janqa410 janqa410 komentáře u knih

Království za polibek Království za polibek Teresa Medeiros

Poslední dobou schválně nečtu přebaly, abych neměla ani představu o tom, co se v knize bude odehrávat. A konkrétně u této knihy, se mi to vyplatilo. Zhltla jsem ji jedním dechem a po dočtení jsem nad tím vším, ještě hodnou chvíli přemýšlela. A pak jsem si sama pro sebe jen tak řekla: "Sakra jo, to by šlo!" Conn mě trošku zklamal, když Gelinu tak rychle odsoudil za smrt přítele, ale ono se mu na druhou stranu nešlo ani divit,že? Po takových zkušenostech... Ale láska zvítězila, když spolu s neuvěřitelnou touhou táhla za jeden provaz. Nicméně, Rodney - u závěrečné scény na pobřeží, mu meč do břicha měla vrazit sama Gelina... Kniha velmi čtivá, děj svižný a plný zvratů, jen mě trošku mrzí, že nezůstali žít v tom jezerním domečku. Já bych se tomu vůbec nebránila :)

23.11.2017 5 z 5

Nerozvážnost Nerozvážnost Shannon Drake (p)

Já ani nevím proč, ale nějak zvlášť mě děj asi nezaujal - opravdu jsem se byla schopná začíst až v posledních kapitolách, pak to bylo super. A možná za to nemůže ani tak kniha, jako má nesoustředěnost. Nicméně, dobře to dopadlo, konec byl opravdu zajímavý, že jsem ho přímo hltala. Katy i Hunter k sobě patřili a bylo to jasné od začátku, a já doufám, že až příště po jejich příběhu sáhnu, užiju si ho naplno.

24.10.2017 3 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Teresa Medeiros

První má kniha od TM. a Velmi se mi líbila. Červená knihovna tak trochu po upírsku!

15.09.2017 5 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Billyho jsem si oblíbila velmi a jeho matka, tak ta na mě udělala velký dojem. Ženská od rány. Kniha je čtivá, ale občas jsem narazila i na pasáže, které mě moc teda nenadchly. Ale ty byly jen krátké a nebylo jich mnoho.

12.09.2017 4 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

(SPOILER) Na knihu jsem se velice těšila, protože i třetí filmový díl, se mi líbil nejvíce. Neubráním se a srovnání mám tedy hned dvě. Padesát odstínu svobody z pohledu Any se mi líbil daleko víc. Grey, přesto, že ho žeru, mě občas lezl krkem, jak pořád vnitřně skuhral. Opravdu komplikovaný chlap, myslím, že ne jedna, by ho občas ráda vyfackovala, ať se probere. Možná měla i Ana? Ovšem o čem by pak bylo dalších 300 stran. :-D No a film? tak ten se mi líbil nejvíce, možná už jen proto, že po únosu Mii a po Aniném pobytu v nemocnici a následném rozluštění všech spojitostí při kulinářském neumění pana Greye, film pěkně zakončili návštěvou hrobu Christianovy matky, k tomu pak záběr jak si žijí, jako spokojená rodinka a konec. V knize byl konec dle mě až přespříliš zdlouhavý. Po dočtení, kdy jsem navýšila můj osobní rekord přečtených stran, jsem knihu jednou provždy odložila. Ovšem moje kříženka borderky (čti potvora), měla asi depky z toho, jak jsem se při četbě cítila, protože si knihu stáhla z více jak 170 cm vysoké knihovny a knihu rozkousala. Asi se jí také obvzlášť nelíbila. :-D

24.01.2024 3 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Fifty shades, to už je ve světě čtenářů takových příběhů, notoricky známý pojem. A jelikož jsem docela fanynka nejen filmů, ale i knih, samozřejmě jsem si nemohla odpustit přečíst i ty z Christianovy perspektivy, přesto, že srovnání s filmy jsem se nevyhnula. Darker má několik pasáží, které jsou odlišné a já v tu chvíli obdivovala zpracování filmařů. Ať je to jak chce, kniha se mi četla dobře, a moc se mi líbila, bohužel je to pro mě jednorázová záležitost, znovu ji už číst nebudu. A jelikož můj favorit je třetí film, a třetí kniha z pohledu Any, nemůžu se ubránit pocitu, že i třetí knihu Christianovu, Freed, si užiju nejvíce.

