Jeár13 Jeár13 komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tehdy povinná maturitní četba ale překvapivě krásný příběh, konec není úplně happy úplně jako pohádka, ale život taky není jen o pohádkách. Kniha se skvěle četla, člověk by neřekl, že za tak malou a krátkou knížkou dokáže být veliký a napínavý příběh.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělá kniha, nečitelná, dramatická, nepředvídatelná. Jeden z mála autorů, který mě dokáže přesvědčit několikrát o tom, že vrah je někdo úplně jiný, než si myslím. Baví mě styl Nesba a jeho knihy jsou vždycky skvělé, jeden z mála autorů u kterého nikdy netuším jak to dopadne, což se o většině nedá říct.

25.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha o Harrym Potterovi, filmy jsem viděla několikrát a konečně jsem se odhodlala si přečíst knižní verze abych se dopátrala nejasností a rozdílností oproti filmovému zpracování. Klasika, není co dodat, dá se číst pořád dokola, skvěle zpracované.

Syn Syn Jo Nesbø

Skvělá kniha, napínavý příběh o člověku, který balancuje na morální hranici dobra a zla. Vyvolává v člověku smíšené pocity a zamyšlení jestli "synovi" fandit nebo ne. Specifický styl Jo Nesba mi sedí, psychologii a promyšlenost příběhu žene v knize tak, že nedokážu předvídat následující kroky a činy. Jeden z mála autorů, který dokáže člověka utvrdit a přesvědčit k mylnému závěru aby mu na konci vytřel zrak nečekaným zvratem a rozuzlením. Rozhodně doporučuji.

25.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Společně s Vězněm z Azkabanu moje nejoblíbenější kniha ze série Harry Potter. Příběh nádherně propracovaný, složitý a perfektně navázaný na předchozí díly. Autorka skvěle zakomponovala a promyslela děje aby fungovali jako skvělý celek nikoliv jako prvoplánově nastavený díl jako většina jiných knih. Dá se číst kdykoliv, v jakémkoliv věku, nadčasová. Strašně mě baví, určitě jsem jí nečetla naposledy.

14.05.2020 5 z 5

Moje asi nejoblíbenější kniha z příběhu o Harrym Potterovi. Napínaví děj, zvraty a když už člověk ztrácí iluze, tak překvapivá změna děje. Skvělá kniha, dá se číst kdykoliv, ber rozdílů věku, nadčasová, prostě skvělá. Doporučuji.

06.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha, nadčasová, může jí číst jakákoliv věková kategorie a neomrzí se. Určitě kniha, která se dá číst víc než jedenkrát. Rozhodně doporučuji.

27.04.2020 5 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Nádherný fantasy příběh, knihu jsem měla brzy přečtenou. Skvěle napsaná, autor zajímavě vystihl historické události a místa a zakomponoval je do příběhu. Kniha mě velice překvapila, bavila a pro změnu jsem byla ráda, že autor nepřeplácal příběh nadpřirozenými bytostmi.

25.04.2020 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl. Neobstojí u mě před předchozími dvěma díly ale neztrácí na kvalitě a napětí. Tyhle knihy se dají číst neustále. Rozhodně doporučuji.

15.06.2020 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Nejlepší díl ze série Úžasná Zeměplocha, kterou jsem četla. Mort je moje nejoblíbenější postava, tuhle si ráda opět někdy zase přečtu. Některé díly se mi vlečou a nebaví, nebo knihu zabije zdlouhavý popisný úvod. Na tuhle ale rozhodně nedám dopustit. Naprosto skvělá :)

14.05.2020 5 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Pro všechny milovníky vlků úžasná kniha plná nádherných fotografií a příběhů vlků v zajetí. Autorka je úžasná žena, která má neskutečný cit pro vlky, otvírá lidem oči a vyvrací mýty kolem vlků, jež si lidská populace během staletí vytvořila. Vynikající kniha, neměla by chybět u žádného milovníka vlků v knihovně.

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Filmové zpracování bylo skvělé, kniha zajímavá, kdyby to byl samostatný příběh byla by ještě lepší, ale do konceptu knih o Hannibalu Lecterovi a způsobů jeho propracovaných vražd mi tato kniha do děje absolutně nezapadala. Část příběhu osvětlila minulost o Lecterovi ale zkrátka už to není ono. Kniha je prostě jiná, nevím jak to jinak popsat.

Váňa - král koňáků Váňa - král koňáků Petr Čermák

Zajímavá kniha o dostihové legendě příběhy kolem koní a velké pardubické, zajímavý životopis. Kniha by na mě ale působila úplně jinak, kdyby ji psal člověk který má účtu nebo sympatie pro člověka o kterém píše. Z knihy, hlavně jejího závěru cítím nebo to na mě působí, že autorovi byl Josef Váňa proti srsti.

01.05.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Dávám přednost jiným knihám, tuto jsem dostala jako dárek a jako bestseller bych jí asi nezařadila. Příběh je zajímavý, napínavý, občas z něj možná dokázalo trochu zamrazit a donutit k zamyšlení, ale přetechnizovaný dům a pokusný králík z vlastní partnerky... to mě nijak neoslovilo. Asi to není kniha ke které bych se znovu vrátila.

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Zajímavá a napínavá kniha, bavila mě, ale mám slabost pro Hannibala o kterém jsou spíše další dva díly. Každopádně kniha je skvěle napsaná i film byl perfektní.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvělá kniha, četla se mi skvěle, příběh jsem zhltla jediným dechem. Nejdřív jsem viděla filmové zpracování, což mi vůbec nevadilo jako u jiných knih. Většinou dávám přednost své fantazii před zaškatulkováním, ale postava Anthonyho Hopkinse mi na Hannibala perfektně pasovala. Úžasná kniha, četla jsem jí dvakrát a určitě se k ní zase vrátím.

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Tuhle knihu čtu když je mi mizerně, na rozdíl od jiných čtenářů jí vnímám asi trochu jinak. K duchovnu se vracím, když se mi něco nedaří v životě, trochu se v ní probabrám, s vnitřním já si proberu a zamyslím se nad minulostí, podstatou,.. spíš než jako duchovní jí beru jako psychologickou. Nakonec jí vždycky odložím s tím, že si stejně svoje štěstí člověk musí zasloužit sám a čtením nic nedokáže. Takže prakticky kniha splní svůj účel, ovšem jinak než bylo knihou zamýšleno. Párkrát jsem jí rozečetla, ale nikdy jsem jí nedočetla.

25.04.2020 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha se mi ze začátku četla velmi dobře, je vtipná a zábavná, ale od druhé poloviny už se pro mě čtení táhlo a nebavilo tolik jako na začátku. Přišli občas slabší kapitoly, asi to není kniha ke které bych se ráda vrátila. Ale na odpočinkové letní čtení proč ne. Já se ale raději podívám na některý z filmů této oblíbené herečky.

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

Vlčice Kroana je skvělá postava ale děj a dlouhé bitevní pasáže mě ke konci již trochu unavovali a kniha se mi nečetla tak plynule a rychle jako první kniha. Asi to není kniha, kterou bych si s chutí přečetla po druhé. Bohužel je toto podle mě další ze série, kdy se nepodařilo na první špičkovou knihu poutavě navázat.

Vlčice a Mandragora. Část druhá Vlčice a Mandragora. Část druhá Zdeněk Žemlička

Opět krásný příběh o Vlčici Kroaně, ale příběh mě už tolik nezaujal a nebavil jako první kniha. Občas mi přišlo že se příběh vleče, než začne zajímavá zápletka.