Myšák

Myšák https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394273/bmid_mysak-KSL-394273.jpg 4 23 11

Po příznivém ohlasu na svůj postkatastrofický román Třetí vlna se Tomáš Dušek rozhodl udělat radost svým čtenářům a napsat samostatnou epizodu, která vychází ze stejného prostředí, ale odehrává se v Praze a okolí. Hlavní postava je nová, ale čtenář Třetí vlny se např. znovu setká se starým známým majorem Kubátem. Znalost původního románu není bezpodmínečně nutná, ale pro pochopení situace je vhodnější pořadí Třetí vlna - Myšák, nežli naopak.... celý text

Schary
06.04.2023 3 z 5

Pěkný postapokalyptický příběh z Prahy, čtivě napsaný.

luke442
27.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, opět dobře a realisticky popsané. Mě osobně se první kniha líbila více, ale tato určitě stojí za přečtení. Doufám že budou další :) Pro komentující níže, kniha se dá zdarma stáhnout nebo poslat přímo do čtečky na mojeknihy.eu

Matilla
28.07.2021

Zdravím,netuší někdo kde knížku koupit? Na palmknihach nic a já upřímně netuším kde hledat

morte
11.04.2021 3 z 5

Silnejsi příběh než v prvním dílu. Čtenář také má možnost se s hlavním hrdinou více sžít. Škoda, že autor nadměrné užíval sprosta slova. Nic proti sprostym výrazům nemám, ale v případě této knihy ji občas mírně posunuly směrem k brankové literatuře. Celkově hodnocení tak 3,5/5 hvězd. Čte se to samo.

nemesis10
05.12.2020 5 z 5

Jelikož jsem zrovna psala hodnocení na Třetí vlnu, připíšu i něco k Myšákovi, kterého jsem pořídila hned po přečtení prvního dílu - a nezklamal. Opět velice realisticky popsané, jak to bude vypadat ve větším městě po kolapsu systému, akorát tady je více rozvinutý příběh zaměřený na 2 hlavní postavy.
Autora jsem do nedávna neznala, ale doufám, že napíše nějaké pokračování nebo něco podobného na tohle téma, je v tom fakt dobrý.

iva5068
13.08.2020

Prosím, kde se dá sehnat? Děkuji :-)

JankaV80
17.05.2020 5 z 5

Četla jsem hned po knize Třetí vlna, ve které nikdy nebylo řečeno, ve kterém městě se dej vlastně odehrává. Tady je to jasný hned z prvních stránek a žít po uplynutí třetí vlny chřipky v Praze byl asi mazec. Daleko větší, než ve městě za Prahou. No, v Praze radši nezůstávat! Anebo raději ani nepřežít třetí vlnu chřipky.
I druhý díl se mi moc líbil. Pokračování vydařené, i když daleko drsnější. Mrzí mě jen, že v elektronické knize je hromada překlepů.

JezinkaJ
05.05.2020 5 z 5

Herdek, kde je další (třetí) pokračovaní? :)
Chytlo mě to. Baví mě to. Postavy se mi líbí, chtěla bych žít s nimi jejich imaginární životy dál. Jsem přeci ten příběhář a tuhle knihu, stejně jako Třetí vlnu, jsem si užila. I když bych s hrdiny neměnila ani za nic.
Teď pořád dávám pět hvězd, ale nemůžu jinak. Asi čtu samé výborné knihy. :)

kolby
24.05.2019 5 z 5

Iné ako Jednotka. Jednotka bola manuál na prežitie - mimoriadne uveriteľný, Dvojka je o príbehu.
Veľmi slušné svižné-dynamické-oddychové čítanie. Sympatické postavy, otvorený koniec. Dúfam, že bude pokračovanie. Bola by to veľká škoda "utnúť" v najlepšom.

groula
19.11.2018 5 z 5

opět skvělá kniha. baví mě že je to v Čechách. v Praze a krásně si představím kde to je. navíc přímý řeči bez serepeticek, sprostý atd. párkrát sem se zasmál a hlavně hodně pobavil.
za mě jednoznačně 5 hvězd

ivca79
12.11.2018 4 z 5

Možná zbytečně sprostá mluva, ale když člověk vezme v úvahu, jaká věková kategorie přežila, není se až tak čemu divit.
Jsem ráda, že jsem se konečně dočetla, i co se dělo v té Praze, jen mě překvapil ten konec. Ráda bych věděla, co bylo dál :)