JanuldaN JanuldaN komentáře u knih

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

Vlastně nevím, co ke knize napsat... Nemohla jsem se začíst. Přesto, že jsem měla Lisu/Mel ráda, její příběh mě nezaujal. Všechny tři díly ze série mají opravdu "nadnesený", ne moc uvěřitelný, děj. Ale budiž. Pokud se potřebujete odreagovat a chcete něco, kde se dějí opravdu zázraky a vše skončí nadmíru dobře, přečtěte si to! Na mne už to bylo v některých ohledech až moc.

17.06.2021 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Žádné velké nadšení se nekonalo. Už na začátku jsem věděla, jak příběh dopadne. Pořád jsem čekala, že přijde něco víc... Nějaký šokující okamžik, který mě dostane do kolen. Ovšem nic takového se nestalo. Škoda. Kladně hodnotím dokonale vykreslenou psychologii postav. To si myslím, že se autorce povedlo. Z textu přímo srší strach, beznaděj, odevzdanost hlavní hrdinky a psychická pokřivenost jejího mužského protějšku (ale i ta by se dala ještě trošičku dotáhnout).

13.06.2021 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Krimi zápletka a celkově příběh se mi líbil více, než u prvního dílu. Ovšem hlavní postavy... No... Zůzu jsem moc nemusela - hlavně na začátku působila dosti naivně a namyšleně. Radek sympatičtější. Jejich "povahový obrat" se mi tudíž velmi líbil. Opět čtivá kniha na oddech.

13.06.2021 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Nejslabší ze série. Rychlé a jednoduché rozuzlení krimi zápletky. Řekla bych, že autorka má obecně horší konce. Čekala jsem, že bude opět nějakým způsobem zapojen Šedivák. Škoda. Líbilo se mi, že je tentokrát příběh vyprávěn trochu jinak - jsou využity dvě časové linie, střídání pohledu postav naštěstí zůstalo. Mrzelo mne, že se v tomto díle ve větší míře nevyskytoval Radek se Zůzou. Jinak super oddechovka.

13.06.2021 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Miluji kriminálky a žhavé romance. Co víc si tedy přát než tento román - dva žánry v jednom. Jako oddechové čtení dokonalé!
Ústřední dvojice Kinga a Lukasz jsou plní temperamentu a kousavých poznámek. Oba pohlední a chytří. Líbí se mi! Oceňuji střídání vypravěčů. Za sebe mám ráda, když je příběh předložen ze dvou perspektiv, hlavně u romancí. Kriminální zápletka slušná s pořádnou dávkou napětí. Prostředí advokátů, prokurátorů a soudů vhodně zvoleno, dodávalo příběhu na větší zajímavosti. Šlo poznat, že autorka sama pracuje v oboru jako právnička.
Opravdu příjemné čtení bez nutnosti velkého přemýšlení nad příběhem. Kniha, která pohltí a nepustí. Pro milovníky kriminálek, napětí a žhavé romantiky. Jdu na další díl :-)

09.06.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Série měla vzrůstající kvalitu. S každým dalším dílem byl příběh lépe a lépe vyprávěn. Každopádně i tak ji hodnotím jako průměrnou YA fantasy - neurazí, nenadchne. V první knize jsem měla problém s velkým počtem postav. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se v nich zorientovala. V dalších dílech jsem zase měla potíž s určitou "propleteností" děje/postav - překombinovaností. Čtenář musel být velice ostražitý a dávat pozor - která postava komu co slibuje, kdo co říká atp., aby se neztratil. V čem ale autorka naprosto selhává, je dle mne romantická linka. Z lásky Cardana a Jude by se toho dalo vytěžit daleko víc. Prostě jí popisy milostného vzplanutí nejdou. Jako čtenář jsem z nich žádné city necítila.

08.06.2021 3 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

2,5* Oddechové, pohodově čtení pro dlouhé letní večery. Od knihy nesmíte očekávat moc. Jednoduchý příběh s předem daným koncem. Za mne nejslabší Whitney G. Oceňuji, že autorka do knihy vložila odkaz na její předešlé dílo S pozdravem Carter.

08.06.2021 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Román o mezilidských vztazích, který je vyprávěn jednoduše, obyčejně, chladně. Klasická Soukupová... Všední téma zpracováno pichlavě realisticky. Autorka umí dokonale popsat, co se jakému člověku děje, nad čím přemýšlí, proč nad tím přemýšlí, jakým způsobem prožívá jednotlivé situace, proč dělá to, co dělá atd. Všechny postavy a jejich jednání zkrátka opravdu chápete. Příběh smutný, ale pravdivý... Je to život.

07.06.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

To je snad poprvé, co se mi podařilo odhalit vraha asi v půlce knihy. Konečně! :-D
Další díl ze série s Joonou Linnou dua Lars Kepler byl za mne rozhodně lepší než dva předešlé. Napínavý, strašidelný, poutavý, čtivý. Oceňuji konec, který uvozuje Písečného muže. Už se na něj těším!

30.05.2021 4 z 5

Oddechová, lehká, slabší romance. Když si od ní neslibujete něco víc, pobaví a odpočinete si. Příjemné čtení na nedělní odpoledne.

30.05.2021 3 z 5

Jedním slovem: PŘESLAZENÉ. První díl rozhodně lepší - zde se skoro nic nedělo, děj natahovaný. Do pokračování se nepustím....

