Zpackané kouzlo ekniha

Kancelář pro uvádění pohádek na pravou míru opravila i klasický příběh o krásce a zvířeti. Odstranila největší logickou nesrovnalost této story. Máte ojedinělou možnost si přečíst, jak to bylo doopravdy. Ona statečná žena nebyla kráskou, ale obyčejnou dívkou. Povrchní mladík nebyl zakletý do podoby zvířete, nýbrž netvora, protože zamilovat si i to nejděsivější zvíře je snadné. (Majitelé kocourů potvrdí.) Jenže nic není jednoduché a s láskou už vůbec ne. Koneckonců všichni víme, že se jedná o pouhý výmysl básníků a chlapeckých kapel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414451/zpackane-kouzloL6SyLX-8qm-.jpg 4.214

Kniha Zpackané kouzlo

Novlina

Ze začátku mi to přišlo jako 50 odstínů. Ale je to Kráska a zvíře naruby!

tatjana1737
20.11.2020

(+ SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Obecně moc neholduji pohádkovým příběhům naroubovaným na reálný svět, pokud v něm není víc fantasy prvků a magických zákonitostí. Za to ta jedna hvězdička dolů. Jsem totiž konzervativní a u pohádkových a fantasy motivů upřednostňuji pohádkové a fantasy světy. To je ale můj problém. Co naopak musím vyzdvihnout, a co mne bavilo velmi, byl styl psaní autorky. Nejrůznější vtipné narážky a úvahy hlavní hrdinky, její prostořekost, projevující se i ve vztahu k vlastní osobě, to bylo opravdu osvěžující, hravé a neotřelé. Knížka obsahuje hodně narážek na hudební scénu, knihy i filmy, a to mě moc bavilo.

Samotný příběh nebyl takovým překvapením a kdo zná pohádky, bude od začátku vědět, jak to dopadne. Zde ovšem musím přiznat, že když se v ději najednou objevil Honza, autorka mne solidně zmátla a přemýšlela jsem, jak to Tom udělá, aby si Kristýnu získal zpátky. Rozmotání tohohle trojúhelníku jsem tedy nečekala a nechce se mi věřit, že by hrdinku natolik zmátl jeho vzhled, že by nepoznala ani jeho hlas?

Ačkoli bych knihu řadila do ranku YA, četlo se mi v ní velmi dobře. Pominu-li za mne vyloženě pohádkový motiv multimilionáře nad Prahou a Týnina "zaměstnání", kniha je velmi čtivá a obsahuje i sexuální scény, které nejsou ani jinotajné, ale ani kdovíjak popisné, a přesto mají náboj. Věřím, že ač zkušené čtenářky erotické literatury budou remcat, že tam toho zas tolik není, čtenářky mladší budou nadšené :-).

To, že Netvorova podoba nebyla vůbec zmíněna, mne na jednu stranu trochu zklamalo, na druhou ale podráždilo fantazii. Možná by stálo za to víc to „okecat“, víc vystupňovat atmosféru a víc nechat Kristýnu bojovat s tím, co viděla, a co se muselo prát s jejími narůstajícími sympatiemi. V knize z toho na můj vkus vyplula hodně hladce, poměrně brzy překonala fyzický odpor a postoupila na vyšší level. Ovšem Tom to pak zazdil parádně.

Byla jsem ráda, že se nakonec v knize ukázala i Melanie, to byl další nečekaný okamžik, a tak mi nesedí jen dva momenty:
- Co při odhalení čarodějky dělal Roman? Ten najednou v textu úplně zmizel, není ani náznakem zmíněno, co při scéně v hospodě udělal či jak zareagoval, akorát později je řečeno, že toho na něj asi bylo moc.
- Nechce se mi věřit, že Tomův otec by se nezajímal o to, jak jeho syn po roce (ne)vypadá. Pokud se jím předtím chlubil a dával mu drahé dárky, nezajímalo by ho ani trochu, jestli je synek opět reprezentativní a může ho zase předvádět ve společnosti? Víc by se mi líbilo, kdyby otec chtěl Toma opět napasovat do starých kolejí dědice impéria a zlaté mládeže, kdežto ten by dal tatínkovi sbohem a vydal se vlastní cestou i za cenu, že si na živobytí bude muset vydělat.

Po přečtení lituji, že kniha nebyla delší, ale zas na druhou stranu, bylo v ní řečeno vše podstatné a neobsahovala žádnou vatu. Mně se to líbilo :-).

kneslova
10.05.2020

Krásku a zvíře čtu ve všech podobách, co kdy vyšly a tahleta je veskrze moderní a tak trochu převrácená. Ale to nevadí, čte se výborně. Narazila jsem na tuhle autorku a baví mě.

Etule
23.04.2020

Taková jednohubka na jeden večer. :-) Četlo se to hezky, líbil se mi styl jakým to bylo napsané, žádné vyumělkované fráze, ale hezky jak hrdince zobák narostl. :D Zamrzelo mě, že zde nebylo popsané, jak tedy vlastně Tom (Zvíře) ve své ohavné podobě vypadá. To mi dost chybělo. Příběh byl dost předvídatelný, a nemyslím tím, že všichni samozřejmě víme, jak to dopadne s Kráskou a Zvířetem. ;) Nechci prozrazovat víc, ať nespoileruji.
Ale jako příjemná oddechovka na můj milovaný příběh to stačilo. :-)

Lucci3
15.12.2019

Krásná pohádka na dlouhé večery :D

Vendea28
20.10.2019

Naprostá nádhera - retelling notoricky známého příběhu zasazený do současnosti s pořádnou dávkou cynických hlášek a sarkasmů. Bavila jsem se neskutečně - celá recenze na vendi13.blogspot.cz

-Nea-
29.09.2019

Zbožňuju lidi, co si umí hrát se slovíčky a dokážou češtinu využívat ve vší její kráse. A když se najde ženská, která do toho chrstne kýbl fantazie a spáchá nepohádkově uvěřitelnou pohádku, moje zbožňování začne nebezpečně okupovat horní mez. Zpackané kouzlo se mi líbilo víc než Pohádky o čarodějích, možná proto, že byl příběh současnější a ne tak jednoznačně zařaditelný do škatule "Fantasy". Tím víc jsem si užívala krasojízdu slovních obratů a Týniných (= hlavní hrdinka) myšlenkových pochodů. Přečteno před spaním, nedoporučuju, pochechtávání a občas i hlasitý smích skutečně narušuje (ký div!) usínání spolunocležníka...

Šomik
17.09.2019

Knihu jsem přečetla během jednoho večera a opravdu se mi líbila. Daleko uvěřitelnější a realističtěji (pominu-li samotné kouzlo a existenci čarodějky) postavený příběh o krásce a netvorovi. Autorka volí velmi zajímavá a vtipná přirovnání, které mě velmi pobavilo bylo například "Bohatství vyvolává snobismus jako bakterie TBC rozpad plic." Rozhodně si od autorky přečtu i další díla.