jeníček jeníček komentáře u knih

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Kniha se mi velmi líbila, i když chvílemi byl osud hlavní hrdinky hodně drastický. Dověděla jsem se, jaký je a byl život v Severní Koreji a opět jsem se ujistila,jak dobrý život máme my zde.

22.06.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Doporučuji, příjemná oddechovka, brilantně zvládnutá psychologie postav. I když někdy předvídatelné, rozhodně ne nudné, přečteno jedním dechem za dva dny.

25.05.2019 5 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Opravdová krása, přečteno jedním dechem. Osud Olgy jsem opravdu prožívala s ní. Doporučuji.

21.05.2019 5 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Kniha je výborná, moc jsem se pobavila. Určitě zaujme každého, kdo miluje knížky.

15.05.2019

Trable s tátou Trable s tátou Jana Klimentová

Kniha se mi nelíbila, byla nudná. Také jsem se s ní setkala v rámci projektu Souboj čtenářů. Myslím, že ze všech pěti soutěžních knih děti zaujala nejméně.

15.05.2019

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Velice krásná kniha,čtení tohoto příběhu pro mě představovalo nádherný zážitek.

23.04.2019

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moc, moc se mi příběh líbil, propojení osudů hrdinů a místa, které vybudovali s nejlepším přesvědčením a láskou. Kdo z nás to nezná? A pak přišla zkáza vyvolaná vnějšími okolnostmi. Přeji si vilu navštívit a uvidět je tam...

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Krásné povídky od mého milovaného autora. Lyrické, pravdivé příběhy. Ráda se k nim opět vrátím.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno opravdu jedním dechem. Nejvíce mě upoutalo ne příliš známé téma Litvy, o kterém se nemluvilo a nemluví. Velmi jsem obdivovala Jelenu, její přístup s nadhledem v každé situaci. Rovněž oceňuji vhledy do minulosti zpočátku časté později nikoli, které čtenáři dávají opravdu ránu do nosu, protože všichni žijeme svoje životy a nedokážeme si představit STOP!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je od první stránky velmi působivá. Přečetla jsem ji jedním dechem.

16.08.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Celý příběh mě velmi zaujal, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Řekla bych, že kniha je náročné čtení - prolínání rovin - životní cesta nejen hlavního hrdiny, ale i jeho blízkých, svět vody i svět hmyzu zároveň. Po dočtení knihy jsem se zamýšlela nad tím, která z těchto tří rovin měla být hlavní linií a předat čtenářovi zamyšlení nad životem, určité poselství.
Jsem ráda, že jsem se nenechala od přečtení knížky odradit negativními hodnoceními.

16.08.2018 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Murakami mě opět nezklamal, úžasná, napínavá kniha, která čtenáře nenechá vydechnout.

15.10.2017 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Kniha byla prostě dobrá,ale Dívka,která spadla z nebe byla výborná,proto dávám jen tři hvězdy.Příběh se četl dobře,ale strhující nebyl.

21.04.2017 3 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Úžasné čtení i pro lidi,kteří nejsou horolezci.Jsem ráda,že jsem se nenechala odradit tématem lezení, které mi není nějak blízké.

07.04.2017 5 z 5

Pomerančová vůně chce tančit Pomerančová vůně chce tančit Hana Poltikovičová

Skvělá knížka, moje první seznámení s autorkou, které mě navedlo na její další úžasné knihy.

06.02.2017 5 z 5

Není co ztratit, fuk bublifuk Není co ztratit, fuk bublifuk Hana Poltikovičová

Výborná knížka o životě a smrti.Opravdu doporučuji,je to silný příběh.

06.02.2017 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

velmi poutavé čtení o ženě, která se nebála nasadit vlastní krk za druhé světové války. Myslím, že tato kniha vzdává díky všem statečným ženám za jakékoliv doby.

04.09.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

prostě nejelepší, není potřeba dalších slov.

12.10.2012 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Čekala jsem, jak si autor poradí s tématem sebevrahů, a myslím, že to zvládl bravurně. Chvílemi se člověk směje, na jiných místech má husí kůži hrůzou, jindy je smutný. Opravdu strhující.

12.10.2012 4 z 5

Poslední příběhy Poslední příběhy Olga Tokarczuk

Opět bezvadná knížka od super autorky.

12.10.2012 5 z 5