Klasikové v nedbalkách

Klasikové v nedbalkách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3570/bmid_klasikove-v-nedbalkach-cpz-3570.jpg 4 17 5

Slavná jména české kultury 19. století jako Mácha, Tyl, Němcová, Havlíček, Neruda, Aleš nebo Smetana jsou pro mnohé z nás takřka posvátnými nedotknutelnými ikonami. Spisovatel Jan Bauer se na ně pokusil podívat z té druhé stránky. Ukazuje je jako lidi z masa a kostí i s jejich neřestmi a nedostatky.

keselylenka
keselylenka
22.01.2023 3 z 5

No trochu neurazí, nenadchne. Možná až moc nuceně zábavný styl podání. Fakta rozhodně zajímavá, ale prostě mi to nějak nesedlo.

jeany23
jeany23
06.10.2022 4 z 5

Očekávala jsem nudu, ale kupodivu se to četlo dobře. Kdyby v 19. století existoval bulvár, na některých našich klasicích by si pěkně smlsl :-)

IvanaB
IvanaB
01.05.2017

Knížku jsem si vzala "na pomoc" pro besedu pro druhý stupeň ZŠ... no, moc se toho použít nedalo :-) Knížka mě pobavila, z těch "velikánů, géniů" se najednou stali docela obyčejní smrtelníci. Překvapil Mácha a Tyl :-)

Dandulka
Dandulka
19.07.2012 5 z 5

Moc zajímavé čtení, třeba o K.H.Máchovi nebo o B. Smetanovi.

Danafantom
Danafantom
24.03.2012 3 z 5

Knížka nebyla nic pro mě. Stejně tak, jako mě nezajímá soukromí dnešních celebrit, nezajímalo mě ani soukromí slavných z minulosti Českého národa.