JessieEx JessieEx komentáře u knih

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Rereading po 4 letech:
Tak tohle je moje nejoblíbenější romantická kniha s tou nejlepší hate-to-love linkou!!! Ale vžycky tomu tak nebylo... Knihu jsem totiž četla už před lety a byť jsem se totálně zamilovala do té jejich "Hating Game", připadalo mi, že ta hate linka až moc brzy přešla v love linku a už to nebylo ono.

Podruhé jsem tedy do knihy šla bez velkých očekávání, natěšená na to, že se každopádně aspoň dobře zasměju. Což se samozřejmě splnilo :)

Musím ale přiznat, že jsem si hodně, hodně scének pamatovala úplně jinak a několikrát jsem čekala, že se stane něco, co se vůbec nestalo... Nechápu sama sebe a svou mizernou paměť :). Ale právě díky tomu, že se mé nejhorší představy nenaplnily, jsem byla obrovsky mile překvapená a knihu jsem si užila ještě více než poprvé!

Miluju, naprosto miluju tuhle knihu právě kvůli tomu, jak se Lucy s Joshem nesnášeli, ale je pravda, že docela brzy to skončilo a nenávist přešla v lásku. Naštěstí však i ta druhá část knihy byla fakt výborná! Užila jsem si to od začátku do konce!

Lucinda (Lucy) mně občas malinko vytáčela svou labilní povahou. Rozhodně jsem ji měla radši, když Joshe nesnášela :) Později totiž byla až moc dotěrná, jindy naopak vystrašená jako srna, že se vztah ubírá vážnějším směrem.
Joshe jsem milovala od začátku až do konce.

Moc bych chtěla tuhle knihu jako film (bude!), ale s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli (nebude :'().

Pokud máte rády žhavější romantické komedie a tuhle jste ještě nečetly, je nejvyšší čas to napravit ;) moc doporučuji a zařazuji na špici v tomto žánru!

17.09.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Opět se autorce podařilo napsat skvělý romantický příběh. Oproti Kudy ke hvězdám mám ale přeci jen pár výhrad, proto je moje hodnocení nižší.
Čekala jsem opravdu maximálně letní atmosféru, ale kniha se z velké části odehrává v muzeu - v podivném muzeu a to prostředí mě moc nebavilo a uvítala bych více moře, pláží, koupání, surfování.

Na druhou stranu jsem ráda, že i když jsem si s sebou knihu brala na dovolenou k moři, dostala jsem se k jejímu čtení až cestou domů. Ještě že tak! V knize je popisována moje největší fobie a to tak barvitě, že číst to na pláži, tak už do moře nevlezu, musela jsem přeskočit půl stránky :)
Postavy byly docela v pohodě, ale ta chemie mezi nimi mohla být ještě lepší. V tom bylo Kudy ke hvězdám taky o třídu výš.

Největší problém mám s anotací - prozrazuje úplně všechno (co na tom, že je kniha předvídatelná), potvrzuje čtenářovu doměnku a zároveň se snaží znejistit tím posledním slovem, jehož smysl mi uniká i když jsem celou dobu čtení doufala ve vysvětlení.

Každopádně jsem si knihu moc ráda přečetla, velmi mě bavila a určitě doporučuji!

06.09.2021 4 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

3,75*
Tohle byl příjemný humorný příběh. Neměla jsem velká očekávání, protože jsem si moc nedokázala představit, o čem kniha bude.
Pravda, celý ten příběh drží hlavně povedený humor, ale díky tomu mě kniha opravdu bavila. Navíc se četla hrozně dobře a lehce.

Místy jsem se fakt dokázala s hlavní hrdinkou ztotožnit - tím jak byla praštěná, magnet na trapasy a katastrofy, impulzivní, co na srdci, to na jazyku... Ale někdy to bylo už i na mě moc, prostě bláznivka vykreslená až do absurdna.

Moc se mi ale líbilo, že vždy po takové "akci" když něco vyvedla, řekla, něco se jí stalo, začala nad tím přemýšlet a právě ty myšlenky byly zlatý důl celé knihy :) Několikrát jsem se u knihy smála nahlas a to se mi moc často nestává.

