Velké tajnosti

Velké tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373468/bmid_velke-tajnosti-jHT-373468.jpg 4 17 17

Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace… Nová faktografická knížka Arnošta Vašíčka především o současných senzačních objevech. Mimozemšťané z planiny Nazca – Tajemství Opičího boha – Ostrov čarodějů – Jeskyně tisíců sluncí – Ještěři bytosti – Zóna nadpřirozena – Démoni z neznáma... celý text

Přidat komentář

emilieselden
19.04.2024 3 z 5

Již několikátá kniha, kterou jsem od autora přečetla a opět nezklamala.

wooloong
14.02.2023 3 z 5

Když jsem kdysi viděla film Vzpomínky na budoucnost, byla jsem doslova uchvácená. Od té doby jsem přečetla spoustu knížek na podobné téma, především Součka jsem si oblíbila, ale ačkoli mám pana Vašíčka ráda, přijdou mi ty záhady už přeci jen trochu vyčpělé.


cérka
06.05.2022 3 z 5

Před pár lety jsem podobné knihy přímo vyhledávala a hltala jednu záhadu za druhou. S odstupem času jsem už mnohem více skeptická, nicméně pořád zvědavá.

Když jsem si hledala knihu pro letošní Čtenářskou výzvu (2022) s tématem: kniha, jejíž autor je o 22 let starší než já, padla má volba právě na pana Vašíčka. Z těch mála možností mi přišel naprosto nejlepší.
Nebyla to špatná volba, jen jsem asi zrovna šahla po průměrné knize.

"Současné senzační objevy" mi hold už nepřijdou tak senzační a nejsou mi ani neznámé. Věda a výzkum za těch pár let hodně postoupili a já už nemám nad čím žasnout.
Navíc některým záhadám je zde věnováno až zbytečně moc prostoru. Bohužel na úkor těch méně známých.

Další výzva splněna. Tady je to opravdu jen o té fajfce :(

jeany23
05.01.2022 5 z 5

Pan Vašíček umí psát poutavě a tahle knížka není vyjímkou. O záhadách jsem toho už načetla hodně, ale přesto jsem se tu dozvěděla skutečnosti mně dosud neznámé, např. Ostrov čarodějů. Jediné mínus je útlost knížky - je to vždy hned přečtené.

Terva
19.09.2020 4 z 5

I vylil Hospodin na Sodomu a Gomoru
z nebe déšť síry a ohně...
A vyvrátil města tato,
i všechno okolí jejich,
i všechno obyvatelstvo měst těchto.

Mám trochu prokluz v knihách Arnošta Vašíčka a tak přidávám pomalu, ale jistě. Toto je další z jeho tvorby. Několik témat, nějaké záhady a hlavně zde, pan Vašíček přidává i své teorie. To je právě to, co mi chybělo v knize předcházející. Tady se nebojí přidat polínko do ohně a dokonce si své teorie i obhajuje. Osm námětů, několik záhad a pár vysvětlení, kterým však nemusíte věřit. Záleží jen na vás, do jaké krajnosti zajdete.

Malá ochutnávka:
V dávných dobách žily na Zemi podivné bytosti. Obři i trpaslíci, kříženci lidí a zvířat, mořské kreatury s hlavou člověka i tajemná stvoření, která sestoupila z hvězd. Fascinující zprávy o výskytu těchto stvůr se dochovaly doslova na celém světě a byly dlouho považovány za pouhou báji. Některé archeologické objevy ale naznačují, že naši planetu skutečně obývali velmi zvláštní tvorové.....

Asi nejvíce záhadný je článek na téma Létajících špionů. Hlavně to přirovnávání z Rumburakem jsem náležitě ocenil. Každá pohádka má své temné kořeny. Článek, který mě nejvíce zaujal je ten o bludných lodích. Ano, také mám rád Piráty z Karibiku, ale tohle je tak trochu z jiného rumového soudku. Rozhodně jsem se u této knihy nenudil a těm, kteří pana Vašíčka moc nečtou, mohu pro svou umírněnost, doporučit.

Citát: Nikdo tedy netušil, jak byla ta podivná věc vyrobena.

Kulhajs
05.05.2020 4 z 5

Další skvělá jednohubka od pana Vašíčka. Několik známých věcí doplněných o nové poznatky a hodně novinek. Bohužel opět na jedno odpoledne. Chci víc!

Dandulka
09.04.2020 5 z 5

Opět jsem si osvěžila některé známé skutečnosti, kterým hodně lidí nechce věřit. Jejích problém, já mám Vašíčka moc ráda,pro mě je to oddechové čtení.

WolfIssen
06.04.2020 5 z 5

Bylo mi velkou ctí konečně potkat pana Arnošta Vašíčka na jeho výborné přednášce k této knize, ve které doplňuje nové skutečnosti k již několik let zkoumaným záhadám. Samozřejmě bylo také skvělé udělat si s autorem fotku, nechat si podepsat knihy a prohodit s ním pár slov.