jeany23 jeany23 komentáře u knih

Grácie a styl Grácie a styl Grace Helbig

Jestli čekáte něco podnětného o módě a stylu, tak se nic nedozvíte. Navíc mi autorčin styl humoru povětšinou přišel jako takové WTF.

20.01.2022 2 z 5

Velká obrázková knížka o zvířatech Velká obrázková knížka o zvířatech Milena Lukešová

Ty ilustrace jsou prostě nádherné.

18.01.2022 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Pro mě v podstatě nehodnotitelná kniha, nikdy jsem ji nedokázala přečíst. Ale hluboce smekám před panem Tolkienem, že něco tak neuvěřitelně složitého dokázal vymyslet. A taky před každým, kdo to celé dokázal přečíst a pochopit kdo je kdo.

17.01.2022

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Miluju cokoliv s tématikou Krásky a Zvířete, tak jsem byla zvědavá. Bála jsem se, že nejvíc mi bude vadit prolínání skutečného a pohádkového světa, ale naopak to příběhu dodávalo na humoru, stejně tak jako kočkování ústřední trojky. Děj mi chvílemi připadal zbytečně natahovaný, závěr naopak uspěchaný, a teprve u epilogu s (ne)čekaným zvratem mi došlo, že vlastně čtu první díl ze série :-)... Od krásky a zvířete se to ale začíná ubírat jiným směrem, další díly mě k přečtení nelákají.

06.01.2022 2 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Maličko slabší než první díl. Možná můj úsudek ovlivňuje to, že první díl měl oporu ve filmu, takže jsem ho měla víc vrytý v paměti...Začátek knihy neztrácí čas, něco je zmíněno jen okrajově (smrt Charlottiny matky, potrestání Margot), prostřední část je pozvolnější. Prostředí ostrova, všichni ti šamani, magie, půtky s domorodci..to mě tak úplně neoslovilo, ale musím říct, že ke konci děj dostal slušný spád, hodně zvratů, a pak to všechno do sebe krásně zapadlo.

05.01.2022

Velké tajnosti Velké tajnosti Arnošt Vašíček

Pan Vašíček umí psát poutavě a tahle knížka není vyjímkou. O záhadách jsem toho už načetla hodně, ale přesto jsem se tu dozvěděla skutečnosti mně dosud neznámé, např. Ostrov čarodějů. Jediné mínus je útlost knížky - je to vždy hned přečtené.

05.01.2022 5 z 5

Jizerské hory známé i neznámé Jizerské hory známé i neznámé Petr David

Nesmírně zajímavá publikace. Ač z Jizerek pocházím, objevila jsem tu spoustu tipů na výlety na zajímavá místa, o nichž jsem neměla ani ponětí.

15.12.2021 5 z 5

Stokrát bez pardonu Stokrát bez pardonu Boris Pralovszký

Souhlasím s názorem níže, že si autor vyhrál s češtinou. Některé vtipy jsou takové dětinsky prosté, nekomplikované, ale účel splnily. Zasmála jsem se značně.

27.11.2021 5 z 5

Marcelino Marcelino José María Sánchez-Silva

Prostý příběh o lásce k Bohu, u kterého jsem si i trochu pobrečela.

21.11.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika. Poetická, strašidelná, nezapomenutelná. Asi jediná básnická sbírka, ke které se ráda vracím - ať už v psané, komiksové nebo filmové podobě. V dětství jsem některé balady nechápala (např. Záhořovo lože), a ani dnes mě tolik neoslovují, jiné ale i dnes dokážu odrecitovat slovo od slova.

08.11.2021 4 z 5

Byl jsem knězem Byl jsem knězem Roman Jonasz

Nevím, jak je na tom mravnostně církev v jiných státech, ale i kdyby byla pravdivá jen půlka knihy, i tak je to docela síla... Vadilo mi ale velké množství tiskových chyb, dokonce jedna stránka úplně chyběla, takže knížka působila jako když je splácaná na koleně, a to mi trochu kazilo zážitek ze čtení. Obsah jinak rozhodně stojí za pozornost.

