Almanach tajemna

Almanach tajemna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40620/mid_almanach-tajemna-eff-40620.png 4 107 16

Strašidla, čarodějnice, obludy a zázraky - po staletí se lidé snažili přijít na koub množství podivných jevů ve světě kolem nás. Jak si naši dávní předkové představovali život po smrti? Dokáže lidský duch skutečně ovládat hmotu? Navštívili naši planetu mimozemšťané? Tento almanach vám poskytne přes 500 ilustrovaných příběhů, napětí i zábavu při zkoumání různých záhad od nejranějších domentovaných událostí po dnešek. Tato jedinečná kniha, jenž vznikla na základě nejnovějších odborných výzkumů, vám nabízí napínavý výlet do temných končin, kde lidský rozum dosud marně hledá vysvětlení.... celý text

Literatura naučná Věda Záhady
Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

Almanac of the Uncanny , 1995

Richard Hrob
02.12.2023 5 z 5

Dávám 5 hvězd, za mě super kniha pro všechny milovníky nadpřirozena a tajemná... Velmi dobře zpracováno, množství fotek a obrázků. Jo,super...

jeany23
11.09.2022 5 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha s pěknými obrázky a fotkami. Jednotlivé záhady jsou tu popsány stručně a trochu neuspořádaně, ale čte se to dobře.

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Velmi povedené, krásně, kvalitně vyvedená publikace.

Měňavka
30.10.2018

Výborné,ale dost strašidelné.

Atanone
22.04.2018 5 z 5

Krásně provedená kniha,základní údaje o místech,či událostech.

tonysty
21.11.2017

Opravdu povedená kniha, vhodná do těchto sychravých večerů a noci:-)
Na 450 stranách se zabývá skoro vším co si v oblasti tajemna a paranormálních jevů můžete představit. Začíná se tajuplnými egyptskými zkazkami, vhodně následují římské a řecké věštby u ůlitby bohů, všemožná zjevení. Na své si přijdou i milovníci zlobivého ducha poltergeista .
Všichni co mají rádi jemné mrazivé chvění v zádech a potrpí si na cokoliv nevysvětlitelného, musí si ji obstarat:-)

Hufendy
07.02.2017 2 z 5

Hodně velké zklamání. Jedině co se mi tam líbilo byly obrázky a to je asi tak všechno. Já mám nadpřirozeno ráda, ale tohle mi prostě přišlo až moc nudný. I když knížky neodkládám tak tohle prostě nešlo vydržet. Myslím, že už se k ní vracet nebudu.

Terva
08.06.2015 5 z 5

Velmi povedená kniha. Sposty příběhů, řešení a zajímavostí a to vše prošpikováno pěknými dobovými fotografiemi a mnoha nákresy. Kniha má podtitul: Nadpřirozené jevy v běhu staletí.

Lily28
03.04.2015 5 z 5

Jedinečný kus, pokiaľ máte radi záhady, duchárske príbehy a pod. určite sa vám bude páčiť.

DarkAnn
07.02.2015

Mám ji doma a vždy když si potřebuji něco zjistit nahlížím právě do ní :) Perfektní kniha o záhadách ;D :)

pazuzu
31.01.2015 5 z 5

Almanach tajemna je pro mě nejlepší kniha o zahadách co mám a to jich mam celkem dost. Dá vám ohromný přínos z historie a je neskutečně krásně ilustrovaná dobovými, malbami, kresbami, rytinami atd.
Je rozdělena do myslím 5ti historických kapitol, rozhodně doporučuju sehnat. Bazary a antikvariáty jich mají dost. Neváhejte.
Jak už tu někdo psal je to bible tajemna, a všechna čest kdo se na ní podílel.

xeroxino
23.11.2014 5 z 5

Knihu odporucam.. Je tam vela kapitol do ktorych sa pribehy delia..

Nelishka
11.02.2014 5 z 5

Pět hvězdiček proto, že je to kniha mého mládí, které mě velmi inspirovala a tím i podnítila můj zájem o tajemno.
Mohu jen doporučit.

tenax
16.08.2013 2 z 5

Velké zklamání. Honosně vypravená publikace na křídovém papíru, ale informační hodnota minimální. Je to kaleidoskop rádoby chronologicky sestavených "záhadologických" témat, ve skutečnosti pelmel bez logiky, kde jsou vedle sebe hradní strašidla, yetti, parapsychologie, lochneska, čarodějnické procesy, UFO, biblické záhady apod. To vše na úrovni jedno- maximálně dvoustránkových článků magazínového typu, bez jakékoliv seriózní dokumentace či rozboru problematiky. Docela mě to otrávilo.

KubaKJ
26.08.2012 4 z 5

Taková malá záhadologická Bible

Bytost na cestě
19.01.2012 4 z 5

Záhadná místa a povídání o nich.