jeany23 jeany23 komentáře u knih

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Dočetla jsem to, ale bylo to spíš úmorné. Úmorně úchylné. Nadšení pro podobné praktiky prostě nikdy nepochopím.

22.10.2022 2 z 5

Povídky o zmatených záletnících Povídky o zmatených záletnících Juan José Millás

Ani jsem to nedočetla. Vůbec mě to nechytlo.

22.10.2022 1 z 5

Příliš mladí na sex? Příliš mladí na sex? Renate Ellinghoven

Z knížky jsem si v podstatě zapamatovala dvě "moudra". Zaprvé: "Proklínat někoho za to, že svou sexualitu sdílel s někým jiným, svědčí o naprosté netoleranci." Takže neuznání partnerovy nevěry je jen příznak mé sobecké povahy ? Hmmm...A druhé poznání: když spolu mají poměr sourozenci, není to bůhvíjaký problém, tak to nechte plavat.
Autorka je sociální pedagožka, ale některé její názory mi hlava nebrala. No, nedivím se, když píše, že první dítě měla v 15 letech.

22.10.2022 2 z 5

Klasikové v nedbalkách Klasikové v nedbalkách Jan Bauer

Očekávala jsem nudu, ale kupodivu se to četlo dobře. Kdyby v 19. století existoval bulvár, na některých našich klasicích by si pěkně smlsl :-)

06.10.2022 4 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Dílko vskutku lehce erotické a vtipné. Pro někoho může být hlavní zápletka za hranou, a i když i na mě už bylo toho všeho semene příliš, musím ocenit odvahu přijít s takovou pikantní a originální zápletkou. Nenudila jsem se ani jednu stránku.

27.09.2022 5 z 5

Almanach tajemna Almanach tajemna * antologie

Moc hezky zpracovaná kniha s pěknými obrázky a fotkami. Jednotlivé záhady jsou tu popsány stručně a trochu neuspořádaně, ale čte se to dobře.

11.09.2022 5 z 5

Zpackané kouzlo Zpackané kouzlo Ivana Nováková

(SPOILER) Milá jednohubka plná hlášek, vtipu a sarkasmu. Pár mušek to mělo, chyběl mi třeba popis Tomovy příšerácké podoby a rozvinutější děj (Kristýna se při prvním pohledu na Toma pozvrací, o pár stránek dál ho už miluje, a později ho nepozná ani po hlase ??) a konec mohl být taky lepší. Zkrátka: nemělo to žádnou nudnou vatu, ale naopak by to sneslo pár stránek navíc. Na český počin ale pořád dost dobré.

03.09.2022 4 z 5

Nemilosrdná moc: Je ve hře celý svět? Nemilosrdná moc: Je ve hře celý svět? Viktor Farkas

Ne že bych nějak zvlášť věřila na světovládu a nový světový řád, ale po přečtení téhle knihy asi změním názor. Při porovnání se současnými událostmi z toho až mrazí.

15.08.2022 4 z 5

Velké záhady Velké záhady John Grant

Kniha je vizuálně pěkná, má krásné fotografie. Vadilo mi ale pár chyb a hlavně prapodivný krkolomný překlad, takže i když kapitoly jsou krátké a nejdou moc do hloubky, nečetly se mi nejlépe.

19.07.2022 3 z 5

Příšery odnikud Příšery odnikud Ivan Mackerle

Má to jedinou chybu: příliš rychle přečteno.

07.07.2022 5 z 5

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Oddechové čtení plné romantiky, tajemství, humoru a erotiky. Líbí se mi, jak to ústřední dvojici k sobě od začátku táhlo a jejich konverzace měly říz. Záverečné odhalení mě překvapilo, nečekala jsem ho; jen škoda že nebylo řečeno, jak byl hlavní záporák potrestán.

Víte, co na sebe? Víte, co na sebe? Jitka Hrdličková

Moc hezké a výstižné fotografie.

20.06.2022 5 z 5

Peklo a ráj Peklo a ráj Shannon Drake (p)

Moc hezky napsaná romance, autorka má schopnost vtáhnout do děje, dobře se to čte. Má to v sobě romatiku, erotiku i akci ve správném poměru.

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Tak trochu variace na Krásku a zvíře, kde ale Netvor vůbec není netvor a o ženskou společnost navíc moc nestojí. Hlavní hrdinka je netradičně kyprých tvarů, což je příjemná změna. Netvorovu identitu sice snadno prohlédnete, zápletka je jednoduchá, ale příběh rychle odsýpá, erotiky je tu tak akorát. Líbila se mi postava netvorova přítele Tuppera. Jako jednohubka na večer dobré.

20.06.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Čekala jsem lechtivý román a hle - dostala jsem čistokrevné porno, bez romantiky a téměř bez příběhu. Sexu je tu požehnaně a rozhodně není popisován v jinotajích, chvílemi to připomínalo 50 odstínů šedi. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, jako nymfomanka co se s podezřelou ochotou prodávala. Apetit ústřední dvojky byl neskutečný. Malé plus dávám za nečekané závěrečné spirituální odhalení...P.S.:Nedoporučuji číst na jeden zátah, opakující se popisy souloží začnou unavovat. Čteno po kapitolách by to mohlo posloužit jako součást předehry :-)) .

10.06.2022 4 z 5

Veronika Žilková: Dělte dvěma Veronika Žilková: Dělte dvěma Petr Macek

Velice zajímavá biografie, rozhodně ne nudná a dost otevřená. Paní Žilková si toho prožila za dva - tolik sebeobětování, milostných avantýr, práce...Kdyby kniha vyšla později, bylo by zajímavé její vyjádření k rozvodu se Stropnickým (mim. v knize je z něj přímo cítit sebestřednost a pedantství). Rozhodně jde o jeden z nejzajímavějších memoárů, co jsem kdy četla.

30.05.2022 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha mi trochu připomíná Temné a osamělé prokletí, a mám s ní i stejný problém: ten konec. Příběh je rozvláčný, ale má hezkou zimní atmosféru, klidně by tu mohlo být i víc magických postav. Není tu žádná vyloženě záporná postava, všichni jsou přející a charakterní, ale budiž. A pak je tu ústřední dvojice, její krásně se vyvíjející vztah, víte jak to dopadne ale stejně na finále netrpělivě čekáte a........a nic. Proměna Zvířete je popsána jen povrchně, nemá to zkrátka ten wau efekt, je to moc rychlé. Epilog se mi nelíbil vůbec. Kdyby se trochu osekal děj a přidalo se na závěru, byla by to pěkná romantická pohádka.

25.05.2022 3 z 5

Satan v Illfurtu - Případ ďábelské posedlosti dvou hochů v nedávné době Satan v Illfurtu - Případ ďábelské posedlosti dvou hochů v nedávné době Paul Sutter

Pamatuju, že když jsem to četla poprvé, solidně jsem se u toho bála.

02.04.2022 4 z 5

Jak vznikl život? Evolucí, nebo stvořením? Jak vznikl život? Evolucí, nebo stvořením? * antologie

Nebýt posledních stran, tak je to celkem zajímavá naučná knížka.

29.03.2022 4 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Krátké vtipné příhody z autorčiny rodiny. Jako oddychová četba to bylo super, u některých glos jsem se dost nasmála. Prostě od toho nesmíte čekat nic světoborného.

05.02.2022 5 z 5