jeany23 jeany23 komentáře u knih

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Toto bylo moje první setkání s autorčinou tvorbou, takže nemohu porovnávat s jinými knihami. Tahle se mi ale líbila, je to lehké čtení na jeden večer. Paní Devátá má smysl pro vtipný jazyk, nad popisem trapasů v kuchyni jsem se nasmála. Určitě zkusím i další knihy.

04.06.2021 5 z 5

Velká kniha vtipu Petra Urbana Velká kniha vtipu Petra Urbana Petr Urban

Must have pro milovníky Petra Urbana. Upjatí jedinci, kteří nemají rádi jeho přisprostlý nekorektní humor, ať dají od knihy raději ruce pryč :-)

17.05.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Romantická jednohubka na jedno odpoledne. Umíněná hlavní hrdinka mě trochu štvala, dlouho jsem nechápala proč má k markýzovi takový odpor a k tomu druhému maskovanému muži naopak. Různé náznaky vás nechávají na pochybách, kdo je hodný a kdo padouch; když došlo na odhalení, přece jen mě to zaskočilo. Závěr byl trochu moc hrrr a někdy mě děj mátl (hlavně scéna ve sklepě). Až si knihu přečtu podruhé, možná zvýším hodnocení.

28.03.2021 3 z 5

Piano Piano Jane Campion

Knihu jsem četla krátce po zkouknutí filmu - děj knihy je skoro totožný, jen je tu navíc rozepsána minulost ústřední trojice (hlavně Adin vztah k učiteli klavíru), ale právě tyto pasáže byly místy rozvleklé, což mi v jinak svižně napsané knize trochu vadilo. Jinak je to ale čtivě napsaná romance, trochu mystická, hrdinčino zvláštní chladné vzdorovité chování mi sice nebylo po chuti, líbila se mi ale Bainesova vášeň a vykreslení deštivé novozélandské krajiny. Přečteno jedním dechem.

27.03.2021 5 z 5

Majitel hutí Majitel hutí Georges Ohnet

Pohodová romantická jednohubka, přečteno za jedno odpoledne. Jen škoda, že není víc rozvedeno, jak se hrdinka do manžela zamilovala, a také konec mi přijde uspěchaný.

09.03.2021 4 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Akční filmy sice tolik nesleduji, ale tohle je celkem zajímavá knížka, s hezkýma fotkama. Je vidět, že ji vytvořili fandové žánru, jen by na můj vkus mohla jít víc do hloubky - víc zajímavostí nebo perliček o hercích /filmech.

01.01.2021 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Pro mě místy příliš rozvláčné a jaksi bezkrevné. Filmové zpracování taky nebylo bůhvíjaké, ale stejně se mi líbilo víc než kniha.

31.12.2020 2 z 5

Stále tajemné UFO Stále tajemné UFO Jiří Bílek

Na české poměry a dobu vzniku rozhodně zdařilá kniha, je tu značné množství zaznamenaných pozorování UFO, ať už "obyčejné", tak i ty kuriózní.

31.12.2020 5 z 5

Tajemné fenomény Tajemné fenomény Arnošt Vašíček

Pro milovníky záhad povinnost. Většina knihy je o UFO a záhadných tvorech, což mi vyhovuje. Některé věci jsou pro mě notoricky známé, jiné úplně nové. Poutavě napsáno, pěkné fotky. Jediná škoda, že kapitoly jsou poměrně krátké.

26.12.2020 5 z 5

Tak to nebylo! Tak to nebylo! Stanislav Brázda

Přečteno jedním dechem. Ne každý tomu asi bude věřit, ale výpovědi psychotronika a astrologa mi připadají logické, nepřemrštěné.

13.12.2020 5 z 5

Doktor od jezera hrochů Doktor od jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Kniha není špatná, ale až do uštknutí hadem mi přišla zbytečně rozvláčná. Vše podstatné z knihy zaznělo i ve filmu, ale film víc odsýpal a hezky tu byla rozšířena linie se sestrou Krajánkovou. Celkově se mi tedy líbil víc film.

02.11.2020 3 z 5

Vesmír kontra nebesa: Věda a víra, omyly, lži, podvody Vesmír kontra nebesa: Věda a víra, omyly, lži, podvody Robert Homir

Tato kniha se mi nečetla moc snadno, toho filozofování je na mě až moc. Pár zajímavých myšlenek tu je, některé naopak u mě spíš vyvolaly nevěřícné kroucení hlavou (např. kastrace kněze, nebo jak v nebi uspokojují pohlavní potřeby Ježíš a Marie...atd.). Co mi ale vadilo nejvíc: snad 3/4 knížky jsem o tom, jak církev ( hlavně katolická) ohlupuje a ovládá lidi, to vše do mrtě omíláno stále dokola, opakujícími se větami. Autor tu věřící nazývá chorými mozky a skoro na každé stránce tu do církve neváhá tu méně, tu více ostře rýpat. Už v knize "Blízká setkání s UFO" tu a tam do církve rýpnul, tady je to ale vyšponované do krajnosti. Nejsem klasicky věřící, a ano, církev má své temné stránky, ale tady to vypadá, jako když si autor až fanaticky touží co nejvíc "kopnout".. Knížku si už znovu přečíst nehodlám.

