Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Presne ako v komentároch nižšie, tak realistické, až z toho mrazí.
Veta " chcete aby sa vrátil pán Jones? " sa na našej politickej scéne opakuje každý deň, len škoda, že náš slovenský Napoleon si túto knihu asi nikdy neprečíta.

27.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Počúvala som audioknihu a napriek tomu, že mi tam chýbal Bergman, počúvalo sa mi veľmi dobre. Medzi detektívky by som knihu nezaradila, ale určite je to zaujímavé čítanie s rodinným tajomstvom a aj s troškou našej histórie.

09.12.2023 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Pokiaľ sa dá, Dánovky počúvam ako audioknihy, čítané Mariánom Geišbergom. Nie vždy ma chytí dej za srdce, ale mám rada spôsob písania Dána a spôsob čítania Geišberga.
Kombinácia vynikajúca.

03.09.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Počúvala som audioknihu a naozaj nemám čo vytknúť. Interpretácia výborná a kniha ma bavila až do konca. Klevisovej knihy sú trochu podobné, ale nakoniec také sú aj ľudské povahy a motívy ľudských činov. V jej knihách nachádzam oveľa viac reality ako v iných detektívkach. Knihu môžem len odporučiť.

12.01.2024 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Na dvojicu Lars Kepler to teda nevyzerá. Bolo to tak slabé, že mám pochybnosti o autorovi. Hlavná hrdinka mi bola nesympatická a o jej vyšetrovaní ani nehovorím. S Agathou Christie by som knihu ani neporovnávala, lebo Agatha Christie vedela zdôvodniť každú indíciu, prípadne dôkaz, predpoklad, ale tu sa vynáralo veľa rodinných tajomstiev, ktoré si hlavná hrdinka vycucala z prsta alebo donútila svojím "prísnym pohľadom" rodinných príslušníkov, aby jej niečo prezradili. Pokračovanie asi čítať nebudem.

18.12.2023 1 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Stále dobré, možno lepšie a lepšie. Čítam túto sériu ušami a Nečekané přiznání nahovorila Jitka Ježková, ktorá je mojím obľúbeným interpretom, takže som si to naozaj užila. Môžem len odporučiť a idem hneď na ďalší diel. Ďakujem mojej obľúbenej 85098211, ktorej komentáre ma vždy navedú na veľmi dobré knihy :-).

16.09.2023 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Bolo to dobré, ako vždy, hlavne záver bol zaujímavý. Hviezdičku beriem za to, že zle znášam Harryho alkoholizmus. Pri tom jeho chlastaní do bezvedomia by už mal mať vygumovaný mozog a on ešte dokáže "veľké veci " ako Harry Potter :-).

10.02.2023 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Príbeh bol naozaj zaujímavý, páčil sa mi oveľa viac ako Mŕtvy na pekelnom vrchu. Audioknihu som počúvala v češtine, lebo prednes Mareka Holého sa mi zdá príjemnejší pre ucho. Marek Geišberg číta na môj vkus trochu odhodlane, "akoby na nás už Turci išli". Ale asi to patrí k tomu obdobiu a má to tak byť.

15.07.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Nie je to moja prvá audiokniha od Klevisovej, ale tri krát som ju odložila kvôli "blbej" Kláre a množstvu mačiek. Môže byť niekto tak hlúpy ako Klára? Nakoniec sa mi podarilo prekonať počiatočný odpor, a asi som urobila dobre. Zápletka bola zaujímavá, ale pre mňa to bola jedna z jej slabších kníh.

15.04.2022 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Bavilo ma to. Zasnežená atmosféra Three Pines, kľudné vyšetrovanie, známe postavy z predchádzajúceho prípadu a nakoniec mi nevadila ani za vlasy pritiahnutá vražda, ktorá by sa asi nezrealizovala bez dostatočnej spolupráce obete. Niekde v komentároch som čítala, že je natočený seriál, tak sa musím pozrieť aj týmto smerom. Som zvedavá na Three Pines.

16.02.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Je to už moja šiesta kniha od Bryndzu a bavila ma. V tom množstve krimi, čo je dnes na trhu, sa nestratí. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský číta výborne. Bolo zábavné, ako pri ženských hlasoch zvýšil frekvenciu ich reči, ale dúfam, že tým myslel, že ženy premýšľajú rýchlejšie ako muži, nie len rýchlejšie rozprávajú (ako vidieť aj na Erike Fosterovej)...