Co se mi na knize opravdu nelíbilo a tím se ještě vracím k postavě Maggie ale i vedlejším postavám: jak se k sobě všichni chovali hnusně, buransky, byli na sebe zlí. A to se týká právě i Maggie, způsobu jak vykopla svého přítele, lhala rodině a tak podobně. Jo a ještě mi trochu vadilo, že je kniha takovou reklamou na jógu, veganství a e-cigarety. :)

06.09.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Přes počáteční rozpaky, kvůli pár blbostem, které se autorce podařilo vyplodit, jsem se poměrně rychle začetla. Opět se konal skvělý zážitek. Četlo se to samo, nechyběl výborný humor, no a chemie mezi Anthonym a Kate byla dokonalá! Tady se hate-to-love fakt povedla!

Jenže úplně stejně jako v prvním díle bylo všechno hrozně brzy "u konce" - tím nemyslím příběh celkově, ale takové to namlouvání, jiskření, škádlení... Protože se dostavila zápletka jako přes kopírák opsaná z "Vévoda a já" :/ Tentokrát naštěstí krapet pozdeji, než v předchozím díle, ale i tak, poslední třetina knihy už mě nebavila, což mě moc mrzí.

Dá se říci, že jsem docela zklamaná (i přes 4* hodnocení) - čekala jsem totiž něco mnohem lepšího, než Vévoda a já. Recenze to slibovaly a vychvalovaly hrozně postavu Anthonyho. Mě vikomt tak nedostal, povahově byl dost podobný vévodovi Simonovi, byl stejně zásadový a svůj život podřídil pitomé myšlence. Naštěstí to autorka trochu zachránila doslovem.

Pokud se pustím do dalších dílů, určitě to nebude hned a určitě už nebudu mít tak velká očekávání...

27.08.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

3,5*
Byla to fajn kniha, ale...
Rozhodně by se mi líbila více, kdyby měla o 100 stran méně. Jenže tady celý příběh plyne hrozně pozvolna, například skoro celých prvních 50 stran je jen o pohřbu. Kromě současné dějové linky se hlavní hrdinka vrací do minulosti díky vzpomínkám dědečka a nálezům pozůstalostí a já nevím, nějak mě to nevzalo.
Ano, byl to silný příběh, dojímavý i milý, ale u mě asi nesplnil to, co měl.

Dost mi připomněl kombinaci nedávno přečtených knih - Knihomolský život Niny Hillove (knihkupectví v San Franciscu, kterému hrozí bankrot) a Ukradený příběh (dva muži, jeden rozvedený otec, druhý: pan dokonalý milionář, náznak milostného trojúhelníku, spisovatelské prostředí)... Tahle kniha z těch tří vychází asi nejlíp...

23.08.2021 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Hlavní hrdinka Kdo o tom ví? je "vyléčená" alkoholička a já mám v případě takových postav velký problém. Při čtení jsem totiž fakt vynervovaná a mám obavy, že postava uklouzne a napije se. V případě hlavní hrdinky Astrid jsem to vnímala dost intenzivně. Hrozně jsem jí držela palce, aby všem pokušením odolala!

Tohle je přesně ten typ příběhů, které já zbožňuju, vyhledávám a které mě nikdy nezklamou. Stejně jako autorčina předchozí kniha Fáma, mě i tato bavila od začátku až do konce. Bylo to napínavé, tajemné, psychologické... Prostě to mělo vše, co mám ráda :)

Jedinou výtku mám však k samotnému konci. Autorka mě skvěle zmátla falešnými stopami a držela se jich až do konce a tam to chtěla asi ještě více zamotat, ale mně už to připadlo moc překombinované.

