřižený konec...

10.01.2017 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha mě překvapila a moc se mi líbila. Hořké i úsměvné, všechno najednou.

Je to hodně zajímavý nápad vytvořit jako hlavní postavu děje chlapce autistu. Ty jeho přísně logické úvahy a řešení mě dostávaly po celou četbu.
Mohu jen doporučit.

26.10.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Tedy, knížku jsem si koupila jenom na základě anotace a padesátiprocentní slevy na e-knihu. Čtu, a užívám si každou stránku. To se mi od Stehlíka nestalo.
Hezký příběh, skvělý melancholický a poetický román. June, jsi bezva. Už teď vím, že se mi z tvého světa nebude chtít ven.
Jo jo, je tolik druhů lásky a my můžeme být šťastní, když se s jakoukoliv formou potkáme.
Dočetla jsem, ale nerada. Není to to snadné, jít životem s nepovrchním vnímáním všeho i sebe sama....

04.05.2016

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hořko-vtipný lidský příběh. Bála jsem se, že to bude satira a zatím? Brečím. :-) (občas) Za mě výborné hodnocení a to mám přečtenou třetinu.

03.08.2015 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Jeden z nejlepších životopisů, který jsem kdy četla. Oceňuji i obraz doby a popis způsobu života. Kniha, ke které se hodně vracím. Stačí otevřít kdekoliv a prostě si číst.

13.01.2015 5 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

Krásné.
Moc pěkný komiks pro citlivé duše, i pro ty s okoralym srdcem. Čtení i obrázky mě moc bavily. Některé pasáže jsem prošla víckrát.
Hezký melancholický příběh. O konci pomlčím.
I na slzy došlo.

13.01.2024 5 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Nejdřív jsem byla nadšená, pak nadšení opadávalo.
Není třeba milostných vsuvek do krimi, my holky je budeme číst stejně i bez těchto, většinou málo podařených, či věrohodných, vedlejších dějových linek. Až se budu chtít bavit vztahovým příběhem, otevřu Bridget Jones.
Čtivé, ale všeho bylo trochu moc, jako by to bylo přesolené i přeslazené najednou.
I tak jsem zvědavá, kam se agentka posune v druhém díle, tedy jestli nějaký bude a jestli si na něj ještě vzpomenu.

28.11.2023 3 z 5

Stvůry Stvůry Luděk Kubát

Konečně dočteno. Nutila jsem se k tomu knihu zdárně docist víc, než se nutím k návštěvě mučírny cvičírny.
Mirek Dušín všude, kam se podíváš. Vlastně v knize vystupují jen Mirci a odporni padouchové.
Příběh sám je bohužel těžko uvěřitelný, stejně jako způsob seznámení sochaře/malíře a policistky. Ach jo, čtenář přeci nesežere všechno.
Autora nezavrhuji, jednu nebo dvě knihy ještě zkusím.

04.11.2023 2 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Škoda toho nízkého hodnocení, mě to bavilo hodně.
Detektiv s autistickými rysy, poměrně věrně ztvárněný se všemi klady i zápory téhle diagnozy.
Knížka se dobře čte a příběh mě bavil. Dokonce mi bylo některých postav i líto. To, že se děj nežene vpřed, ale zvolna se rozvíjí, se mi libilo. Hezky jsem si početla. A určitě bude v pořadí i druhý díl. A vlastně, možná mě víc bude zajímat George Cross a jeho posun či jeho dějová linka nez další zločin, což je u detektivky pozoruhodné. :)
Kdo si chce počíst, tak doporučuju.

22.02.2023 4 z 5

Rozsypaná slova Rozsypaná slova Martin Daneš

Poetické, melancholické, vtipné i hořké komentování a prožívání strašné doby nacistické okupace. Myslím, že si to nedokážeme dost představit, alespoň já to nedokážu, že žádná moje představa není tak temná, jako byla skutečnost. Postupné utahování šroubů zákazů, nesvoboda, strach a možná i lítost nad promarněnou možností včasného úprku do bezpečí. Bylo to přece tak pochopitelné, zůstat. Bylo by si snad možné představit, že by se mohlo dít to, co se dělo? Nebylo. A přece se to stalo.
Knížka je napsána s humorem, bohatým jazykem, dobře se čte i kdy je to téma tak těžké. Je potřeba potkat se i s odskokem do nedávné historie, už jenom proto, abychom se radovali, že se máme líp. Že nejsme vystaveni takovým zkouškám odvahy a charakteru.
Jsem ráda, že jsem tuhle knížku potkala a přečetla si ji.

12.12.2022 4 z 5

Tři dialogy o vědění Tři dialogy o vědění Paul Karl Feyerabend

Naprosto skvělá publikace. Zábavná, místy možná trošičku pichlavá až sarkastická...možná. Že by střelba z praku do vlastních řad? :)
Bavila jsem se, ohromená jsem též byla. Možná, že jsem to byla já, ta žena, jež hledala kurs o vaření. :)))
Tenhle titul jsem objevila na seznamu literatury pro zápočet, jednoho předmětu kdysi ve škole. A díky za to, má čtenářská cesta vede jinudy. Tehdy jsem ji otevřela s pocitem povinnosti a předzvěstí marnosti a hle, ono to bylo tak vtipné už od první stránky.
Doporučuji.

