jaromir2255 jaromir2255 komentáře u knih

Černý baron od Botiče Černý baron od Botiče Miloslav Švandrlík

Tady autor humorně popisuje své vzpomínky na začátek kariéry ještě před tím než narukoval k Černým baronům...

09.02.2024 5 z 5

100 legend z hradů, měst a katakomb 100 legend z hradů, měst a katakomb Miloslav Švandrlík

Zajímavé zábavné čtení o pověstech
a historii českých a moravských hradů a zámků. Autor shromáždil spoustu informací a prokázal že má v oboru četné znalosti. Jen jsem si vždy po četbě pár kapitol musel dát pauzu, bylo to hodně podobné, což je ale u pověsti logické.

09.02.2024 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Teď jsem to dočetl. Byla to síla....

25.10.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Těšil jsem se na přečtení, námět dobrý i ten začátek, ale celé mi to připadalo takové naivní, moc černobílé. Nezdá se mi moc i to postupné osídlování a bydlení s Němci v jednom domě . Ale je to možné. Spíše probíhali zlatokopecké nájezdy do již opuštěných nemovitostí

11.09.2023 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Poslouchal jsem to jako audioknihu skvěle načtenu od Otakara Brouska. Doposlouchal jsem to jedním dechem. Překvapivý závěr, i když něco jsem vytušil. Říkalo by si to o pokračování, kde by se odhalila pravda jak o vrahovi, tak o táboře. :-)

09.08.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět skvělá kniha, i když to tentokráte bylo bez detektiva Bergmana. Zajímavé prostředí a krajina po vysídlení původních obyvatel a vhled do prostředí slovenských Rumunů, kteří opuštěné vesnice osídlili po nich. Zajímavá zápletka.

25.01.2022 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Ukončení série nevyřešených případů z knihy. V šestém díle se vyřeší poslední dva případy. Dost se v knize autor vrací k předchozím dílům, ne vše jsem si pamatoval. Asi číst v kratším odstupu po sobě. Spojí se více případů dohromady a vyjasní se i Enzovi osobní a rodinné vztahy, tak že to dopadne vcelku dobře :-).

25.01.2022 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Zajímavý případ i prostředí restaurace a hotelu v horách. Starý dobrý Enzo. V pátém díle se už některé věci opakují a dají se předvídat. Což není na škodu.

25.01.2022 4 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Přečetl jsem po cca 35 letech podruhé předtím jako povinnou četbu. Seriál jsrm viděl alespoň 10 krát. Prvních pár stran trvalo, než jsrm si zvykl na přeci jen starší češtinu a styl, ale potom to odsejpalo. Klasika Teď už čtu 4.dil, který v seriálu už nebyl.

22.12.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Nová postava "nesnesitelného a protivného" detektiva, který ale má vysoké IQ a policajta dělá z rodinné tradice a že ho dále nebavilo pracovat na universitě. Možná počátek novém serie. Není to ale úplně ono, oproti starším knihám...
Nápad není špatný, zápletka je trochu překombinováná...Ale hlavně detektiv tu něco nevyřeší, tu mu někdo nabančí, támhle zase zakopne a pachatel uteče, což neodpovídá představě superdetektiva. Ale četlo se to dobře, jako ostatně vše od Petera Maye

21.09.2021 4 z 5

Černí baroni po čtyřiceti letech Černí baroni po čtyřiceti letech Miloslav Švandrlík

Kniha volně navazuje na ČB 6 a líčí období od druhé půlky 60.let do 90.let. Oproti prvním dílům ale už kniha zjevně nečerpá z "reality", ale spíše autor volně dotváří postavy z Černých baronů

21.09.2021 3 z 5

Růžové sny pilného hňupa aneb Poručíme větru dešti... Růžové sny pilného hňupa aneb Poručíme větru dešti... Miloslav Švandrlík

Měl jsem strach, jak už tady bylo psáno, že se jedná o autorovu nadprodukci, ale v tomhle případě se to naštěstí nepotvrdilo. Autor se vrací do doby svých začátků, děj předchází období Černých baronů a popisuje trefně situaci v kultuře na počátku 50.let. Asi to 100% není vše pravda, ale zajímalo by mne, jestli třeba postava Dumbery má reálný předobraz. :-)

21.09.2021 4 z 5

Tušení podrazu Tušení podrazu Ondřej Neff

No kdyby to nebyl román o Součkovi, bylo by to snad lepší...S Tušením světla to nemělo moc společného. Jako samostatný sci- fi román by to bylo lepší

29.01.2021 3 z 5

Útěk Útěk Peter May

Trochu jiná než ostatní. Detektivka to byla až na konci. Jinak to byl útěk..... Příběh pěti kamarádů vcelku dobrý, ale málo pravděpodobný.

29.01.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, četl jsem na základě rozhovoru s autorkou o epidemii v roce 1954 ve Valašském Meziříčí. Byl jsem i na divadelním představení hry v ND Brno.

02.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Musel jsem to přečíst naráz, opět skvělá detektivka, tentokráte z prostředí jižních Čech

02.09.2020 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Nakonec to byla vcelku zajímavá detektivka připomínající trochu trilogii z Ostrova Lewis. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se do toho dostal.

27.05.2020 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Začátek me nadchnul. Škoda že nebyl více rozvinut příběh neandrtálské dívky. Potom klasika, výbuch, zničení důkazů, jako u jiných autorových knih. Ale celkové dobré.

10.10.2017 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Čtivá kniha, zajímavý příběh. Jen autor tam mel méně ventilovat sebe. Stačila nějaká předmluva

10.10.2017 5 z 5