Každopádně i přesto se jedná o výborný psychothriller a já si přidávám Lesley Karu na seznam nejoblíbenějších autorů :)

16.08.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Kdovíproč jsem měla z knihy obavy, ale jsem mile překvapená
Josie je strašně fajn hlavní hrdinka a detektivka, je prostě taková... normální :) Celý případ je hrozně zajímavý, skvěle zamotaný a rozuzlení nečekané. Moc mě bavilo to téma, čtivosti napomohly i krátké kapitoly. Moc doporučuji a těším se na další díl!

16.08.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tenhle příběh slibuje romantiku, což do puntíku splní. Já nic nečekala a proto jsem fakt nadšená! Ne, nepředstírám, že je to nějaká vysoká literatura, jen si myslím, že ta kniha vám dá přesně to, co od ní budete čekat - odpočinkovou "feel good" jiskřivou romantiku. Ano, tady se ta romantika povedla opravdu na jedničku, chemie mezi hlavními hrdiny byla téměř hmatatelná :)

Příběh mi hlavně zpočátku připomněl letos přečtenou Všechno nejlepší, Anno. V obou knihách odjede hlavní hrdinka, městská holka, na venkov dělat au-pair a má trochu potíže se se změnou prostředí sžít. ALE v Nových začátcích byť byla Lena taky solidní fiflena, nebyla to až taková koza. Docela brzy se přizpůsobila a hlavně se ke všem chovala hezky.

Co obě knihy rozhodně spojuje je "značkování", kdy každá věc musí mít svoji značku. Je mi to hrozně protivné. Tady to ale nebylo tak hrozné, abych kvůli tomu musela snižovat hodnocení :)

Jsem opravdu nadšená, ať už jde o prostředí nebo romantickou zápletku, a moc doporučuji!

16.08.2021 5 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

3,5*
Eeeh, to byla tedy blbost.... Ale vtipná blbost, dost jsem se u knihy nasmála. Ano, někdy jsem se smála nad absurditou situací (což autorka nejspíš nezamýšlela), ale smála jsem se i povedeným humorným scénám.

Jako oddechovka to špatné nebylo, ale jinak, ať už jde o zápletku, styl psaní nebo postavy, to bylo zkrátka slabší.

Hlavní hrdinka byla fakt na ránu, mizerná spisovatelka, matka i partnerka (to si podle mě Marcus nezasloužil). Některé její "spisovatelské" myšlenky, kdy autorka dávala volný průchod Vanessině fantazii, byly naprosto šílené a bláznivé. David byl skvělý, toho jsem si oblíbila - takový milý ťunťa a moula :)

Milostné trojúhelníky ale moc nemusím...
Doporučuji, pokud se chcete u knihy zasmát, to se tady podařilo.

08.08.2021 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

4,5*
Černé léto je lepší, než Loutkové divadlo. Byla jsem hrozně ráda, že se na scénu vrátila Tilly! Jsem z ní nadšená a miluju ji! Je to snad moje nejoblíbenější knižní postava ever!! Takže mohla určitě dostat mnoohem víc prostoru! Vždyť by si zasloužila celou knihu, která by byla jen o ní :D Taky ji stále shipuju s Poem - myslím si, že by byli skvělý pár a troška romantiky by sérii přece neuškodila... :)

Co se týče zápletky, zpočátku jsem byla naprosto nadšená... no musím říct, že jsem doufala, že se to vyvine trochu jiným směrem, že to dopadne jinak. Zvraty se moc povedly, ale samotný konec byl na můj vkus až moc vykonstruovaný a překombinovaný. Takhle jsem si to teda nepředstavovala, myslím, že to mělo potenciál vytřít čtenáři zrak... A kvůli tomu i strhávám půl hvězdičky. Víc strhnout nedokážu, protože Tilly a protože skvělý humor - jak často se vám stane, že se u detektivky každých pár stran smějete?

Jen škoda té poslední třetiny (která se mi i hůře četla) a škoda některých obsahových chyb (jedna se týkala třeba toho, kde Elizabeth bydlela - otec měl strach, že půjde sama večer po tmě domů a čekal až mu zavolá... v jiné kapitole se ukázalo, že bydlela ve stejné budově, kde pracovala... Bylo tam takových víc).