18.09.2021 5 z 5

Napriek tomu, že vojnovej literatúre sa vyhýbam, siahla som po tejto knihe celkom náhodne. A bola som nadšená. Kniha je písaná formou listov, čo ma zaskočilo, ale netreba sa dať odradiť. Listy sú písané po skončení vojny a príbehy v listoch sú naozaj smutné, ale sú popretkávané veselými príhodami a podávané akýmsi úprimným, otvoreným a prirodzeným spôsobom, že som sa pri čítaní smiala nad vtipnými poznámkami Juliet a uškŕňala popod nos nad listami niektorých snaživých členov čitateľského spolku.

25.06.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Niet pochybností, že Rowlingová, teda R. Galbraith vie písať. Tak ako ma chytil Harry Potter, keď boli deti malé, tak aj séria s Cormoranom a Robin sa mi páči. Áno, Neklidná krev je príliš dlhá, vzťah Robin a Cormorana by sa hodil skôr do dievčenského románu a aj tam by došlo k posunu skôr. Príbeh a zápletka boli zaujímavé, až do konca som na vraha neprišla, ozaj dobré. Vadilo mi množstvo vulgarizmov a niektoré popisy vrážd masového vraha, ale to len preto, že tak ako sa mi nehodí prdiprášok k Jo Nesbovi, tak sa mi toto nehodí k autorke Harry Pottera. Ale je pravda, že knihy, ktoré čítam, majú tých nechutností oveľa viac a zvykla som si. A knihu predsa napísal "Robert Galbraith". Počúvala som audioknihu, ktorú načítal Pavel Rímský. Číta dobre, ale vadia mi plačlivé pasáže a časté naliehavé zvyšovanie hlasu (aj tam, kde netreba) a stále som musela stišovať hlasitosť. Ale kto som, aby som mala toľko výhrad? Kniha naozaj stojí za prečítanie a Pavel Rímský načítal tú knihu tak dramaticky, že napriek jej dĺžke človek pri nej nezaspí. Napriek mojim výhradám dávam aj knihe aj interpretovi 5 hviezd.

04.01.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Už dlhšie som túto knihu odkladala, asi ma odrádzala tá depresívna obálka, ale nebola som nakoniec sklamaná. Holger Munch a Mia sa mi pozdávali hneď od začiatku. Už sa chystám na Sovu.

06.09.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Ani táto kniha ma nesklamala, mám rada túto sériu. Akurát ma vytáča, že hlavní hrdinovia sa vždy stretnú s vrahom s holými rukami, prípadne s lopatou alebo tehlou, v lepšom prípade majú paralyzér, ak ho náhodou nezabudli doma.

18.04.2021 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Poznám už takmer všetky detektívky od A. Christie, sú moje obľúbené. Videla som filmy, čítala som knihy a teraz som prišla na chuť audioknihám a neviem sa odtrhnúť. Počúvam v aute, pri varení a zaspávam pri nich. A z kníh Agathy Christie nemám nočné mory.

15.02.2020 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Hneď po dopočúvaní knihy "Smrtící tajnosti" som sa pustila do počúvania Osudného svedectva. A bola som spokojná. Zaujímavý príbeh, dostatok napätia, Erika má konečne nejaký posun v súkromí. Ale prečo tí policajti nechodia stále vyšetrovať vo dvojici? Vždy sa niečo udeje, keď idú sami... minule Kate, teraz Erika. Asi vedia čítať aj písať obidve :-).

04.02.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza to teda vie. Všetky jeho knihy sú veľmi dobré a ani táto ma nesklamala. Vraha som neuhádla, podozriví boli naozaj všetci. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský bol ako vždy skvelý. Už sa teším na Osudné svedectvo.

28.01.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Robert Bryndza píše výborne. Všetky jeho knihy, ktoré som čítala ma bavili. Ale audioknihy s Martinom Stránským ešte knihe pridali hodnotu.

20.10.2022 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

(SPOILER) Počúvala som audioknihu, vynikajúca. To rozprávanie príbehu v 1. osobe ma dostalo. Dá sa tu vôbec niekomu veriť ?

17.01.2022 5 z 5