Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344967/bmid_tradicni-cinska-medicina-Qe5-344967.jpg 5 7 5

Georg Weidinger je praktickým lékařem s všeobecnou praxí tradiční čínské medicíny ve Vídni. V této knize vypráví o svých zkušenostech a svých poznatcích a vypráví také, jak nalezl jako lékař západní školské medicíny cestu k čínské medicíně. »Čínská medicína je z 80 procent životosprávou, z 10 procent akupunkturou a ze zbylých 10 procent bylinnou medicínou. A životospráva znamená způsob, jakým prožíváme každý den, jak brzy vstáváme, co jíme, jak se pohybujeme, na co myslíme, z čeho máme obavy a ještě mnohé další«. Těmto aspektům, tak důležitým pro naše zdraví, věnuje se Georg Weidinger velmi osobním způsobem. Přesto nebo právě proto se díky němu dozvíte mnohé z čínské medicíny.Kniha – napínavá, informativní a zároveň jako návod, jak můžeme hodně udělat pro své zdraví. »V knize Georga Weidingera najdete četné chytré rady pro vedení zdravého života ve smyslu tradiční čínské medicíny a také tipy, kdy a ve kterém případě nám určitá metoda dokáže pomoci. A co se mi na ní líbí nejvíce: Georg Weidinger stále znovu zdůrazňuje, co můžeme udělat sami. A jako čtenářky či čtenáři této knihy bychom tak měli také učinit.« Prof. MUDr. a Mgr. Phil. Gertrude Kubiena (http://www.fontana.ws/home/1217-pripravujeme-tradicni-cinska-medicina.html)... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Die Heilung der Mitte

vladka7549
28.12.2023 5 z 5

Krásně, jednoduše napsaná kniha o čínské medicíně.Protkaná skutečnými příběhy z praxe a každý si v ní najde to svoje.Určitě si zaslouží místo ve vaší knihovně.Je potřeba se k ní vracet a myšlenky této knihy, medicíny připomínat a postupně nenásilně aplikovat do svého života.Je to o změně pohledu na život a mít se konečně rád

horkosladka
07.08.2022

Praktická kniha o čínské medicíně z hlediska výživy, ve které se autor zaměřuje na problém většiny západních lidí - unavenou slezinu a možnosti jak opět posílit svůj "střed". Rady jak dát své tělo a stravovací návyky opět do pořádku, působí velmi střízlivě, lze je reálně praktikovat. Pravidelnost, dostatek spánku, tři jídla denně, nejlépe teplá (např. polévka), jedno jablko denně atd... Dostat z těla vlhkost a horkost, které škodí slezině i dalším orgánům - ledvinám, játrům. Žít podle přirozených instinktů a poslouchat, co tělu dělá dobře nebo škodí. Samozřejmě především stres a vše s ním související...

Lucie131313
03.04.2022 5 z 5

Knihu jsem si jako jednu z mála s touto tématikou ponechala ve své knihovně. Ráda se k ní vracím. Autor v knize předkládá, že vše vychází z našeho středu, sleziny. Ovlivňuje veškeré pochody našeho těla a pokud není v pořádku náš střed, sype se organismus jak domeček z karet.... Něco na tom samozřejmě bude. Rady, které v knize uvádí, jsou přínosné, mnohé jsem si osvojila. :)

Skala317
26.05.2020 4 z 5

Kniha je napísaná akoby "po lopate", teda je určená širokému spektru ľudí. Nájdete tu praktické návody z osobných skúseností autora, ktorý má vlastnú prax čínskej tradičnej medicíny vo Viedni a jeho objavy, ne-objavy, poznatky. Naviac je dielo písané humorne a tak, aby ho každý pochopil. Čo mi prekážalo, je časté opakovanie autora a aj istý štýl jeho písania, ktorý mne občas pripadal trochu uletený /veľa rôznych poznámok uprostred viet, zátvoriek a podobne/. Odstavce často tvoria dlhé súvetia, ktoré obsahujú mnoho informácií a navyše sú do nich vkladané ešte slová v zátvorkách... uff, pre mňa osobne trochu rozťahané.

Z hľadiska čínskej medicíny sa vôbec nejedná o informácie, ktoré nájdete napríklad v Andových knihách. Kniha je najviac zameraná na oblasť trávenia a sleziny. Okolo tejto témy je všetko písané, popretkávané a zrozumiteľnou formou podané. Ak hľadáte odborné a presné informácie o čínskej medicíne a chcete sa v tomto odbore skutočne vzdelávať, táto kniha môže byť len istým /dobre pochopiteľným/ doplnkom. V ostatnom prípade treba stiahnuť po iných knihách napríklad od spomenutého Vladimíra Andu.

Celkovo sa chystám si knihu znova prečítať, je skutočne písaná svojským štýlom.

jaspis
27.05.2017 4 z 5

Nenásilnou a pochopitelnou formou napsaná kniha. Autor do ničeho nenutí, spíše ukazuje. Přečetla jsem jen některé (pro mě v tuto chvíli důležité) části. Nad každou je třeba se zamyslet a kdybych četla celou knihu, měla bych ji půjčenou hodně dlouho. Vše je v textu vysvětleno tak, aby problematiku pochopil i obyčejný smrtelník.

Autorovy knížky

Georg Weidinger
rakouská, 1968
2017  91%Tradiční čínská medicína

Kniha Tradiční čínská medicína je v