Na příště si od autora prosím stejně dobrou zápletku, lepší vyústění případu, stejně dobrý humor a mnooohem více Tilly a budu spokojená!

26.07.2021 5 z 5

Knihomoľský život Niny Hillovej Knihomoľský život Niny Hillovej Abbi Waxman

3,5*
Přečteno v angličtině, ale doufám, že vyjde i u nás.
Nebyla to nikterak náročná kniha ani po stránce jazykové, ani dějové. Co se mi líbilo nejvíce, je humor. Ten mi sedl opravdu moc.
Hlavní postava Nina mě ale začala někdy ve druhé třetině hrozně vytáčet tím, jak se snažila být nezávislá. Romantická linka zde není to nejdůležitější, ale štvalo mě, jak se Nina vztahu bojí, jak se bojí o své soukromí a svůj volný čas. Tohle nejsem ochotná pochopit ani v reálu :D
Autorka je na můj vkus až moc progresivní, ale vlastně se není čemu divit, když se příběh odehrává v LA.
Jako milá oddechovka to nebylo špatné...

25.07.2021 3 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Moje první setkání s komiksem tohoto druhu, první setkání s Harley...a jsem nadšená. A to nejsem žádná fanynka superhrdinů (možná proto), ale do Harley jsem se zamilovala! Nejvíc mě samozřejmě nadchla kresba, ta je dokonalá! Už se moc těším na autorovy další knihy. V textu jsem se občas malinko ztratila, nebo mi spíš připadalo, že to místy nemá hlavu a patu, ale tak velkolepému dílu jsem ochotná to odpustit...
Já snad začnu číst komiksy :)

25.07.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Na knihu jsem se moc těšila, ale bohužel nebyla tak dobrá jako Výpověď. Už od začátku mi nesedl styl psaní, nemohla jsem se zorientovat, ukázky z blogu hlavní hrdinky byly zbytečné a trapné. Kniha obsahovala docela dost vtipných scén a opravdu jsem se místy dobře bavila... Jenže jsem se několikrát přistihla, jak předpovídám, co se během následujících stran stane a ono se to sice stalo, ale v mých představách to bylo mnohem lepší - třeba scéna, jak se Gillian a Jake seznámili... Bylo to vtipné, ale mělo to teda větší potenciál...
Postavy byly bohužel velmi nesympatické a jejich vztah šílený a toxický. Nesčetněkrát se pohádali a pak usmiřovali sexem, až už to bylo otravné.
Zvrat v poslední třetině mě sice překvapil, ale opět jsem si myslela, že to bude solidní mindfuck a že mě autorka převezla, ale ona z toho vybruslila pouze průměrným zvratem.
Kniha má skoro 450 stran, což je dost šílené, na to, že je to z velké části jen o sexu... Nejvíc to ale zabilo asi pět epilogů, to už jsem byla opravdu otrávená.
Abych to shrnula, nebyla to vyloženě špatná knížka, byla tady spousta míst, kdy jsem se opravdu bavila, ale byla tady i velmi slabá místa a celek tak na mě působí spíš průměrně.

21.07.2021 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

4,5*
Už dlouho mě žádná "odeonka" neoslovila tak, jako Cop. Trochu jsem se bála onoho všude zmiňovaného feminismu, ale upřímně, kdyby tam autorka doslovu ten feminismus tak neprotlačovala, ani by mě to nenapadlo.
Je to prostě příběh tří žen, které stihl krutý osud, které se s tím rozhodly porvat a jejichž osudy se krásným, zajímavým a symbolickým způsobem propletly. Já symbolismus zbožňuji, takže tohle jsem si fakt užila.
Všechny příběhy byly drsné, ale mě nejvíce dostal osud Indky Smity. Byl pro mě problém uvěřit, že všechny příběhy se odehrávají ve stejné době. O Indii si žádné iluze nedělám, ale tohle byla síla, hnus. Mnohokrát jsem měla na krajíčku a na konci už jsem ty slzy nezadržela...
Doporučuji k přečtení!

