Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Áno, je tu dosť veľká podoba s Dominikom Dánom. Som z Bratislavy, tak ma vyšetrovanie celkom chytilo, známe ulice, známe miesta... Dokonca mi nechýbalo ani nie vždy vtipné vtipkovanie v Dánovkách. Bola to moja prvá kniha od Neuera, a možno skúsim ďalšiu.

21.10.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kniha napísaná dobre, ale musela som niektoré nechutné pasáže preskakovať a to mi pri čítaní vadí. Hoci som si Roberta Huntera celkom obľúbila, asi chvíľu po Carterovi nesiahnem, myslím, že to s tou brutalitou preháňa. A to dievča s víziami a jej narušený otec? Stránky navyše, ktoré nemuseli byť.

10.08.2021 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Moja prvá kniha od Harlana Cobena ale očakávala som viac. Asi si nesmiem čítať komentáre pred čítaním knihy. Zápletka bola zaujímavá, ale na množstvo položených otázok neboli žiadne odpovede. Hlavný hrdina vyvíjal snahu niečo zistiť, ale jeho snaha sa mi zdala veľmi slabá.

11.05.2021 3 z 5

Černá věž Černá věž P. D. James (p)

Počúvala som audioknihu, výborne načítaná. Mám rada tieto klasické detektívky od P. D. James. Sú trochu zdĺhavé, ale mne to nevadí, mám rada to pokojné pomalé odhaľovanie ľudskej povahy a samozrejme aj vrahovho motívu.

11.05.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Počúvala som audioknihu, čítanie Martina Stránského bolo skvelé. Ale v druhej polovici som sa zle orientovala, kto čo vlastne urobil, kto je zlý, kto je dobrý... (Pri počúvaní v aute a pri varení nie je jednoduché sa vracať o stránky späť.) Ale je to asi moja chyba, pri počúvaní mi často myseľ uletí inam. Príbeh sa mi páčil a určite si prečítam ďalšie knihy.

03.01.2021 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Napriek tomu, že mám celkom rada prípady oddelenia Q, tento sa mi zdal málo uveriteľný. Áno, sociálnej pracovníčke na úrade práce môže preskočiť a môže vraždiť, ale naozaj má schopnosti, aby bez problémov kradla autá, použila zbraň, odvliekla mŕtvolu...no mimoriadne šikovná. A odd. Q mi pripadalo mimoriadne neschopné.

10.11.2020 3 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Počúvala som audioknihu a pri audioknihách je pre mňa najdôležitejší interpret. Sériu "Enzo" mám rada a David Matásek číta skvelo.

16.07.2020 5 z 5

Smrt kriminalisty Smrt kriminalisty P. D. James (p)

Mám rada tento typ detektívok, kde vyšetrovanie prebieha pokojne a postupne sa objavujú životné príbehy postáv, ktoré môžu a nemusia byť motívom vraždy.

18.06.2020 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Stará detektívka, ale siahla som po nej zo zvedavosti, lebo je prvá v sérii "87. revír" so Stevom Carellom. Prvá polovica bola trochu zdĺhavá, ale druhá mala spád a tá "baba" mi hneď začala byť podozrivá, ako na Carellu vyťahovala krásne nohy.

15.04.2020 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Kniha sa mi páčila. Audioknihy, ktoré som doteraz počúvala od P. Maya čítal Jiří Dvořák a bála som sa, že keď bude čítať niekto iný, tak to nebude ono. Ale dalo sa. Aj David Matásek má príjemný hlas a bolo to celkom fajn. Ale jednotka je u mňa Dvořák. Všetky knihy od P. Maya, ktoré som čítala alebo počúvala mali zaujímavý príbeh a príjemne sa čítali. Sem tam si totiž prečítam aj severskú detektívku, pri ktorej je človeku na vracanie z popisu krvavých drastických vrážd a úchylných vrahov a asi to už nie sú knihy vhodné pre mňa (50+), ani na čítanie pred spaním.

22.02.2020 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Opäť jeden skvelo napísaný príbeh z oddelenia vrážd. Počúvala som audioknihu načítanú Mariánom Geišbergom. Vynikajúca. Je mi ľúto, že tu už nie je, a nemôže nahovoriť ďalšie knihy, (Dánoviek je veľa) a ten, kto bude čítať po ňom to bude mať veľmi ťažké.

25.02.2019 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Agátha Christie asi nikdy nesklame. Čítala som od nej už veľa kníh, videla filmy, seriály a dokážem jej knihy opakovane čítať s chuťou ako prvý krát. Niekedy (čo je veľkou výhodou) si ani nepamätám vraha. A najradšej mám záverečné divadielko s podozrivými a vrahom.

21.02.2019 5 z 5

Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Počúvala som audioknihu. Keby som ju čítala, asi by som ani nedočítala. "Niekto to rád horúce " bol môj obľúbený film a Marilyn bola v tom filme naozaj krásna. Vedela som, že mala problémy s alkoholom a užívaním liekov. Napriek tomu sa mi páčila. Po vypočutí knihy mi z oslňujúcej Marilyn ostala len psychicky chorá troska, ktorá svojimi psychickými problémami otravovala ľudí okolo seba, ktorí to kvôli jej kráse a popularite znášali.

26.10.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nemám rada sci-fi, ale skúsila som. Počúvala som ako audioknihu a bolo to super (aj keď som "vedeckým blábolom" nerozumela. Lukáš Hlavica vynikajúci.

29.03.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Počúvala som ako audioknihu. Vynikajúca.

22.12.2021 5 z 5

Dopisy Emilovi Dopisy Emilovi Milan Lasica

Počúvala som audioknihu, čítal Lasica a bola to ohromná zábava. S humorom opisovaný život dôchodcu v "hospici", ktorý pre obyvateľa tohto zariadenia nie je až tak zábavný. Listy sú ale písané ozaj vtipne a spomienky na " socializmus" mi nepripadali hrozné ale ako veľká sranda, ktorú som naozaj zažila.

18.08.2021 5 z 5

Plány a touhy Plány a touhy P. D. James (p)

Knihy tejto autorky mám rada a aj keď v tejto Adam Dalglish veľa vody nenamútil, páčila sa mi.

21.02.2021 4 z 5

Trinásť záhad Trinásť záhad Agatha Christie

Niet čo dodať. Kto si obĺúbi Agathu Christie, číta od nej všetko. Len treba začať.

07.11.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Napriek tomu, že som počúvala audioknihu, ktorá bola dobre načítaná, dej sa mi zdal zdĺhavý a skoro som sa unudila k smrti. Stále som čakala, že niečo zaujímavé príde, ale stále to isté. Asi nie som cieľovou skupinou tohto druhu kníh, je to moja chyba, že som po tejto knihe siahla.

26.08.2020 2 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Počúvala som ako audioknihu. Výborná, niet čo dodať.

21.08.2020 5 z 5