JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Cheryl, tohle se ti vážně povedlo. Zachránila ses. Tvé vyprávění je poutavé, zajímavé a velmi inspirativní. Díky za onu otevřenost a odvahu.
Jen ta příprava, ta ti vůbec nesla. Ale zase díky tobě vím, co bych udělala jinak a čemu bych věnovala pozornost.
Fakt, kdyby mi bylo 25 už bych začínala šetřit a měla bych v hlavě jen to, jak bych se na pacifický trail mohla dostat i já. :-)
Velmi doporučuji k přečtení všem a dobrodružným duším zvlášť. :-)

08.05.2017 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Dewey měl ale kliku. A já jsem si přečetla milou knížku. Kočky mám ráda, knížky taky, dobrý to bylo.

30.03.2017 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Ach jo, to zase bylo... Láska, tak silný cit. Když je, překoná SKORO všechno, ale silnější než smrt prostě není.
A ti, kteří jsou milováni, pak tolik ztrácejí.
Skvělý příběh, mistrně vyprávěný, mistrně napsaný. Několik časových rovin, rodinné drama. Válka, která vstoupí do osudu hrdinů, rozvrátí co může, znásobí chybná rozhodnutí a skoro všechno zničí. Bylo mi úzko a bylo mi líto.

17.10.2016 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Byla jsem z té knihy paf. Výborný příběh, výborně napsaný. Rozvíjející se děj a Theův osud mě rozčiloval a nutil se jím zabývat i když jsem nečetla. Vůbec jsem nedokázala odhadnout kam bude další vývoj směřovat a to mě vždycky hodně baví.
Nelehký osud, život plný překážek, osamělost, chyby. Nepomíjivé výtvarno to též velmi oceňuji. Skvělá četba i když ne veselá a lehká.
A nejspíš si obstarám reprodukci "toho" obrazu.

17.02.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Čtu si (kdo si čte, tak nezlobí), bavím se vtipnými dialogy a krimi zápletkou. A říkám si, že mít štěstí, není od věci.
Vzkaz v láhvi je docela drsný příběh a určitě ho vyvažují (ředí) rozpracované postavy a jejich osudy. Mě ty figurky baví. A po románu "Jsou světla, která nevidíme" je to svým způsobem relax. Bezva čtení.
Škoda, že se nedá přečíst i seriál Broen. :-)

07.01.2016 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Moje seznámení s inspektorkou Krayovou proběhlo celkem dobře. Trošku otravné pro mě bylo neustálé řešení jizev, ale příběh sám se dobře otevíral, děj byl napínavý, takže jsem to autorovi celkem snadno prominula a nakonec se mi krimi moc líbila.
Je to opravdu hodně dobře napsaný i když celkem drsný, příběh. Inspektorka má samozřejmě sympatického mladého parťáka a soudní patalog taky není k zahození. Její momentální osobní život je naprd, jsem zvědavá, jak se to vyvine. Dobře rozdané karty pro další díly a vývoj postav.
Škoda, že nemá psa. :)

14.03.2024 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

AnetaD mi vzala slova z komentáře. Mám totožný názor, jen nemyslím, že kniha je odpad. To určitě není.
Celkem dobře a rychle se čte. Příběh je bohužel velmi nevěrohodný, postavy také, zdály se mi nevýrazné, ale treba časem vystoupí že svých stínů. Tuhle knížku přečtěte a za týden, možná i dřív, už o ní nevíte nic. Dočetla jsem v pátek a dnes, v neděli, už nevím, jak se ti dva vyšetřovatelé jmenovali.
Zkusím ještě nějaký další kousek ze série a budu doufat ve vylepšení.

02.04.2023 2 z 5

Myšák Myšák Tomáš Dušek

Herdek, kde je další (třetí) pokračovaní? :)
Chytlo mě to. Baví mě to. Postavy se mi líbí, chtěla bych žít s nimi jejich imaginární životy dál. Jsem přeci ten příběhář a tuhle knihu, stejně jako Třetí vlnu, jsem si užila. I když bych s hrdiny neměnila ani za nic.
Teď pořád dávám pět hvězd, ale nemůžu jinak. Asi čtu samé výborné knihy. :)

05.05.2020 5 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Lidské počtení.
Po dlouhé době příjemná, lehčí detektivka, s nekomplikovanými vztahy, lidmi, nikde žádný excentrik, Určitě si přečtu i druhý díl.
Příběh možná trošku slabší, ale to mi teď vůbec nevadilo. Čtení plynulo k závěru i tak hezky. Nejvíc fandím Pilotovi a jsem moc ráda, že je v příběhu a nesedí doma.
Hvězdičky tak tři a půl, za Pilota čtyři.

12.01.2020 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Je mi vážně líto, že nemám čtvrtý díl.
Série Freyja & Huldar mě baví. Oceňuji, že hrdinové nejsou jen kladni a postavy mají vývoj.
Zápletka této části je současná a celkem závažná. Myslím, že dobře zpracována. Obětí a vinici nemají jednoznačně vymezení.