30.05.2021 2 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Jedním slovem "miloučké" :-) Plusové body - jednu hvězdu, přidávám za téma knih, knihkupectví a amatérského divadla. Opravdu čtivé, na odpočinek skvělé! Doporučuji.

25.05.2021 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Zatím nejlepší díl ze série. Mám pocit, že YRSA je s každou další knihou lepší a lepší. Tentokrát se příběh a vyšetřování točí spíše okolo Huldara, Freyja je za mne upozaděná. Každopádně děj je plný napětí a nečekaných zvratů (hlavně na konci). Ocenila bych více humorných "slovních přestřelek" mezi ústřední dvojicí :-) Duo Huldar a Freya miluju. Poslouchala jsem ve skvělé interpretaci Kláry Cibulkové.

21.05.2021 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Za mne je Pařížský architekt tak trochu jiná kniha z druhé světové války - konečně se zde neocitáme v koncentračních táborech, nebo na bojištích. Námět je zkrátka originální. Autor nám předkládá jedinečný lidský příběh, který je krásně napsaný. Děj čtenáře naprosto pohltí. Oceňuji především charakterovou proměnu hlavního hrdiny, jehož původní motivací bylo obohacení se a proslavení - je to lidské a uvěřitelné. Maličký problém mám ale s koncem. Za mne mohl být více rozvinutější. Mám pocit, že kniha byla ukončena až překvapivě rychle.

19.05.2021 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak to bylo moc, moc krásné! Stejným dílem vtipné, jako smutné. Humorné momenty střídají pasáže, které vám do očí vženou slzy dojetí. Určitě doporučuji! Poslouchala jsem audioknihu v podání Jana Vlasáka - úžasně zpracovaná.

17.05.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Za mne lepší než Hypnotizér. Poslouchala jsem audioknihu ve skvělé interpretaci Pavla Rímského. Jednotlivé kapitoly vhodně odděleny krátkými houslovými intermezzi. Pět hvězd nedávám z důvodů neuvěřitelnosti. Některé situace, které se v příběhu odehrají, jsou nemyslitelné, až neuskutečnitelné. Když se ale od tohoto faktu odprostíte, čeká vás napínavý, mrazivý a čtivý příběh plný zvratů. Na knize nejvíc oceňuji propojení světa vysoké politiky, justice, lobbistů a zbrojního průmyslu.

14.05.2021 4 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

4,5*
V jednoduchosti je krása! Lidský příběh, který nepotřebuje žádné nečekané zvraty a převraty. Dva lidi žijí, dva lidi se spřátelí, dva lidi se zamilují, dva lidi se odcizí... Uvidíme, jestli se opět najdou. Romantická kniha jak má být. Přečteno za den.

10.05.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle Kennedy je za mne královna hokejových, milostných, žhavých romancí - moje guilty pleasure. Její knihy se skvěle čtou, obsahují úžasné ústřední dvojice a vždy je v nich kapka humoru. Pokaždé když od ní něco vyjde, jsem jako dítě v cukrárně - nedočkává, natěšená, knihu objednávám v předprodeji :-D.

Poslední díl série Briar U je svým způsobem odlišný od všech předchozích knih ze série (počítám i sérii Off-Campus). Hlavní postavou zde totiž není silná, sebevědomá žena dokonalých tvarů, ale obyčejná holka, která je trochu při těle a jejíž největší problém pramení z toho, že si vůbec nevěří. Její dětství a okolí z ní udělalo nesebevědomou ženu plnou mindráků. Mužská postava je v tomto případě opravdu k sežrání - sladký, hodný, rozumný a dokonce i vtipný Conor. Společně tvoří úžasný pár, kterému od začátku příběhu fandíte.
Za mne by kniha mohla končit dřív - ihned po tom, co se vyřeší Conorův problém. Zápletka s videem už pro mne byla navíc, ačkoliv chápu, proč ji tam Elle dala.

Jsem ráda, že se autorka rozhodla v rámci karantény nezahálet a vrátila se znovu k sérii Off-Campus. Nemůžu se dočkat až jí v září vyjde The Legacy - sbírka povídek o tom, "co bylo po". Jedna povídka pro každý pár. Logan a Grace, Dean a Allie, Tuck a Sabrina, a Hannah a Garrett. Doufám, že se Elle rozhodně něco podobného sepsat i k sérii Briar U, nebo že se budou alespoň postavy z Briar U objevovat v The Legacy. A taky doufám, že kniha vyjde co nejdříve i v češtině.

09.05.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Bravurně vystavěný milostný příběh osudové lásky dvou nespoutaných lidí odehrávající se v nelehkém válečném čase. Opravdu čtivá, napínavá kniha vyvolávající velké emoce! Doporučuji. Oceňuji především to, že si autorka dala velkou práci s přípravou - příběh je postaven na reálných základech - postavy, válečné akce, WAAF, ATA, špioni... Opravdu jsem se z knihy dozvěděla mnoho nových, zajímavých informací nejenom o historii, ale také o módě. Zmíněné šaty od Diora jsem si dokonce vyhledávala :-D
Rozhodně si knihu plánuji za nějaký čas přečíst ještě jednou.

06.05.2021 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Vášnivé, sexy, milé, čtivé, oddychové. Klasická Whitney G. ... Příběh s jiskrou a sympatickou ústřední dvojicí.

03.05.2021 3 z 5