jaspis jaspis komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihu jsem doslova slupla, jako tu malinu. Pro mě to byla jedna z nejlepších knih této autorky. Někdo by řekl, že byla plná klíšé... ale pro mě to bylo spíše pohlazení po duši a sdělení, že vše se v dobré může obrátit. Do postav jsem se bez problémů dokázala vcítit a díky tomu jsem dost nasmála a taky velkou část knihy proslzela.

08.09.2017 5 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Ač se mi kniha líbila, nesedla mi postava Livy. První půlku knihy jsem ji nemohla vystát, hysterická (to bych ještě pochopila, situace, do kterých se kolikrat vlastní vinou dostala), s neposlouchajicimi končetinami, prazdným mozkem, když ho nejvíce potřebuje, nerozhodná a ještě si stěžující, že musí jíst, to mě dorazilo. Později mi její výlevy ala 5ti leté dítě přestaly vadit, asi jsem si zvykla. Závěr pěkně otevřený, takže i přes kritiku Livy (třeba v další knize zmoudří) se na pokračování těším.

23.08.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Na začátku a popravdě až do půlky jsem si říkala, že jsem fakt stará na to, abych četla tenhle typ literatury. Plácání na místě, litování se a rýsující se milostný trojúhelník jsou pro mě odpuzující kombinace. Naštěstí poslední třetina knihy mé pocity vyvážila a knihu jsem dočetla. A přiznávám, prince a zabijáka jsem odhadla přesně opačně...

17.06.2017 3 z 5

Tradiční čínská medicína Tradiční čínská medicína Georg Weidinger

Nenásilnou a pochopitelnou formou napsaná kniha. Autor do ničeho nenutí, spíše ukazuje. Přečetla jsem jen některé (pro mě v tuto chvíli důležité) části. Nad každou je třeba se zamyslet a kdybych četla celou knihu, měla bych ji půjčenou hodně dlouho. Vše je v textu vysvětleno tak, aby problematiku pochopil i obyčejný smrtelník.

27.05.2017 4 z 5

Alergie Alergie Earl Mindell

Tak pro mě tohle rozhodně bible pro alergiky není. Rady typu zbavte se domácích mazlíků a pokud to nejde, držte alergika od zvířete odděleně nebo kontrolujte kvalitu ovzduší v práci atd. jsou opravdu jsou opravdu výživné...

27.05.2017 2 z 5

Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasy Krása z přírody - Recepty na domácí výrobu kosmetiky pro péči o pleť, tělo i vlasy Abi Righton

Pěkná kniha. Recepty jsou srozumitelné a ne moc složité. Akorát pro nováčky, vstupní položky budou dražší. Na jednotlivý recept potřebujete 25 g toho, 15 g onoho, ale většina ingrediencí se prodává min. po 100 g nebo čím menší balení, tím dražší.
Takže je na rozmyslu každého, zda se pustí do výroby vlastní kosmetiky nebo si za stejnou cenu koupí bio kosmetiku (opravdu bio, ne to, co se tak tváří) ve specializovaném obchodě.

20.05.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Úžasné! Nejdříve jsem byla v pokušení knihu odložit a napsat kritiku, kterou by si nikdo za rámeček nedal. Ale když jsem se nad dějem a knihou, které Bez srdce "předchází," pořádně zamyslela, zjistila jsem, že jsem narazila na dost dobré počtení. První polovina pohádka a ve druhé ponaučení. Jak moc nás ovlivní vlastní rozhodnutí a jak se postavíme k následkům?
Pro mě hodně dobré čtení.

14.05.2017 4 z 5

Veganská kuchyně Veganská kuchyně kolektiv autorů

Moje osobní libůstka je sběr veganských a jiných zdravých kuchařek. Takže jsem si (prozíravě) knihu nejdříve půjčila v knihovně a dobře jsem udělala. Celkově je udělaná moc pěkně, recepty jsou jednoduché a suroviny většinou po celý rok sehnatelné. Ale zklamaly mě ty kombinace. Naprostou většinu z receptů mě vůbec neláká vyzkoušet. Tuto knihu s radostí nechám na regálu...

03.05.2017 2 z 5

2100 ásan - Kompletní jógové pozice 2100 ásan - Kompletní jógové pozice Daniel Lacerda

No tak to je veledílo... Co jsem vlastně čekala? Cokoliv, ale tohle fakt ne. Pro začátečníka (a asi ani pro něj ne) nejspíše naučná kniha, ale i tak je lepší provedení asány vidět naživo, než studovat předražené fotky na tvrdém papíru. Mi kniha nepřinesla vůbec nic.