30.06.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Že bude kniha young adult, to jsem tedy nečekala, protože se přiznám, že jsem si o ní předem moc nezjišťovala... Ale ten věk mi nevadil, spíš mi nesedělo chování hlavních hrdinů vzhledem k jejich věku (u každého opačným směrem).
Vadilo mi, když byl James šíleně naštvaný na otce a pořád o něm mluvil jako o "tatínkovi". To prostě žádný teenager nedělá, co si budem.

První půlka knihy se dost táhla, ale ta druhá už se slušně rozjela. Byly tady i trošku pikantnější a velmi intenzivní scény, které se fakt povedly :) chemie mezi Ruby a Jamesem byla v druhé polovině byla dost dobrá. Konec mě překvapil, jen stále nevím, jestli pozitivně, nebo spíš naštval :)

Na druhý díl se rozhodně chystám, protože potřebuju vědět, kam se tohle bude vyvíjet!

29.06.2021 3 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Tak tohle je kniha, u které jsem se už parkrát zamyslela, jestli jsem ji vůbec dočetla... Ale ano, dočetla, jen jsem si z toho nesedla na zadek a tak mi příběh a rozuzlení neutkvěly tak dobře v paměti. Zpočátku jsem byla hodně zmatená z obrovského množství postav a dvou úplně odlišných linek. Naštěstí jsem se brzy zorientovala a začala přemýšlet nad tím, jak se ony dvě dějové linky spojí, kdo nebo co je ten spoečný činitel. Nebylo to nějak zvlášť těžké, ale úplně přesně jsem to také nerozšifrovala.
Dějová linka z kanceláře mě poměrně nudila, nezlepšily to ani všudypřítomné intriky a postupné vygradování. Příběh s psychiatričkou Annou měl slušně našlápnuto, ale myslím, že ten potenciál úplně nevyužil, mohlo to být ještě více rozvedeno. Každopádně jsem se dočkala i jednoho povedeného zvratu a celkové odhalení bylo taky docela dobré, byť se nejedná o zrovna zamotaný děj. Prim zde hraje psychologické vykreslení postav, což mám obecně ráda a podle mě se dost povedlo.
Co mi ovšem na knize nesedělo (už před čtením, ale i po dočtení), je samotný název.

29.06.2021 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

4,5*
Ach... to bylo... mnohem lepší, než jsem čekala.
Tušila jsem něco podobného, jako předešlé mnou čtené eroticko-romantické románky, ale tohle bylo teda naprosto skvělé!
A rozhodně mnohem méně pikantní a více romantické, než jsem čekala!

První půlka knihy mi sice připomínala takovou oduševnělejší a inteligentnější verzi Jeho banánu, ale druhá polovina se neuvěřitelně rozjela a já ji dala na jeden zátah! Byly tu skvělé hlavní poatavy, skvělý hmor, úžasná romantika!

Jediné, co moc nechápu je název knihy, který vůbec nekoresponduje a obsahem.
Moc doporučuji!

14.06.2021 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Jedna z nejlepších knih na čtení před spaním pro 3-4 leté dítě. Knížka obsahuje tři pohádky, které jsou svou déílkou k večernímu čtení úplně ideální (ne moc dlouhé).
Krásné ilustrace a poučné, přitom skvělé příběhy... Fakt krása!
Jen škoda, že je to vytištěno na extrémně tenkém papíře, když si knihou dítě listuje, během chvíle z toho udělá salát.

10.06.2021 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Uf, série Prokurátor pokořena! Ale dlouho to vypadalo, že ji ani nedočtu, po druhém díle jsem totiž byla dost zklamaná.
Podezřelý se Prokurátorovi taky nevyrovná, ale myslím, že to bylo trošičku lepší... Alespoň ta zápletka.

