Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Kateřina Havlíková

Nádhera. Tenhle příběh stojí za přečtení. Příběh o křehkém míru, setkání tří nepravděpodobných hrdinů, vzlety, pády, pár přepadení a skoro zkáza světa... Co říct víc. Stojí to za to.

01.05.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Nádherná kniha. Dokonalá oddechovka s klasickým příběhem, navíc z prostředí vědy, které miluji. Hlavní hrdinové mi byli neobyčejně sympatičtí. Až na jedno dvě vulgární slůvka dobré. Pobavilo, potěšilo, přečtu si opakovaně.

20.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Sympatická kniha a opravdu dobrá. Miluji Xanthe s Alicií, ač jsou tak vyčerpávající. Izzy je správně praktická.

16.04.2023 4 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Moc pěkné, ne dokonalé, ale s potenciálem. Litersum je úžasný nápad. Malou je šikovná. Na nervy mi lezlo jen pár věcí, ale to by byly spoilery, takže budu mlčet.

16.04.2023 4 z 5

Syn Syn Lois Lowry

Syn propojuje předchozí díly v úchvatném finále. Na rozdíl od předchozího dílu mne při čtení Syna mrazilo od prvních stránek. Přemýšlela jsem totiž, jak se asi v Claiřině světě děti berou... Zjistit to bolelo. A další vývoj příběhu... Svým způsobem už jen jinak zpracovával fakta z Dárce, ale přidal jim další rozměr díky nový postavám, novému prostředí i jiné linie příběhů a jejich svázáním.
Krása.

06.03.2023 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Tahle kniha je o dost jiná než Dárce (Hledání modré jsem bohužel nesehnala.), proto se i jinak čte. Nakonec na mne měla možná i o něco silnější dopad než Dárce. Konec Dárce jsem odhadla správně, tudíž dobré, tady ale nebylo co odhadovat. Příběh končí, jak končí a z toho mrazí.

06.03.2023 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Velice dobrá a silná kniha. Silná příběhem i obsahem. A ta forma... Neotřelé, nápadité, úžasné.

06.03.2023

Gemina Gemina Amie Kaufman

Tohle je snad poprvé, kdy čtu druhý díl, který je lepší než první. První jsem četla snad půl roku, druhý tři dny. Má spád, sympatické postavy a fůru superpadouchů. Sem tam nějaké to "Deux ex machina." a nádherný konec. Doporučuji.

23.02.2023 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Knížka je velmi netypická co se formy týká. Příběh i zápletka jsou dobré, jen kvůli té formě a rozsahu se Illuminae četlo hůře. hned jsem však sáhla po druhém díle.

20.02.2023 4 z 5

Conan Destilátor Conan Destilátor Andrzej Pilipiuk

Hm... Moc pěkné. Není to úplně klasický Jakub, trošku mi tam scházelo více nadpřirozených potvor, tyhle povídky jsou víc do sci-fi, ale z vandrovcovské poetiky se nic neztratilo. Dokonce mám pocit, že jsem se o Jakubových dovednostech dozvěděla i něco nového. Řečeno prostě: Zatraceně dobrý, jen zombíků je tam málo. Rvačky dobrý.

11.02.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Výborná kniha plná zajímavých informací. Profesor Beneš je obdařen talentem k neurochirurgii, ale i k tomu o ní vyprávět.

11.02.2023 5 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Smutný příběh, ale vlastně je i hezký. Je totiž plný kamarádství, odvahy, síly a pokory.

08.02.2023 5 z 5

Mrtvola v komíně Mrtvola v komíně Alan Bradley

Krása... Flavia ve své nejlepší formě. I v neznámém prostředí a s rukama téměř svázanýma dokáže vyřešit vraždu. Super kniha.

02.02.2023 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Už druhá kniha ze světa Písně ledu a ohně a já pořád nevím, co si o mám o tomto díle myslet... Poslouchat budu dál, ale v knihovně si Martin místo nevydobyde.
Nechci dělat spoilery, takže se vyjádřím jen náznakově k závěru - ten byl hodně drsný. Pořád jsem doufala, že to tak nedopadne.

01.02.2023

Mlsoun. Kniha třetí Mlsoun. Kniha třetí Jeff Lemire

Skvělá epická série, dobrý a strhující příběh, nepředpokládaný závěr.

Celý Mlsounův příběh se mi moc líbil. Postavy jsou uvěřitelné, charaktery nejednoznačné, osudy proměnlivé. Jen ten závěr a myšlenka, která příběh spojí do jednoho celku, příběh v mých očích kapku kazí. Neškodí mu, to rozhodně ne, jen mi to přijde, jakoby to celý příběh shazovalo. Ale není to pravda, příběh je skvělý, ona myšlenka, která mi vadí, ho skvěle váže, skvěle drží pohromadě a skládá všechny střípky na své místo. Jenže mně prostě vadí posun, který tak dostalo celkové vyznění příběhu.

19.01.2023 5 z 5

O Zázraku Vánoc - Jak se malý myšák spřátelil s papežem O Zázraku Vánoc - Jak se malý myšák spřátelil s papežem Stefano Gorla

Krásná knížka pro děti. Malý myšák s dobrodružnou a hloubavou povahou, do toho papež a Vánoce. Co může být víc?

07.01.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Po přečtení Chaty ve Švýcarsku jsem dlouho váhala nad návratem k této sérii. Nakonec jsem se přemohla a nelituji. Domek v Irsku je perfektní. Skvělá oddechovka, kterou přečtete za pár hodin, sympatičtí hrdinové, pěkné prostředí, kuchařský kurz, víc rozumu než impulzivity... Krása.

07.01.2023 4 z 5

Mlsoun. Kniha první Mlsoun. Kniha první Jeff Lemire

Docela síla. Příběh stojí za to. Vyvolává spoustu otázek. Třeba tu, zda si doktor Mengele myslel, že koná správně...

02.01.2023 4 z 5

Život a smrt v bitvě o Británii: Zápisky kaplana RAF Guye Mayfielda Život a smrt v bitvě o Británii: Zápisky kaplana RAF Guye Mayfielda Guy Mayfield

Dočteno na Silvestra, kdy jsem byla mimo dosah netu. Hodně jsem chvátala, abych tu knihu dočetla ještě loni. Krásné čtení, ale ne jednoduché. Když si člověk uvědomí, že to není vymyšlené, že ti kluci fakt umírali...

01.01.2023 5 z 5

Kdy už budou Vánoce? - 24 adventních příběhů Kdy už budou Vánoce? - 24 adventních příběhů Antonie Schneider

Nádherná knížka. Kratičké příběhy s křesťanským podtextem a překrásnými ilustracemi.

28.12.2022 5 z 5