Tušení podrazu

Tušení podrazu

Podle názvu je patrné, že kniha má něco společného s Ludvíkem Součkem. Ano, je to tak trochu zase detektivka, v níž můj hrdina David Kacer pátrá po ukradeném rukopisu Součkovy třetího dílu trilogie o záhadách (Tušení stínu, Tušení souvislostí vyšly, Tušení světla někdo ukradl po Součkově smrti v roce 1978). Rok 1978, čím je podstatný? Je to prosté, milý Watsone, v té době byly zveřejněny první výsledky experimentů s mobilním telefonem. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/443/tuseni-podrazu.jpg 4.339
Detektivky, Sci-fi
Vydáno:, Albatros

YA-girl

Perfektně mě to vtáhlo do děje - odehrává se to (víceméně) v současnosti, na místech, která znám... a je to takové snadno uvěřitelné, což mám ráda. Navíc "česky" uvěřitelné ;). Plus skvělý námět, ten mě nadchl a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale konec mi přišel až moc... překombinovaný. A nebo jsem to možná ani úplně nepochopila ;).

Rade
30.05.2016

I když sci-fi není zrovna můj šálek, tak tohle se mi docela líbilo.
Plus za Ludvíka Součka, jehož knihy jsem hltala v dětství (Cesta slepých ptáků, Runa Rider, Krotitelé ďáblů) i později (Tušení stínu, Tušení souvislosti). A taky za pražské reálie, což je hodně příjemná změna po knihách odehrávajících se v kulisách mně neznámých měst a krajin, které pak lovím na googlu, a moc si je nedovedu představit. Díky známému prostředí bylo reálnější a uvěřitelnější. A do třetice za nevšední grafickou úpravu knihy, která příběh nejen ilustrovala, ale i dotvořila.

Nagadir
15.03.2016

Wow, prostě wow! Sakra dobrá scifárna =) Spousta úžasných a mrazivých nápadů a ten konec, proklatě XD

9/10

gersie
08.12.2014

Opět další povedená kniha pana Neffa. Krásně se to čte , je plná zajímavých zápletek a netradičních nápadů. Obdivuji autorovu fantazii a děkuji za pěkný kousek do knihovny.

tenax
06.11.2013

Zatracený Neff :-)!!! Způsobil mi několik probdělých nocí, protože jsem se od jeho knihy nemohl odtrhnout. Jako milovník Součka, sci-fi a nejrůznějších záhad vůbec jsem se neskutečně bavil a napínal, vychutnával si nejen skvěle vymyšlený a napsaný příběh, ale i věrohodně popsané pražské lokality a detaily ze Součkova života a díla. Výborný je i ilustrační doprovod Martina Zhoufa a vůbec celé výtvarné zpracování knihy.

PePe
09.11.2011

Opravdu nevím co k této knize psát. Spolu s Hvězdou mého života je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Skvělý příběh, fotografie realistických lokací z Prahy, to vše zaručuje, že vás kniha během prvních stránek vtáhne a nepustí až do úplného konce.

Locater
07.10.2011

Velmi dobrá a povedená kniha, doporučuji.

pajonek

překvapení !! dobré, velmi dobré !!