Zpackané kouzlo ekniha

Kancelář pro uvádění pohádek na pravou míru opravila i klasický příběh o krásce a zvířeti. Odstranila největší logickou nesrovnalost této story. Máte ojedinělou možnost si přečíst, jak to bylo doopravdy. Ona statečná žena nebyla kráskou, ale obyčejnou dívkou. Povrchní mladík nebyl zakletý do podoby zvířete, nýbrž netvora, protože zamilovat si i to nejděsivější zvíře je snadné. (Majitelé kocourů potvrdí.) Jenže nic není jednoduché a s láskou už vůbec ne. Koneckonců všichni víme, že se jedná o pouhý výmysl básníků a chlapeckých kapel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414451/zpackane-kouzloL6SyLX-8qm-.jpg 4.212
Dobrodružné, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), KKnihy.cz

Kniha Zpackané kouzlo

kneslova

Krásku a zvíře čtu ve všech podobách, co kdy vyšly a tahleta je veskrze moderní a tak trochu převrácená. Ale to nevadí, čte se výborně. Narazila jsem na tuhle autorku a baví mě.

Etule

Taková jednohubka na jeden večer. :-) Četlo se to hezky, líbil se mi styl jakým to bylo napsané, žádné vyumělkované fráze, ale hezky jak hrdince zobák narostl. :D Zamrzelo mě, že zde nebylo popsané, jak tedy vlastně Tom (Zvíře) ve své ohavné podobě vypadá. To mi dost chybělo. Příběh byl dost předvídatelný, a nemyslím tím, že všichni samozřejmě víme, jak to dopadne s Kráskou a Zvířetem. ;) Nechci prozrazovat víc, ať nespoileruji.
Ale jako příjemná oddechovka na můj milovaný příběh to stačilo. :-)

Lucci3
15.12.2019

Krásná pohádka na dlouhé večery :D

Vendea28
20.10.2019

Naprostá nádhera - retelling notoricky známého příběhu zasazený do současnosti s pořádnou dávkou cynických hlášek a sarkasmů. Bavila jsem se neskutečně - celá recenze na vendi13.blogspot.cz

-Nea-
29.09.2019

Zbožňuju lidi, co si umí hrát se slovíčky a dokážou češtinu využívat ve vší její kráse. A když se najde ženská, která do toho chrstne kýbl fantazie a spáchá nepohádkově uvěřitelnou pohádku, moje zbožňování začne nebezpečně okupovat horní mez. Zpackané kouzlo se mi líbilo víc než Pohádky o čarodějích, možná proto, že byl příběh současnější a ne tak jednoznačně zařaditelný do škatule "Fantasy". Tím víc jsem si užívala krasojízdu slovních obratů a Týniných (= hlavní hrdinka) myšlenkových pochodů. Přečteno před spaním, nedoporučuju, pochechtávání a občas i hlasitý smích skutečně narušuje (ký div!) usínání spolunocležníka...

Šomik
17.09.2019

Knihu jsem přečetla během jednoho večera a opravdu se mi líbila. Daleko uvěřitelnější a realističtěji (pominu-li samotné kouzlo a existenci čarodějky) postavený příběh o krásce a netvorovi. Autorka volí velmi zajímavá a vtipná přirovnání, které mě velmi pobavilo bylo například "Bohatství vyvolává snobismus jako bakterie TBC rozpad plic." Rozhodně si od autorky přečtu i další díla.

SvatavaS
28.08.2019

Nechápu, že knihy této autorky nechce nikdo vydat v tištěné podobě. V USA by už podle jejích knih natáčeli seriál :). Opravdu čtivé, bavila jsem se.

zuzca.h
04.08.2019

Zhltnuto během hodinového letu. A do knihy jsem se začetla tak, že jsem málem ani nepostřehla turbulence. Jde o velmi zdařilé přepracování krásky a zvířete do moderní, a pro dnešní čtenáře snáze uchopitelné formy a jak nemám moc ráda ty klasické romantické příběhy tady jsem hrdinům držela palce a srdce zaplesalo nad šťastným koncem i přistáním :)