O Zázraku Vánoc - Jak se malý myšák spřátelil s papežem

O Zázraku Vánoc - Jak se malý myšák spřátelil s papežem https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507135/o-zazraku-vanoc-jak-se-maly-mysak-s-JH6-.webp 5 3 3

Co je na Vánocích tak krásné, tak zázračné? A jak se může malý myšák spřátelit s papežem? Myšák Jirka žije se svou velkou rodinou v Římě. Při častých výpravách po ulicích svého rodného města objevuje všelijaké krásy, musí se však vyvarovat jednoho velkého nebezpečí – koček! Na útěku před jednou takovou šelmou narazí na papeže Františka. Padnou si do oka, papež ho pozve k sobě a vypráví mu o smyslu vánočních svátků: „Ježíšův Bůh je prostě takový. Nejblíž má, Jirko, k těm nejprostším, nejchudším a nejmenším...“ – „Takže i k myškám? My jsme přece taky hodně malí.“ – „I k myškám... A nezapomínej, že i ke kočkám. Bůh myslí na všechny.“ Úsměv na myšákově špičatém čumáčku trochu povadl, ale nakonec si řekl, že je to vlastně dobře. Ten Ježíš, o kterém mu vyprávěl papež František, se mu líbil čím dál víc. Dobrodružný příběh pro předškoláky a malé školáky probudí v dětech zájem o Vánoce a jejich poselství. Dozví se mimo jiné, proč a díky komu se po celém světě staví jesličky a betlémy.... celý text

Náboženství Pro děti a mládež
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Storia di Topo Jorge e del Papa che divento suo amico: Un racconto di Natale , 2013

Atisa
31.12.2023 5 z 5

Jednoduchý příběh, poselství Vánoc srozumitelné i dětem. Mě osobně zaujal vznik tradice stavění betlémů.

Jarka_rybář
07.01.2023 5 z 5

Krásná knížka pro děti. Malý myšák s dobrodružnou a hloubavou povahou, do toho papež a Vánoce. Co může být víc?

Jana512
06.12.2022 4 z 5

Pro děti velmi vhodnou formou napsán příběh, jak se myšák spřátelil s papežem Františkem, který mu vypráví, co se stalo o Vánocích. Doporučuji nejen dětem.

Stefano Gorla
italská, 1963