Jelen51 Jelen51 komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

Zvláštní. Nejdřív mě to pohltilo tak,že nějakých prvnich 100 stran bylo přečteno ani nevim jak. Prostředek mě moc nebavil děsně se to táhlo, Marc mi lezl trochu na nervy jak byl hodnej. No ale body nahoru za konec. To jsem zas jen četla a četla až dočetla a byla jsem překvapená a i spokojená jak to vlastně všechno nakonec dopadlo.

23.02.2018 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

zdlouhavé pátrání Joea mě na konci trochu nudilo, chtěla bych víc akce. Jinak nápad dobrej, takže dávám 3 hvězdičky.

13.02.2018 3 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Super pohádky, chytře napsané a neuvěřitelná slovní zásoba. Jsem ráda, že jsem je konečně dočetla a určitě si je ještě někdy přečtu

05.02.2018 5 z 5

Patricie Patricie Veronika Matysová

Další výběr do výzvy. Téma závislost,ať už alkohol nebo drogy, mě baví, tohle je zpracované velmi mírně, asi pro mladší čtenáře. Dala bych i tři hvězdy, ale jednu musím ztrhnout za neustálé oslovování hlavní postavy Patriko. Fuj bleee a ještě jednou fuj!! Tohle fakt mi rve uši.

15.01.2018 2 z 5

Okurková sezóna Okurková sezóna Jiří Žáček

Poezii nečtu, asi jí tak úplně nerozumím, ale toto jsou opravdu velmi snadné básničky a i pobaví. Četla jsem je nahlas, aby ten rým víc vynikl a to mě bavilo.

14.01.2018 5 z 5

Slečna nebezpečná Slečna nebezpečná Jana Benková

Tak kdyby nebylo výzvy tak po téhle knize nesáhnu. Náhodou sem po ní sáhla v knihovně, ačkoliv prve jsem vytáhla dil "až po uši" v domnění, že to je předloha stejnojmeného seriálu. Ovšem není, což jsem zjistila doma. No co, můj žánr to úplně neni, plusový body dávám za to, že tento díl nekončí přeslazeným hepyendem. A možná se i hecnu v roce 2018 na ten druhý dil - myslim, že tam jeden z bodů je něco od slovenského autora.
Takže za mě tak 2.5 bodu,své fanoušky, tedy spíš fanynky to asi má. Do mé knihovny to patřit nebude, ale překvapivě to nebylo úplně přiblblý.

14.12.2017 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Od knihy jsem nic extra nečekala (detektivky byly pro mě zklamáním) ale musím říct, že mě kniha vážně vtáhla do děje. Pěkně vykreslené malé městečko s obyvateli a jejich problémy. Moc se mi to líbilo.

07.11.2017 4 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

Ze začátku mi ta jména dala dost zabrat, ale pak se do toho člověk dostane a musim říct, že mne tato kniha velmi mile překvapila

10.10.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě dost zmatená kniha. Spousta postav a propletenost, jednotlivý příběhy neukončený, ztrácela jsem se i v rámci časových os a ten konec??? Jako proč tak divný??!! Škoda nápad to nebyl špatný.

06.09.2017 1 z 5

Vazně krátké, přečteno za hodinu, ale dobré. Vsuvky, které se nečtou dětem nahlas, pobaví. Nejlepší je vánoční pohádka společně s tou jak se tatínek zbláznil a stal se z něj holub. Ovšem dávám 3 hvězdy, mohlo tam být toho více.

27.08.2017 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Zatim prvni zklamani. Dej nic moc. Spis me bavilo co se delo s hrdiny okolo. No doufam ze sesty dil zvedne zas moje hodnoceni.

18.07.2017 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Super, nečekaný konec. Jdu hned na další díl.

01.07.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Do třetice všeho dobrého. Nejlepši díl z trilogie.

01.05.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Za mě nejlepší králice Alice a samozřejmě příběh tří bratří.

11.04.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tak bylo to o fous lepší než první díl. Ale nijak extra mě to neohromilo. Nejvíc mi vadil mix těch jmen. Nejdřív mluví jen o křestním jménu a pak po 30 stránkách jen příjmení a pak až to spojí. Nebo jsem nedávala tolik pozor? O to možná horší hodnocení, že mě to tolik nevtáhlo do děje. No rozhodně před třetím dílem si dám pauzu. Jo a kdyby to bylo tak o třetinu kratší taky by mi to nevadilo.

08.04.2017 3 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Velmi mile mě to překvapilo. Dlouho jsem se odhodlávala se do knihy pustit a teď rozhodně nelituju. Díky krátkým kapitolám to rychle utíká a děj je napínavý. Tak beru rovnou druhý díl do ruky a jedem dál.

20.02.2017 4 z 5

Čekala jsem větší srandu. Klasickýho Harryho mám ráda a tohle mě zajímalo jaký bude a přečíst se to dá, ale jednou vážně stačí. Co mi asi nejvíc kazilo dojem bylo to, že používaj mobily a počítače,nějak mi to ke kouzelnický hůlce nesedí.

10.02.2017 1 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Co k tomu říct. Nevim proč se tam všude objevovaly značky návrhářů. To mě víc než štvalo. Téma by nebylo úplně marný, kdyby to nebylo tak přehnaný. Takže za mě jen jedna hvězda. Velký zklamání.

29.01.2017 1 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Z prvniho zklamani, že hlavní hrdinou není ten stejný co byl v prvním dílu, jsem se rychle oklapala a kniha se mi líbila. Žádný extra krvák ani detektivka (což mě u Nesba překvapilo), ale vlastně to se mi na knižce líbilo nejvíc. Taková oddechovka a čtivé. Po dlouhý době kniha s happy endem.

26.01.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha o třech magorkách a ta hlavni navíc ještě alkoholička. Hodně se mi libí Nesbo a jeho Harry, což rozhodne neni svatoušek, ale tady mě hlavní hrdinka moc nebavila. No co zoufalá manželka. Ale konec mě překvapil takže za to, že to nedopadlo tak, jak jsem myselela tak aspoň 3 hvězdy. Ještě dám šanci filmovýmu zpracovaní. Třeba poznám konečně film co bude lepší než kniha :-) jo a jedno velký překvapeni s knihou jsem zažila a to,že to je formou deniku.. takže další dílek do čtenářské výzvy.

21.01.2017 3 z 5