Růžové sny pilného hňupa aneb Poručíme větru dešti...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je šestým pokračováním slavného autorova díla Černí baroni. Tentokrát je vedle autobiografické postavy Romana Kefalína hlavním hrdinou humoristického románu bývalý nešikovný zedník Dumbera. Ten utvářen dobou a svým nízkým intelektem se postupně stává svazáckým agitátorem, neúspěšným studentem FAMU, špatným televizním režisérem, aby skončil jako směšná figurka i na konci šedesátých let propagující revoluční bdělost a kulturu pro masy. Kniha odráží autorovu nadprodukci a nemůže se vyrovnat původnímu dílu. (www.mllp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97233/cerni-baroni-vi-ruzove-sny-pilneho-hnupa-97233.jpg 3.930
Série

Černí baroni 6.

Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, Camis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Růžové sny pilného hňupa aneb Poručíme větru dešti...

Přidat komentář
Cajda
01. června

Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

MC87
15.04.2017

Poručíme větru, dešti hodně dějově splývá s "Ještě máme, co jsme chtěli", s jediným rozdílem, že výrazně do popředí staví do popředí Jaroslava Dumberu, který nedokáže utáhnout celý děj, na Švadrlíkovy poměry, rozsáhlé knihy.

Přesto tato kniha představuje skvělý pohled na fungování socialistického státu. Kapitoly o Kefalínovi jsou 5*, zejména mě zaujal popis jeho vychovatelských metod, které aplikoval na korejské děti v dětském domově, kde krátce pracoval.

"Do Cikády Jaroslav Dumbera sotva dovrávoral. „Co se ti stalo, Jašíčku?" zděsila se Liliana. „Snad ti někdo neublížil?". „To ty nikdy nepochopíš," vzdychl nešťastník, „protože nemyslíš třídně. Máš to v životě jednodušší. Stejně jako chobotnice nebo lasička. Ty také nevědí, co je to třídní nenávist!".


Sandik
23.03.2015

První polovina knihy je nejen nesmírně trefná ale i velmi vtipná, tedy při vší té tragice. Pak ale Švandrlík zjevně ztratí nit a začíná to být trošku nuda. A nudil se asi i autor, protože jinak by v rukopise nenechal tolik stylistických zaškobrtnutí. Škoda. Ten začátek je skoro stejně dobrý jako černí Baroni. Zajímavé to je ovšem z faktografického hlediska. Švandrlík v téhle knížce doslova opsal vlastní životopis ;o) Celkový dojem: 65%

Doporučujeme

Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky
Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky
Acid House
Acid House
Saturnin
Saturnin
Povídky aneb Nechci slevu zadarmo
Povídky aneb Nechci slevu zadarmo