jaspis jaspis komentáře u knih

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Zase spoustu otázek a málo odpovědí. Přečteno doslova za pár hodin, nešlo se od toho odlepit. A i když si říkám, co vlastně na té knize vidím, žádnou úroveň to nemá, ale prostě to bylo super. Takže se těším na pokračování.

07.09.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Nebylo to špatné, ale zdálo se mi to zbytečně dlouhé. Předchozí série mě zaujala více, zde jsem se místy až nudila.

01.09.2018 3 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Příběh Dívky byl parádní. Autorka mě dostala přímo na místo do pravěku. Byla jsem zvědavá, jak vše dopadne a ke konci mi bylo do breku.
Příběh Rose, no... pro mě tam být nemusel. Ano, těhotenské hormony udělají své, ale nemyslím si, že když jsem byla těhotná já, že bych měla takové výkyvy. Vadilo mi, že byla na celé své okolí skoro pořád nepříjemná a pichlavá. Kdybych měla takového člověka ve svém okolí, obloukem bych se mu vyhýbala.

23.08.2018 5 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Konečně kniha, kde se postavy chovají jako obyčejní chybující a dýchající smrtelníci. Krásně popsány složitosti ;) dospívání, soužití a odpuštění.
Původně jsem čekala odpočinkovku, ale pro mě to byla kniha, kde jsem se potřebovala zamyslet. Škoda, že se tady nedají dávat "půlhvězdičky" dala bych 4,5 :-)

05.08.2018 4 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Poppy J. Anderson

Jak mě anotace navnadila, tak mě kniha zklamala. Ano, pohodové nenáročné čtení k vodě, ale prostě jsem se nedokázala začíst a ani vžít do postav. Brooke mě vytáčela skoro na každé druhé stránce. Byla mi nesympatická a chvílemi až protivná. První půlkou jsem se protrápila a druhou vzala z rychlíku.

25.07.2018

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Spoiler....
Knihu jsem milovala od začátku až do pro mě hořkého konce, když mi autorka nechala zemřít mého oblíbeného Matthiase. :-(
Někdo možná bude psát, že postavy měly více štěstí než rozumu, ale podle mě o tom takové knihy jsou. V ději bylo několik zvratů a pěkných pár překvapení.
Fajn je propojení se sérií Griša.

11.06.2018 5 z 5

O té noci O té noci Julie James

Kniha to byla pěkná, postavy inteligentní, hlavně bez velkých dramat, kdy mě u jiných autorek hlavní hrdinky neuvěřitelně štvou. Ale dějově je kniha moc podobná všem ostatním od autorky.

09.05.2018 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Musím říct, že teda příběh mě neodrovnal, jak slibovala anotace. Spíše mě většina postav většinou strašně štvala. Autorka je mohla trochu více propracovat. Elitní klub králů bych s radostí přejmenovala na Elitní klub kret**ů nebo Bratrstvo kočičí pracky. Madison byla hrozná, působila jako coura, které stačilo, aby si víte kdo svlékl triko a mozek se jí rázem přestěhoval do jižních krajin. Konec jsem si odvodila už v půlce knihy. Ale i přes to, co jsem napsala, nedalo se od toho odtrhnout a tak vyhlížím další díl.

01.05.2018 4 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Hezký začátek a netradiční konec, jenže to mezitím mě moc nebavilo. Po pravdě prostřední část mě spíše nudila a přistihla jsem se, že do čtení jsem se chvílemi musela nutit.

27.04.2018 3 z 5

První život První život Gena Showalter

Dovolím si hodit mírný spoiler - většinu knihy a ke konci s každou přečtenou stránkou jsem si říkala "tak si už konečně vyber"!!! Byl to ale nervák... při kterém jsem z Desítky šla často do vývrtky. A teď vážně, četlo se to skvěle, ani začátek mi nevadil, i když se trochu vlekl. I slza mi ukápla. Doufám, že se dočkáme pokračování.

10.04.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběh Elsi, Matyldy a Willema mě chytil za srdce. Nutil mě se zamyslet, jak bych reagovala já a jak bych se rozhodla. Knihu jsem zhltla jak malinu. I když autorka potvrdila, že ve válce se na jedno "ahoj" počítají tři "sbohem." Byla to jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla.

02.04.2018 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Něžný příběh, nenáročný, ale pěkně napsaný. Děj mě příjemně překvapil, čekala jsem něco úplně jiného.

26.03.2018 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Suzanne Enoch

Já na ty historické romance prostě nejsem, pořád se to motalo dokola, kdyby byla kniha o půlku tenčí, ničemu by to neuškodilo.

25.03.2018 2 z 5

Vysoká hra Vysoká hra Kay Hooper

Jde poznat, že s přečtením této knihy jsem naskočila do rozjetého vlaku a chvílemi jsem se vůbec nechytala. Děj mě až tak moc nezaujal. Takže pro mě spíše slabší kniha.

18.03.2018 2 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Pěkně napsaná kniha, ale už fakt ne pro mou věkovou kategorii. Do dalších dílů už nepůjdu.

16.02.2018 3 z 5

Nedostižná láska Nedostižná láska Hannah Mary Rothschild

Kniha splnila očekávání. Pro mě spíše oddechová kniha s překvapivým závěrem, za to dávám hvězdičku navíc.

11.02.2018 3 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Oproti prvnímu dílu mnohem lepší!! Alespoň pro mě. Ty dopisy byly nádherné. Škoda, že v dnešní moderní době už se my něžné duše takových věcí užijeme jen v knihách...

29.12.2017 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nejdříve jsem si myslela, že kniha bude akorát Šílená konina, ale jak jsem se spletla. Začátek mě moc nezaujal, ale nakonec jsem se začetla. Postupně jsem knize přišla na chuť. Mohu doporučit. Autorka krásně popisuje příběhy obyčejných lidí, nevytváří superhrdiny ani neuvěřitelné osobnosti, což se mi moc líbí.

20.12.2017 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

No teda... tak to je něco. Nejhezčích bylo posledních 50 stran, za to dávám ty dvě **. Zbytek pro mě táhlá nuda, kromě úseků s mrchou Vivian. U Sparkse nikdy nevím, jak na to budu. Třeba minulá kniha (Ve tvých očích) byla nádherná, tato mě většinou nebavila.

12.11.2017 2 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Pro mě nedotaženo do konce - hlavně závěr, jako by se autorka chtěla všeho zbavit a mít to konečně za sebou. Možná je to tím, že následují další knihy o ostatních bratrech, ale prostě pro mě neuzavřeno.

22.10.2017 3 z 5