Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Počúvala som audioknihu a interpretácia Dany Černé bola vynikajúca. Kniha sa mi páčila a určite si prečítam aj ďalšie diely. Jednu hviezdičku beriem za "romantickú" linku, ktorá by mi v detektívke nevadila, ale tu bola veľmi naivná, vhodná možno pre dievčenský román.

09.12.2022 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu som čítala kvôli čitateľskej výzve, ale bola som dosť sklamaná. Prechod z normálneho života do tejto totalitnej spoločnosti sa mi zdal veľmi rýchly, bez bližšieho vysvetlenia. Čo sa dialo s ostatnými ženami, ktoré neboli služobníčky, ani neotročili v kolóniách, podľa čoho ich zaraďovali do "nového života". Mala som kopu otázok. Odpovede chabé. Pustila som si seriál na HBO, hlavná hrdinka mi bola nesympatická. Asi so služobníčkami končím.

12.11.2022 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Absolutne sklamanie. To, že otužovanie je správne vec, viem a sama by som sa chcela do toho pustiť. Naivne som si myslela, že v knihe nájdem spôsob, ako začať a nejakú "metódu" ako na to. Ale to, že začať s 30 sekundovou sprchou každý deň a postupne zvyšovať , som si mohla prečítať aj na internete. Myslela som, že v knihe ľadového muža bude toho viac o samotnom otužovaní. Počúvala som audio a dokola sa opakujúce otváranie duše a mysle nechcelo skončiť. Cvičím jógu a tieto veci nepovažujem za úplné nezmysly, ale táto kniha obsahuje strašne veľa balastu. Keby som nepočúvala, určite by som nedočítala do konca.

01.11.2022 1 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Čítala som už veľa Dánoviek z Nášho mesta a bavili ma. Tak som skúsila ísť na prvú, z roku 1988. Výborne napísaná, ako vždy, ale môj obľúbený detektív "Riško" Krauz sa mi akosi sprotivil. (asi je to mojím vekom). Mladý chlapec, s mladou manželkou a malým dieťaťom a na tej kriminálke samé nočné a stále taký vyťažený ... a veľa toho ani nenavyšetroval, pokiaľ nepodvádzal manželku, tak chlastal. Nechcem moralizovať, ale tento diel mi Krauz celkom znehodnotil svojou hrou na morálneho človeka. Tej detektívnej práce tam bolo veľmi málo.

29.10.2022 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skúsila som prvú knihu v sérii a bola dobrá. Počúvala som audio a Jitka Ježková to načítala perfektne. Idem skúsiť aj ďalšie diely.

21.10.2022 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Počúvala som audioknihu a nie je to nič pre mňa. S brilantným príbehom od A. Christie sa to nedá porovnať, ale to ani od autorky nežiadam, ale tak niečo dopletené, zbytočne naťahované a nelogické som nečakala. U A. Christie mám najradšej Poirotovo divadielko na konci, jeho vysvetlenie a dokazovanie. V tejto knihe Poirot robí "divadielko" od samého začiatku až do konca, autorka sa sama zapletala do vlastných prekombinovaných zápletiek. Dopočúvala som len vďaka dobrej interpretácii a viere, že sa to možno zlepší. Nezlepšilo.

20.10.2022 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Robert Bryndza píše výborne. Všetky jeho knihy, ktoré som čítala ma bavili. Ale audioknihy s Martinom Stránským ešte knihe pridali hodnotu.

20.10.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Nemôžem povedať, že tento tretí diel je horší ako tie predošlé, je veľmi podobný. Keby som čítala tento diel ako prvý, možno by sa mi nezdal slabší. Ale vrah a Mia? To už bolo priveľa. Myslela som, že si vyberie Holgerovu bývalú ženu :-)

15.09.2022 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Audiokniha sa počúvala dobre ale vadilo mi, že Holgerova rodina bola opäť "v hlavnej úlohe" a pri slovách Mia pojď, som si hovorila " choď už konečne".

15.09.2022 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Už dlhšie som túto knihu odkladala, asi ma odrádzala tá depresívna obálka, ale nebola som nakoniec sklamaná. Holger Munch a Mia sa mi pozdávali hneď od začiatku. Už sa chystám na Sovu.

06.09.2022 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Počúvala som audioknihu, naozaj skvelé. Matásek číta výborne.

30.08.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Počúvam celú sériu a Igor Bareš číta výborne. Ako píše Mataj, aj mne sa zdalo, že frázu "a pak mi to došlo" používa autor príliš často, ale buďme radi, že to Davidovi došlo, aspoň sme sa trochu posunuli :-). Kniha ma bavila.

25.08.2022 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Bola to moja prvá kniha od Louise Penny a páčila sa mi. Práve som dopočúvala Žízeň od Jo Nesba a bola to veľmi príjemná zmena. Vychutnávala som si pomalé kľudné vyšetrovanie a inšpektor Gamache mi bol veľmi sympatický.

31.07.2022 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Počúvala som audioknihu, Zdeněk Kupka čítal výborne a prípady Williama Wistinga ma naozaj bavia. Akurát u Line mi vadilo, že ako dcéra policajta a novinárka nedokáže posúdiť, čo je dôležité povedať otcovi a čo nie.

20.07.2022 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Príbeh bol naozaj zaujímavý, páčil sa mi oveľa viac ako Mŕtvy na pekelnom vrchu. Audioknihu som počúvala v češtine, lebo prednes Mareka Holého sa mi zdá príjemnejší pre ucho. Marek Geišberg číta na môj vkus trochu odhodlane, "akoby na nás už Turci išli". Ale asi to patrí k tomu obdobiu a má to tak byť.

15.07.2022 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tim Weaver opäť nesklamal. Dosť zamotaný dej, ale bavilo ma to. Na pláži so slúchatkami v ušiach som počúvala audioknihu a Igor Bareš ako interpret nemal chybu.

05.07.2022 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Počúvala som audioknihu a páčila sa mi. Som skoro tak stará ako tá detektívka, tak som si zaspomínala na tie staré časy socializmu a súdruhov a naozaj som sa bavila.

20.06.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Napriek upozorneniu, že kniha nie je pre slabé povahy, som do toho šla. (počúvala som audioknihu) Nie je to moja prvá kniha od Cartera, ale asi posledná. Carter píše výborne, Robert Hunter je ako vždy úžasný, ale tie vraždy...., nemôžem to počúvať. Čo keď bude túto knihu čítať nejaký psychopat a nechá sa inšpirovať? Jednu hviezdu musím zobrať za extrémne detailný popis vraždenia.

15.06.2022 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

(SPOILER) Počúvala som ako audioknihu a dosť dlho som sa s knihou trápila. Napriek dobrým hodnoteniam som bola sklamaná. Jednu hviezdičku beriem za podrobný popis sexuálnych scén, pri ktorých som mala pocit, akoby som sa o tom rozprávala s Pavlom Soukupom. Druhú hviezdičku beriem za neschopnosť Fabiana Riska vystreliť na vraha, ktorý práve zabíja jeho tehotnú kolegyňu. To už asi aj Monk by reagoval lepšie. Na Ďalšiu knihu sa tak skoro nechystám, počkám, kým si Fabian vyrieši rodinné problémy.

06.06.2022 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Nie je to moja prvá audiokniha od Klevisovej, ale tri krát som ju odložila kvôli "blbej" Kláre a množstvu mačiek. Môže byť niekto tak hlúpy ako Klára? Nakoniec sa mi podarilo prekonať počiatočný odpor, a asi som urobila dobre. Zápletka bola zaujímavá, ale pre mňa to bola jedna z jej slabších kníh.

15.04.2022 4 z 5