jaroiva Online jaroiva komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

"Hana" se mi moc líbila, tak jsem se rozhodla číst i Slepou mapu. Narozdíl od Hany mi tady připadalo, jako by to bylo z nějaké větve naší rodiny, příběhy jsou tak blízké, jako kdybych je četla mezi řádky při sestavování vlastního rodokmenu. Přečetla jsem to na jeden zátah a určitě si ještě koupím Hotýlek a budu se těšit na další knihy, které, doufám, paní autorka napíše

03.02.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nečtu schválně žádné válečné knihy, ale tady jsem udělala výjimku, protože mě zaujalo, kolikrát je knížka navržena na knihu roku 2017... nelituji, že jsem se nechala inspirovat a jdu se přidat k těm, kdo ji nominují. Silný příběh skvěle napsaný. Text ubíhal tak rychle a hladce, že jsem si ani nevšimla, že čtu a najednou byl konec. Přečtení mi trvalo míň než 24hodin a to je dnes pracovní den a v práci číst nemůžu.

02.02.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Normální standardní Brown. Pro mě konec nebyl moc překvapivý, asi poslední Langdon, co bych četla. Jestli vyjde ještě něco dalšího s Langdonem, už to asi nepotřebuju číst. Jako podle kopíráku. Ale kdyby to byl jediný Langdon, co jsem četla, líbilo by se mi to moc. I když se obávám,že to zapomenu stejně rychle jako Ztracený symbol a Inferno. Víc mi zůstaly v paměti Demoni i Šifra, ale asi nejvíc se mi stejně líbila Pavučina lží -bez Langdona. Jo, a scéna se schodištěm byla někde hrozně podobná, nevim, v které knížce.

31.01.2018 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

James Bond by záviděl, z čeho všeho se dá dostat živý...
ale stejně mě to bavilo a považuju to za nejlepší knížku od Browna. Kromě událostí na lodi Goya, tuhle část bych z knížky vytrhla, ta už je za veškerým rámcem uvěřitelnosti i pro případ, že by se s problémem potýkal ten James Bond.

Jen nechápu, jak je možné, že si každý překladatel může hodit jiný název... Četla jsem to v druhém překladu - jako Pavučinu lží. A při zmínce o této jsem chvíli přemýšlela, jestli to není nějaký jiný román.

28.01.2018 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

ale joo, nakonec mě to bavilo :) narozdíl od třeba 50 odstínů to má i děj :)

28.01.2018 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

jeden z mých nejoblíbenějších filmů, knížku si asi budu muset nutně přečíst

27.01.2018 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

knížku jsem měla dlouho "v hledáčku", ale právě kvůli své aktuální snaze o minimalismus jsem chtěla knihu v elektronické podobě. Dalo mi dost práce, než jsem našla elektronickou verzi, nakonec přímo na stránkách vydavatele, jinde je jen papírová.
tak tedy čtu. Spoustu věcí už praktikuji, ale další nápady ráda zkusím. Vím, že některé extrémní nápady asi nezavedu, ale i tak si je ráda přečtu.

24.01.2018 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

kniha o ničem a přesto o všem důležitém. Nemůžu říct, že by se mi líbilo, co čtu, ale zanechalo to ve mě hlubokou stopu. Nemohu jinak, než dát 100%, i když bych to možná raději nečetla, nepřipadá mi to až tak sci-fi, jak se to tváří. Kdybych měla tu moc, zařadila bych do osnov jako povinnou četbu aspoň na gymplu nebo rozhodně na takzvaně manažerských oborech.

11.01.2018 5 z 5

první půlka mě vůbec nebavila, dala jsem na radu helca.sz a raději to poslouchám jako audioknihu.
Nevím, jestli je to ještě zbytkovým alkoholem po Silvestru, ale dneska u poslední třetiny knížky prskám smíchy. Možná si to zkusím pak poslechnout ještě jednou :)

01.01.2018 3 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

asi nejlepší z detektivek od mé oblíbené Agathy...
přestože jsem díky nějakému spoileru kdesi věděla, kdo je vrah, začala jsem o tom v průběhu čtení pochybovat a naznala jsem, že ten spoiler asi byl napsán o nějaké jiné knížce, že si asi přesně nepamatuju název...
opravdu mě překvapilo, že to bylo tak

30.12.2017 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

od Agathy mám nejraději knížky s Tommym a Pentličkou. Asi proto, že jich je tak málo...

26.12.2017 5 z 5

až tak mě nebavilo jako první dva díly, ale některé pasáže se mi zas líbily víc než v prvních dvou dílech... takže hodnocení dávám stejné, vč. rušivého product placementu, který je podle mě ve všech dílech naroubován poněkud rušivě. Snad jen zmínky o starém "modrém Ericssonu" mi připadají, že mají trochu smysluplné opodstatnění vzhledem k ději, aby se poznalo, na který telefon se teda volá. Ostatní produkty jsou prostě zmíněné moc násilně na můj vkus. Nicméně - přečetla jsem všechny 3 díly za 3 dny, to se mi snad u ničeho ještě nepovedlo

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

skvělé čtení, opět otravný product placement, stejně jako u prvního dílu

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

4,5 hvězdiček, zaokrouhluji na 5, ale připadal mi otravný a text zbytečně prodlužující product placement v knize. Číst si reklamu fakt nechci. V tomto dílu je to možná ale ještě lepší než v druhém, který jsem začala teprve číst.
Jinak děj i zápletka je dobrá, konec možná zbytečně zdlouhavý.

24.12.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přečetla jsem jedním dechem, nějak krátká knížka :) Hodně k zamyšlení, ale zároveň tak napínavé, že není čas přemýšlet ...

31.10.2017 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nejlepší část série, podle mého, další dva díly mě už nebavily. Tak uvidíme, co šestý díl...

31.10.2017 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Už nic moc, od tohoto mají díly sestupnou tendenci.

31.10.2017 2 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

myslela jsem, že po Noční hlídce už mě nic tak nebude bavit. Podivný regiment je asi v mém žebříčku druhá nejlepší Pratchettova knížka, právě po té Noční hlídce

20.11.2016 5 z 5

Od knoflíkové dírky k rozluštění záhady Nazca Od knoflíkové dírky k rozluštění záhady Nazca Jiří Sonnek

Výborná knížka. Přečetla jsem jedním dechem. A ještě i poslední kapitola mě přesvědčila o tom, že jsem vybrala správně, co si přečíst. Poutavé a zajímavé. Věřím, že to bude všechno pravda.
Trocha "technické archeologie" aneb pohled na vykopávky z poněkud jiné strany, který může vést (a taky vede) k zajímavým závěrům a osvětlení daleké historie.
Jako nadšený návštěvník planiny Nazca jsem hltala každé slovo knihy. A pan Sonnek dokázal i to, že jsem přehodnotila své přesvědčení o možném vzniku obrazců nejen na Nazce.

01.11.2016 5 z 5

Vysoká škola hubnutí Vysoká škola hubnutí Edita Sipeky

Editu Sipeky jsem měla možnost potkat osobně - byla skvělá a temperamentní, obě její knížky jsou fajn, ale naživo byla prostě nej...

24.06.2016 5 z 5