jarynek jarynek komentáře u knih

Rozuzlení Rozuzlení Masaši Kišimoto

z dosud prectenych z meho pohledu jeden z lepsich dilu, zajimavy souboj sasukeho s gaarou a predevsim vsudypritomne zlo stahujici se jako smycka v cele s orocimaruem okolo konohy

01.05.2017 5 z 5

Batman: Rok nula - Temné město Batman: Rok nula - Temné město Scott Snyder

Předchozí knihy série navnadily na větší jízdu, než byl tento kus, ale je těžké udržet kvalitu v takové výši, jako byly sovy či smrt rodiny. Každopadně je to pořád nadprůměrný mainstreamový komiks. Batman a Riddler v počátcích svého boje určitě stojí za přečtení.

28.04.2017 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Kupa nápadů s alternativním skřítkovským světem a s jejich technikou. Vtipné, napínavé čtení. Četl jsem dětem, ale nenudí a neurazí ani dospělého.

23.04.2017 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita: grafický román 451 stupňů Fahrenheita: grafický román Tim Hamilton

Ne, ze by to bylo uplne spatne, rad jsem si tento skvely a nadcasovy pribeh pripomenul, ale zrovna u tohoto romanu je urcita zkratkovitost vyplyvajici z grafického zpracovani hodne problematicka a trochu jse proti myslenkam, ktere kniha hlasa.

10.04.2017 3 z 5

Příšera z Drbákova Příšera z Drbákova Guy Bass

V předchozím díle Záplaťáka jsem měl pocit, že autorovi došly nápady a že kvalita jde oproti prvním dílům hodně dolů. Tato kniha však patří v sérii k nejlepším. Profesor Erasmus se skoro v knize neobjevuje, mnohem větší prostor dostává Záplaťák, Arabela a Stvůra se svou chutnou blebou. Příběh je ucelený, čtivý a potěší především děti středně školního věku.

04.04.2017 4 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Doktora Who jsem nikdy nevidel, ani necetl, takze mi urcite spousta drobnosti odkazujici na specifika jednotlivych doktoru a jeho spolecnic unikla, ale i tak to bylo prijemne cteni. Nejvice jsem se prokousaval prvni povidkou, ale pak se to rozjelo a nektere povidky jsou skutecne vyborne.

28.03.2017 4 z 5

Stínový drak Stínový drak J. R. Castle

První díl se mi líbil více, ale i tento stojí za přečtení. Příjemná dětská fantasy, jejíž děj rychle ubíhá a kde samozřejmě dobro zvítězí nad zlem. Než však k vítězství dojde, musí hlavní hrdinové překonat nějaké ty těžkosti., svést bitvy, poznat nové přátele i nepřátele, osvojit si dračí schopnosti, ...

23.03.2017 4 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Ponuré, depresivní, vykreslující nevyhnutelnost věcí, které přišly. Ale bohužel je to naše historie. Druhý příběh mne zpočátku vadil, ale nakonec dokreslil příběh stěžejní.

21.03.2017 4 z 5

Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Karel Jerie

Výborně vystihnutá atmosféra zmaru a bezmoci a na druhé straně touhy po moci jiných. Dobrá kresba, kde jednotliví aktéři jsou vyobrazeni jako dinosauři, což hodnotím jako skvělý nápad.

19.03.2017 4 z 5

Serpens Levis - Ve smyčkách hada Serpens Levis - Ve smyčkách hada Michal Kocián

Pěkná kresba. Koncept tajemného příběhu zasazeného do staré Prahy je také dobrý, jen se čtěnář moc nesmí zamýšlet nad některými podrobnosti. Každopádně jako český pokus o komiks tohoto druhu hodnotím kladně.

10.03.2017 4 z 5

Krásné ilustrace a kouzelná dobrodružství Hildy plné neobyčejných tvorů, které žijí v okolí. Příběhy především pro děti, ale nejen pro ně.

08.02.2017 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Nějak mne to nezaujalo. Byla místa, která mne bavila, kdy jsem si říkal, že se to konečně rozjíždí, ale pak to zase sklouzlo k něčemu, přes co jsem se těžce prokousával. Dám asi ještě druhému dílu a třeba pak ocením i tento první.

29.01.2017 2 z 5

The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

Spider Man není můj šálek kávy a ani začátek mne moc nezaujal, ale pak se děj celkem rozběhl a nakonec to bylo fajn. Na dobu vzniku určitě dobré dílo. Zajímavě vybudovaná zápletka o třech postavách.

19.01.2017 4 z 5

Páté semínko Páté semínko Ana Galán

Další super pokračování fantasy série pro menší školáky. Kouzla, draci, přátelství, těžký úkol, který musí hlavní postavy splnit, záporné postavy, které vše ztěžují. S dětmi jsme rychle přečetli a už se těšíme na další díl. Na to, jak je kniha krátká a obsahuje ještě hodně obrázků, tak obsahuje hodně děje. Až mne překvapuje, co vše se za jednu knihu stane. Kresby jsou čím dále lepší.

12.01.2017 5 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Moc příjemné čtení. Sice Criminal bych u Brubakera hodnotil ještě o něco výše, ale i toto je v rámci komiksu nadprůměrná kniha. Vztahy mezi detektivy i jejich osobní a pracovní problémy jsou popsány realisticky, vyšetřování má spád, zajímavě je pracováno se vztahem detektivů k Batmanovi. Jako nejslabší bych nakonec hodnotil samotnou postavu Batmana, který se v příběhu rychle objeví, záporáka zneškodní (příliš snadno, na první dobrou) a zase zmizí. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale teď ji považuji za výbornou. Už se těším na pokračování.

12.01.2017 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Kdysi mne King uchvatil svymi povidkami v knihach Nocni smena a Mrtvi se nekdy vraceji, kde dokazal na par (desitkach) stran rozehrat originalni hororove napady a mnohe z tech povidek si pamatuji dodnes. Bohuzel z teto povidkove knihy mi moc vzpominek asi nezustane. King je urcite skvělý vypravěč, ale ta invence originálních hororových povídek zde ve většině příběhů chybí.

08.01.2017 3 z 5

Anča a Pepík 1 - komiks Anča a Pepík 1 - komiks Lucie Lomová

Pěkné, napínavé příběhy, dětem se moc líbilo, především první delší příběh

03.01.2017 5 z 5

Kozel samotář a dítě Kozel samotář a dítě Stan Sakai

Příběh s netopýříma ninjama byl vrcholem této knihy, ale i zbytek si udržuje vysokou kvalitu.

17.10.2017 5 z 5

Poslední boj Poslední boj Masaši Kišimoto

Něco končí, něco začíná .... A můžeme se jen těšit na další pokračování, kde noví záporní hrdinové ukáží svou sílu a kde Naruto a spol ukáží nové techniky:)

30.07.2017 5 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Moc dobré pokračování, ale přece jen o něco slabší než první díl, jelikož Artemis již není takový geniální padouch jako v prvním díle.

15.07.2017 4 z 5