Zpočátku se mi ale dost pletly postavy, vystupuje tady Radkův bratr (Kterému říkají Šedej a mně se pletl se záporákem Šedivákem z předešlých dílů) a Lukaszova sestra, takže se to všechno tak nějak propletlo. Kromě rodinných pout ale těchto šest lidí spojuje i vskutku pestrá kriminální činnost - tím nechci říct, že jsou oni kriminálníci (až na Daniela), ale že se často záhadně k něčemu nebezpečnému a nelegálnímu připletou. Náhodička...

Bohužel mi ale nebyly sympatické postavy, nechápu proč má skoro bělovlasý Daniel na obálce tmavé vlasy... Příběh mě taky moc nebral a romantiky tady bylo velmi málo.

Celá série je tak pro mě jen slabým průměrem a budu hodně přemýšlet, zda se pustím do autorčiny nové série.

10.06.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

4,5*

Vůbec bych nečekala, že mě česká autorka tak dostane, no a letos se to stalo už podruhé.

Realističtější knihu jsem přitom snad ještě nečetla a já tenhle typ knih nemusím. Ale Petra Soukupová mě dostala.

Styl psaní taky není uplně můj šálek čaje, autorka nasadila tempo a jede a já jsem z toho byla až vystresovaná, než jsem se začetla. Zapomínala jsem dýchat, vše se tam děje hrozně rychle. A proto fakt obdivuju, že se autorce podařilo obsáhnout i pocity a myšlenky postav. Ještě mi trochu vadilo, že se autorka nedržela stále stejného stylu co se týče chronologického vyprávění - v první půlce knihy to dodržuje, ale později už kapitoly nejdou uplně chronologicky. Taky to rozdělení jednotlivých pohledů nebylo úplně pravidelné a zatímco Alice dostala na začátku hodně prostoru, později ji vystřídaly děti a mě tam místy ten Alicin pohled chyběl.

Ale dost už negativity, autorka i přes toto všechno píše výborně a já jsem se u knihy nasmála více, než u jiných rádoby homoristických knih. A taky jsem si pobrečela. Porč? Protože jsem se do toho dokázala vcítit. Autorka popisuje vztah, který zažívají snad v každé druhé rodině. Sama jsem si mnohdy připadala, jakoby psala o mém manželství. Až mi z toho bylo smutno, když jsem viděla, kam se to ubírá. Ale mělo to pro mě taky velký přínos. Jednak jsem si uvědomila, co my máme a oni neměli - ať už je tokomunikace ve vztahu nebo více lásky a vzájemného pochopení. Jejih vzah mi připadal vlažný už od začátku - žádné pobláznění a šílená zamilovanost...

No a druhý přínos to mělo v tom, že jsem si uvědomila, jak to může dopadnout, když se budeme chovat jako oni. Hodně důležité tady byly právě ty pohledy dětí. Občas člověk potřebuje takové nakopnutí a připomenutí, potřebuje nastavit zrcadlo a v tomhle ohledu kniha zafungovala na výbornou!

Co se týče postav, Alice mi prostě nesedla. Byla studená jako psí čumák, a i když jsem se s jejími myšlenkami dokázala často ztotožnit, ještě častěji jsem si říkala: "Tak tohle teda ne, to fakt přehání." Richard mi připadal prostě jako klasický chlap - spousta lidí píše, že to byl ignorant a hajzl, ale mě to jeho chování přijde prostě typické, oni si spoustu věcí neuvědomují, já už jsem se naučila jakémusi pochopení a proto jsem i Richarda dokázala v mnohém pochopit a navíc mi připadal neskutečně sexy.

SPOILER: I když to celé bylo smutné, dokázala jsem pochopit, že když se Richard doma nedočkal lásky, a pak se objevil někdo jiný, kdo mu ji nabídnul, že neodolal. Naopak mě dost naštvalo, že Alice reagovala takto - dalo se to pochopit, do jisté míry, ale ona byla sama nevěrná a místo, aby to konečně pojala jako přiznání, tak mu to pox letech vmetla do tváře, aby mu vrátila to, že jí on ublížil. To mě dost naštvalo. A poslední věta pak vyzněla, jakoby to byla všechno jeho chyba... :(

10.06.2021 5 z 5