10.04.2017 1 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Jde poznat, že kniha je psána pro čtenáře mladší 20-ti let. Žádné zbytečné popisy, děj šel rychle dopředu. Chvílemi jsem byla až překvapená, kam kniha směřuje. Zvláštní pro mě byla postava hlavní hrdinky, její uvažování a logika oproti vrstevníkům v knize podle mě odpovídá ostřílené policejní komisařce. Ale proč ne :-)

04.04.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Prosím nakladatele, aby knihy distribuovali s XXXXL balením kapesníků. Už dlouho se mi nestalo, že bych u knihy brečela a to skoro po celou dobu. Ale abych nekřivdila, dost jsem se i posmála a taky chvílemi v textu našla i naši fenku :-)
Do dalšího dílu ale nepůjdu. Hrozně mě z toho pláče bolí hlava :-(

21.02.2017 5 z 5

Vaříme trochu jinak Vaříme trochu jinak Žaneta Kremsa

Nejsem paleo ani gups, ale pro zpestření jsou tam super recepty. Takže stojí za přečtení.

16.02.2017 4 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Nápad ani kniha fakt nebyla špatná. Spíše naopak. Ale zjišťuji, že mi začínají vadit hrdinky typu Terminátor v sukních. Možná, kdybych byla mladší, knihu bych doslova zhltla a dožadovala se dalších dílů. Děj šel pěkně dopředu, objevilo se spousta postav a příslib dobrého večerního nebo zimního čtení dalších dílů. Mě to ale nenalákalo.

12.02.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Než jsem knihu otevřela, říkala jsem si, o čem asi autorka bude psát, když nám jednu z hlavních postav nechala odejít a byla jsem pořádně překvapená! Přesně namixovaný koktejl humoru, puberťáků i smutku.. prostě všeho. Moc krásně byly popsány myšlenkové pochody Lou a brzy jsem si všimla, že má trochu jiný charakter, než jsem si odvodila v prvním díle. Ale proč ne.
Jsem zvědavá, kdy a jestli se dočkáme dalšího dílu?

09.02.2017 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Zatím jsem moc knih od N. Sparkse nepřečetla, ale z těch, které se mi dostaly do ruky je tahle nejlepší. Sparks umí lehce ukolébat, že má člověk pocit, že se v knize skoro nic neděje, ale přitom se děje všechno. Není to tradiční autor romantických knih, což je podle mě fajn změna, ale taky na konci čtenář nebude rozhozený.

01.02.2017 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Moc hezká kniha, ale chyběl mi tam takový ten "vau-efekt". Jako by už autorce pomalu docházel dech. Odvážím se říct, že jsem se místy opravdu nudila a připadalo mi, že se Shannon strašně lituje. Opravdu se povětšinou chytala špatných partnerů, ale v podstatě to pro ni ještě dopadlo celkem dobře. Jsou ženy, které dopadnou daleko hůř. :( Nakonec se ale ke všemu postavila čelem a za to má palec nahoru.
A taky si tak trochu myslím, že další díl této série by mohl být o jejím bratrovi. Prosííííííííííííííííííííím, Samantho, moc moc prosím :-)

29.01.2017 4 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Za mě nejpovedenější kniha. V minulých dílech se mi zdála Charley ze všech stran "až moc" a to mě přestávalo bavit. Ale ve 4. díle bylo vše naředěno (aspoň pro mě) tak akorát. Snad se dočkáme dalších dílů..

24.01.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Mi se kniha moc líbila. Co příběh, to hezčí. Srdervoucí ;) pro mě byly příběhy vyprávěné z pohledu Marlee a Lucy. Kapku jsem nevěřila tomu, kde byl vypravěč Aspen. Připadalo mi to, jako by ho autorka chtěla očistit od všeho, co podle ní udělal. A to bylo podle mě škoda. Prostě se rozhodl podle svého nejlepšího svědomí a s dobrými úmysly. Měla mu dopřát šanci vyprávět jiný příběh. Bylo super, že jsme se mohla dozvědět, jak přemýšlela Celesta a jak žijí jiné postavy.

22.01.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Na to, jak se začátek šíleně táhnul, tak v prostředku jsem hltala řádky a u konce jsem se bála i nadechnout. Vše do sebe zapadlo (víceméně) a pochopila jsem, proč se postavy chovají tak, jak se chovají. Jen mě mrzí, že autorka chvílemi udělala z Feyre prostoduchou bytost, což si nezasloužila. Všiml si ještě někdo, že více vynikly vedlejší postavy než samotné hlavní?? Nebo je to jen můj dojem?

19.01.2017 4 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Kniha byla zajímavá, ale rozvláčná. Myslím, že by bylo lepší, kdyby se kniha zabývala jen případem nejstrašidelnějšího domu v Anglii, jak je psáno v úvodu. A další kniha by mohla obsahovat samotný životopis H. Price + pár dalších jeho případů..

27.12.2016 3 z 5