jeany23 jeany23 komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Absolutní klasika. I přes svou letitost nestárnoucí román, dokonale spojující romantiku, drama a thriller. Při jeho čtení jako by ke mně přímo sálala ta ponurá atmosféra anglických vřesovišť. Ačkoliv někdy mi pohnutky a morální principy hlavní hrdinky přišly trochu nepochopitelné, je tohle jeden z románů, ke kterým se budu ráda stále vracet.

28.02.2019 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Film jsem viděla dříve než knihu, což můj pozdější čtenářský zážitek ovlivnilo. Takže mi nutně v mysli vyvstávaly scény z filmu a tak nějak jsem si nedokázala postavy vybavit jinak, než v podání herců z filmu. To ale nemění nic na tom, že kniha se čte lehce a zcela mě pohltila. Pasáže, které byly ve filmu jen lehce nahozeny, jdou v knize víc do hloubky. Jediné co mi vadilo je, že knižní Charlotta mi přišla víc zabedněná a navíc se jí dělalo pořád nevolno, prostě mi přišla "na pěst". Sídlo de Mornayů navíc stojí nad propastí a hodně scén se odehrává v lese, což mě (oproti moři ve filmu) zprvu moc nebralo. I tak ale jde o povedenou knihu a určitě se k ní budu vracet.

28.02.2019 5 z 5

Obrázkový svět Obrázkový svět František Nepil

Naprostá klasika mého dětství, jako dítě neznalé světa jsem hltala každý obrázek, navíc mi později pomáhala při poznávání cizích jazyků. Podobné knížky se už dnes snad ani nevidí.

27.02.2019 5 z 5

Průvodce domácností starého mládence Průvodce domácností starého mládence Patrick Jake O

Místy přehnané až nesrozumitelné, ale některé "rady" mě vážně pobavily.

27.02.2019 3 z 5