31.10.2021 4 z 5

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

Přečteno na jeden zátah - nešlo se od toho odtrhnout. Oceňuji, že po většinu knihy člověk neví komu věřit a komu ne, a kdo že je vlastně vrah. Jen by mohl být víc osvětlen motiv únosců a představovala bych si trošku jiný závěr, ale jinak je to velmi čtivá kniha s odsýpajícím dějem.

22.10.2021 4 z 5

Paní Rochesterová Paní Rochesterová Hilary Bailey

Četlo se to celkem dobře, styl psaní je stručnější oproti původní Janě Eyrové, což dá rozum, ale problém je v tom, že nejde o samostatné dílo, ale o pokračování literární klasiky, takže musíte stále porovnávat, a tak mi nešlo do hlavy místy nelogické chování postav a závěrečné rozuzlení bylo pro mě překvapením, po němž zbyla jakási hořká pachuť. Plus totální změny charakteru známých postav (SPOILER: hlavně chudák Adéla - z marnivé, ale celkem normální holčičky udělat pyromanku s vražednými choutkami ???). Asi zůstanu raději u původní Jany Eyrové...

30.08.2021 3 z 5

Encyklopedie komiksového filmu Encyklopedie komiksového filmu Petr Cífka

Čtivě napsaná kniha, která mi byla srozumitelná, ač jsem dosud byla komiksy jen málo políbená; pomohla mi zorientovat se ve všech těch X-Menech a Avengerech. Narozdíl od předchozí Encyklopedie akčního filmu se mi zdá, že nabízí více zajímavostí o vzniku filmů. Nezbývá než doufat, že vzniknou knihy i o dalších filmových žánrech, rozhodně by to stálo za to.

22.08.2021 5 z 5

Neplatné fyzikální zákony Neplatné fyzikální zákony Luc Bürgin

O záhadných fenoménech jsem toho přečetla už hodně, ale i já musím říct, že některé z uvedených byly pro mě novinkou. Knížka by mohla být klidně obsáhlejší.

01.08.2021 5 z 5

Stezkami záhadných zvířat Stezkami záhadných zvířat Jaroslav Mareš

Čtivý text skvělého pana Mareše + překrásné ilustrace pana Housky = nezbytnost pro každého milovníka kryptozoologie.

01.08.2021 5 z 5

UFO - Tajemství nebeské brány UFO - Tajemství nebeské brány Vladimír Liška

Kniha je taková všeobecná, nejde moc do hloubky a dost se toho v ní opakuje. Asi ji ocení spíš ti, co se o UFO a archeoastronautiku teprve začínají zajímat; kdo o tom už něco četl, nic nového se nedozví.

28.07.2021 3 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

O osobě pana Ovčáčka nechť si každý myslí co chce, ale musím říct, že už dlouho mě žádná kniha tak nepobavila. Čekala jsou suchou biografii; dostala jsem satirickou, humornou, čtivou knihu s geniální nadsázkou. Lehce se to četlo. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že tu na hodnocení knihy má vliv fakt, že pan mluvčí není zrovna z osob nejoblíbenějších...

06.07.2021 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Jedním slovem bizár. Jako dítě bych si z toho vzala ponaučení, že když mi někdo s..e na hlavu, mám mu to pro svůj dobrý pocit oplatit. Jako dospěláka mě to ale rozesmálo. Myslím, že buď vás tahle pidiknížečka pobaví, nebo znechutí.

04.06.2021 5 z 5

Z Pivrnce krev neteče Z Pivrnce krev neteče Petr Urban

Urbanovy vtipy prostě musíte buď milovat, nebo nesnášet. Já patřím k těm, kterým tento druh humoru nevadí, takže spokojenost.

04.06.2021 5 z 5