29.09.2020 2 z 5

Otče, odpouštím vám Otče, odpouštím vám Daniel Pittet

Čtivě psaná kniha, ačkoliv samotnému období zneužívání otcem Allazem je věnována v podstatě jedna kapitola, kniha se spíš zaměřuje na autorovo nesnadné dětství a to, co následovalo po zneužívání, jaké to mělo následky v jeho životě. Závěrečný rozhovor s Allazem pak patří k nejzajímavějším částem knihy.

16.09.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, nakonec se mi ale potvrdilo že některé tzv. bestsellery jsou poněkud přeceňované. Pár rad mě zaujalo, ale většinou jsem se tu nedozvěděla nic, na co bych sama už dávno nepřišla. Zarazilo mě, že v dnešní době vybízející k návratu k šetrnosti tu je nabádáno k vyházení všeho nepotřebného, ale skoro se tu nezmiňuje, že oblečení se dá věnovat na charitu /do bazaru, knihy do antikvariátu apod. Tady se zkrátka všechno naháže do pytle a je vymalováno, skoro to vypadá jak nějaká autorčina úchylka. Fakt neuznávám myšlenku "vyhodím to, a když to budu pak potřebovat, tak si to znovu koupím". Tady ekologie a šetrnost dostávají těžce na frak, jestli toto praktikují všichni Japonci, tak se nedivím že jsou pořád v práci (asi aby si vydělali na znovunakoupení těch vyhozených věcí) :-))
Některé rady jsou trochu mimo, třeba skládat věci nastojato je fajn snad jen v případě, že místo skříně máte komody se šuplíky. Vyhazovat návody na spotřebiče jsem si nikdy nelajsla a dobře jsem udělala. Náhradní knoflíky taktéž. Knížky, které jsem nepřečetla hned, jsem vždycky nakonec přečetla, někdy dřív a někdy až po letech, ale přečetla. Chovat se šetrně k věcem, co používám, je pro mě samozřejmost, ale děkovat každé použité věci a klanět se svému domu asi nebudu, to se fakt nezlobte.
Že autorka dokáže s klidným svědomím z knížek vytrhovat stránky, resp. ty knihy rovnou vyhazovat, to už je jen třešnička na dortu barbarství, za které by si měla nafackovat.
Závěrem: kdyby každý člověk měl vše nepotřebné rovnou házet do popelnice, tak by svět byl tak zamořen odpadem, že by se z toho nevyhrabal. Knihu jsem si ráda přečetla, ale jsem si jistá, že se k ní už nechci vracet.

16.08.2020 1 z 5

Přicházejí Přicházejí Tomáš Novotný

Čtivá knížečka se zajímavými fakty o různých sektách. Jediný problém je akorát v tom, že je příliš tenká, čili rychle přečtená

07.07.2020 5 z 5

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného. O Mužích v černém je de facto jen pár stránek, převážná část knihy je o tom, že za vším stojí jezuiti / ilumináti / Vatikán / ještěří mimozemšťané / umělá inteligence..a já nevím co ještě. Kniha je dost podrobná a navzdory tomu tu není žádná zbytečná "vata", ale některé pasáže byly moc technické či filozofické a nečetly se snadno... Co mi ale nejvíc vadilo, byla místy nevěrohodnost. Jsem ochotná uvěřit spoustě věcí, ale některé popisované události mi přece jen připadaly přitažené za vlasy, takže jsem uvažovala, jestli je kniha myšlena zcela vážně nebo jako napůl fikce. Některé příhody byly tak neskutečné, až jsem se musela zasmát (např. reptiliáni ukazující prostředníček kosmonautům) a něco byl jasný nesmysl (např. jako důkaz byl uvedený článek z týdeníku Weekly World News, což ale bylo periodikum publikující vymyšlené zprávy). Zkrátka nevím co si o tom mám myslet. Asi budu muset -jak doporučuje autor-vyčkat událostí příštích let...

09.01.2020 2 z 5

Encyklopedie nevysvětleného Encyklopedie nevysvětleného Jenny Randles

Miluji záhady a tato knížka se mi moc dobře četla, jednotlivá témata jsou sepsána stručně, ale výstižně a čtivě. Je proto škoda brožovaného vydání a hlavně opravdu nízké kvality publikovaných fotografií - na většině z nich není skoro nic vidět.

10.12.2019 5 z 5

Perfektní make-up Perfektní make-up Margit Rüdiger

Kniha nepřinesla žádná překvapivá fakta. Navíc mi dost vadil její poněkud krkolomný překlad, jakoby to někdo překládal přes google překladač :-). Průměr.

09.09.2019 2 z 5

Anička skřítek a Slaměný Hubert Anička skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Prazvláštní kniha, kterou jsem ani nedokázala dočíst. Nevím co na ni říkají děti, ale na mě to bylo docela psycho.

13.08.2019 odpad!

Jak přežít domácí mazlíčky Jak přežít domácí mazlíčky Jana Divišová

Čtivě napsaná útlá knížečka, přečteno za jeden večer. Místy malinko drsné, ale vskutku realistické a vtipné čtení.

13.08.2019 5 z 5