12.09.2019 4 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Lehká letní rodinná krimi pro ženské čtenáře. Když se čtenářka, nemyslím, že by tohle četli muži, smíří s tím, že ji čtení nepřinese nic víc než zábavu, může si užít hezkou, volnou, letní sobotu na sluníčku, tak jako já. Postavy mě nerozčilovaly tak, jako Oskar a Lucinda.
Uznávám, že se kniha dobře čte a není nudná. Škoda jen, že šátková scéna neměla ten správný konec a pokračování. Ale to by zase koketovalo s jinou kategorií četby. :-)

01.09.2019

Oskar a Lucinda Oskar a Lucinda Peter Carey

Jedna z nejpodivnějších knih, jakou jsem kdy četla.
Oceňují autorův jazyk a tedy i překlad.
Hlavní postavy (nechci psát hrdinové, neb hrdina nebyl vůbec nikdo) byly neuvěřitelné látry bez vůle a jakékoliv síly, postavit se čelem k životu, vyjádřit své pocity a stát pevně na zemi. Většinou mě rozčilovaly. Sem tam probleskla jiskra pozoruhodné úvahy nebo myšlenky. Celkem dost by mě zajímalo, kde autor čerpal inspiraci.

30.08.2019 3 z 5

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

S tebou nebo bez tebe, hlavně ale se sebou. Aneb, nikdy neztrácejte víru v sebe sama a ani naději, že to bude zase lepší. Ono to totiž lepší bude, stačí jen usilovat a něco dělat.
Lehké ženské čtení a proč ne? Někdy si člověk potřebuje takový láskyplný příběh přečíst. Ne všem všechno dobře dopadne, někdo za své chyby zaplatí, takže nejde o úplně nudnou červenou knihovnu.
Knížka se lehce čte, příběh rovně odvíjí, zajímavé je, že ho současně vyprávějí oba, každý ze svého pohledu. Pokud si trochu potřebujete odpočinout od svých starostí, směle do čtení.

25.04.2019 3 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Ach ty dobré úmysly... Slovní spojení "myslím to s tebou dobře" mi spolehlivě nažene strach.
Kniha se dobře a snadno čte. Děj plyne, nic mimořádného se neděje, protože se to už stalo, a vy postupně vstupujete do života hlavních postav.
Být opuštěn svým partnerem jen proto, že odešel k někomu jinému, je těžká životní situace. A zvládnout to bez ztrát, je ještě těžší. Stejně, jako je obtížné opustit někoho, kdo vám bere sebe.
Mně se kniha líbila.

03.04.2019 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Skvele. Pribeh se prede mnou rozvijel a vsechno bylo cim dal horsi. Chvilemi jsem musela prestat cist ze strachu, co bude dal. Spravedlnost si umi davat na cas a k nekomu neprijde nikdy.
Stejne to vzdat nesmime.

06.02.2019

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Už jsem to zmínila u druhého dílu této série, zvláštní mi připadá, jak se vše točí kolem dětských obětí. Za náhodu to úplně nepovažuju.
Dobrý napínavý příběh. Četla jsem všechny čtyři díly za sebou a vůbec jsem se nepřesytila. :-)))
Napínavé a čtivé, stejně jako ty předchozí kousky.

23.05.2018 4 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Díky, Agatho. Číst tvoje knihy je radost a ty jsi musela být mimořádná žena. Tvou obdivuhodnou fantazii ti nemohu nezávidět.

12.02.2018 5 z 5

Dechberoucí čtení, tentokrát bez mého komentáře:
"Všechno pomine. Moudrý Člověk to ví od samého začátku a ničeho nelituje"
"Nejlepší způsob jak se zbavit nočních můr je, převyprávět je do záchodové mísy a pak spláchnout"
"Ale pokud je na počátku všeho Pád, je možné ještě více nebýt?"
"... snažila jsem se na to nemyslet, protože smrti je všude kolem tolik, že nestojí za to, být posedlý jen tou jednou jedinou."

22.01.2018 5 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Tak mě tak napadlo, necílí se zde na skupinu čtenářek ženských románů? Celý díl je jedna velká milostná slátanina a k tomu přilepená vraždička/y. S detektivkou tohle dílko moc společného fakt nemá.

Vzhledem k tomu, že hlavní figury přežily, můžeme se těšit ještě na mnoho pokračování. ... a to jsem měla Willa docela ráda. Je to tak na 2,5 hvězdičky.

04.12.2017 2 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Pěkný příběh o boji, usilování a víře. Kdo chce někam dojít, bojovat prostě musí i když jsou to osobní bitvy, i když to pak třeba nevyjde.
Ráda jsem četla o Davidovi a Moně Lise. V příběhu zmiňovaná Pieta je pro mě nejlepší sochou, kterou lze vůbec spatřit a nic se jí nevyrovná.
Určitě doporučuji k přečtení a za Pietu dávám pět hvězdiček.

21.09.2017 5 z 5