16.06.2022 5 z 5

Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú Philip Gourevitch

Ach jo.
Čtení je hutné, četla jsem pomalu, nerada, pár týdnů. Hledala jsem odpověď i na otázku, jestli se má svět vměšovat do interních konfliktů jiných států. Nota bene jiných kontinentu, jiných způsobu, mentalit, všeho. A jak? Napochoduje do Rwandy cizí armáda a zakáže jim vraždit se navzájem? Dá se to stihnout včas? A co oni, poslechnou pod tlakem? A dál; cizí armády tam budou roky? Desetiletí? Staletí? A proč? A v každém konfliktním státě? Nebo jen výběrově? Kdo bude vybírat? Kdo to bude financovat?..
Není to přirozený vývoj, kterým si Evropa prošla od středověku až ke dvěma válkám světovým?
Nevím.
Konflikt Hutuů a Tutsiu je samozrejme strašný, neomluvitelny. Nejvíc mě zasáhlo zjištění, že se pak zase všichni vrátili zpátky domů. Pozůstalí, přeživší, vrazi i oběti.
Asi to k přečtení úplně nedoporučuji. Ale kniha samozřejmě výpovědní hodnotu má. Až mi z toho bylo těžko na duši.

15.09.2021

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Ani bych neřekla, že jde o volné pokračování. Je to standardní pokračování.
Na mě už to bylo moc.
Ač je kniha čtivá, nic, mi nepřinesla. Krom překlenutí jedné noci a nespavosti.
Sylvie je tak zoufale kladná postava, že je to nuda. Mladá, krásná, pevná v názorech, dobrá sestřička, ohleduplna ke kolegyním, laskavá k nemocným a skoro všichni blízcí, včetně rodičů, ji házejí klacky pod nohy. Ze všeho vyjde s čistým štítem, bez jediného zakolisani, ve jménu nehynouci lásky vše vydrží a tak dál, nechci zapadnout do spoilerů. Pouze ta svatozář ji chybí.
Ke čtení to mohu doporučit snad jen milovníkům edice Harlequin.
Bohužel.

14.02.2021 2 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

První díl poměrně rozsáhlé série o Malin Forsové.
Musím říct, že oceňuji originální způsob promluvy oběti. Ozvláštňovalo mi to čtení. Postava Malin mi je určtiě sympatická, jsem rozhodnutá dočíst sérii celou, ale nevím, jestli se mi to podaří. Malin mě totiž bavila mnohem víc než krimi příběh. Ten se mi sám o sobě zdál trochu slabší. Z tohohle důvodu neumím odhadnout, jak daleko se dostanu. Popis strašlivé zimy mě, vzhledem k lednu, trochu rozčiloval, i když jsem knížku četla pěkně v teple.
Pokračuji druhým dílem. Vidím to na tři a půl hvězdičky, vzhledem k tomu, že doufám ve vylepšení, dávám čtyři. Doufám, že nepůjde o "marné naděje".

20.01.2021 4 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Bože, to je ale pitomost. Červená knihovna jak vyšitá. Mé notně okoralé srdce šílelo. Ach, jak se ti chudáci míjeli, ach, jak byla jejich láska veliká, ach, jak by snad i horu přenesla. Dočetla jsem to jen proto, že na začátku bylo zájmeno. Zlatá vtipná Bridget Jones. Hurá, jak zpívá Raduza, "nejhorší máme za sebou". :)

28.06.2020 2 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Jídlo u mě na prvním místě vážně je. Jsem mlsná, nejsem líná a už vím, co je dobré.
V principu souhlasím se Salamandrinou. Základní pravdy, v knížce uváděné, platí, ALE osobně si myslím, že jde víc o dietu než o dlouhodobě udržitelný životní styl. A s dietou kamarádit fakt nemůžu. Pro mě jsou určitě lepší a udržitelnější principy než WHOLE30. :-) Byla jsem holt zvědavá, co je to zač. :-)
Recepty zde uvedené inspirativní jsou.
A kávy se nevzdám. :-) A rozdělení snídaně, oběď, večeře, neopustím. :-)
PS. (na mě je to trochu moc americký)

02.03.2020 3 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Příběh Pastýře mám moc ráda, ať jako knihu a nebo klidně i jako mluvené slovo. Dodnes si pamatuji, jak jsem ho poslouchala poprvé a asi se mi nikdy neomrzí. Je to pozoruhodný, trošku mysteriozní příběh, které normálně spíš nemusím. Naštěstí výjimky existují. Kniha je malá rozsahem, ale nikoliv obsahem.
Pokud máte chvíli času, rozhodně doporučuji k přečtení.

22.09.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bezva krimi. Erika mě baví, příběh je čtivý. Je to vždycky dobře, když autor vymyslí postavu, která se má kam vyvíjet a je zajímavá. Erika s manželem, dětmi a vyrovnaným životem by mě tak nebavila.
Na každý díl se těším a souhlasím s názorem, že by bylo fajn, kdyby autor psal skoro tak rychle, jak rychle my čteme. :-)

Na Hjortha s Rosenfeldtem se snažím už ani nemyslet. Na jejich další dílko čekám dva roky!

19.11.2018