06.11.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

(SPOILER) Tuto autorku si dovolím nazvat jako "moji oblíbenou". Vždy když sáhnu po knize od ní, vím, že jdu na jistotu a četbu si maximálně užiju. Píše čtivé, svižným stylem, příběhy jsou nabité vtipem, ale i těžšími chvilkami. Její tvorba mě neuvěřitelně sedí a baví mě. Toť obecně, nyní budu konkrétnější. Příběh Nell a Harryho mě znovu nezklamal, celkově ta banda okolo, byla úžasná a já si vždy ráda při čtení dalšího příběhu připomínám, jak to měli ti ostatní v knihách předešlých. Nell jsem držela pěsti a ačkoli bylo hned jasné, v čí náručí skončí, fandila jsem jim a chvílemi měla chuť po Damiánovi také skočit. Ale vše dobře dopadlo, uf těším se na další tvorbu.

08.10.2023 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

(SPOILER) Příběh se mi "líbil". V uvozovkách proto, že i já znala klučinu, který si před lety z naprosto nepochopitelných důvodu, sáhl na svůj mladý život. Dalo by se říci, že to, jak to prožívali v knize, i mě znovu vracelo k pocitu smutku a otázce proč? Jannisův dopis pro mě tedy byl svým způsobem i vysvětlením nepochopeného. Otazka, zda deprese a své démony v hlavě neměl vlastně i můj kamarád, se nabízí sama. Možná ano, to už se nikdy nikdo nedozví. Ale jak bylo psáno, bylo to jeho rozhodnutí. A co je psáno, to je dáno. Kniha mě velmi v tomto duchu oslovila, přesto, že zbývající dej byl dost předvídatelný. Knihu bych kvůli vyobrazenému tématu označila jako "z poloviny oddychovou". Nicméně přes to vše těžké, se dokázali přenést a že se Weibke nakonec na koňský hřbet dostala, to pro mě byla velká satisfakce.

22.02.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

(SPOILER) To byl opravdu romantický útěk, kde se konec dá již na začátku dost dobře předvídat. Ale co, po takových knihách přece saháme, abychom si odpočinuly, no ne? A dle mě, svůj úkol kniha splnila na výbornou. Sice jsem se v cca polovině příběhu lehce zasekla a moc se mě nechtělo číst dál, ale překonala jsem se a po odlovu termální ovce, mě kniha zase chytila.
Krásně jsem si odpočinula a pobavila.

30.08.2022 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

(SPOILER) Třetí kniha ze série a já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že je to všechno už dost podobné.
Ale možná je to jen dojem, nevím. Nina byla sympatická, jen já sama moc sladkému neholduju, tak mě to neustále cukrování trošku lezko krkem, ale nevadí (nicméně se těším, až někdo v nějakém díle bude dělat třeba steaky :-D). Příběh byl oddechový, občas maličko napínavý a zároveň dost předvídatelný. Ale co víc si přát, od letní romantické oddechovky. Pro mě jsou tohle však knihy pouze pro jedno přečtení, což samozřejmě nijak nemusí srážet jejich kvalitu.

15.05.2022 3 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

(SPOILER) Knihu jsem si koupila čistě ze zvědavosti a také proto, že byla v mém oblíbeném knihkupectví KD v akci za hubičku, což je situace, které jistě podlehne nejeden knihomol. A když už jsem si ji donesla domů a zařadila do knihovny mezi ostatní mazlíky, zanedlouho jsem ji zase vytáhla a do četb se dala. Byla jsem prostě zvědavá. A světe div se, byla jsem překvapená, od začátku až do konce. Typický mafián, samozřejmě tak sexy, jak si jen dokážete představit, kdy sex-apeal z něj doslova stříká a to celou knížku. A Jess, chudina, ve špatný čas na špatném místě, kdy se narodila podobnému hovadu. Liam u mě ale bodoval tím, že sice v drogách jel, ale v jiném slova smyslu. Kniha je plná sexu, kdy všude kde se a dá a vždy když se to dá, dupou jako králíci v říjí, sem tam je to spestřeno nadávkami alespoň slovními, občas nějaká ta vražda. Upřímně, nedokážu říct, jestli se mi kniha líbila, či mě spš zaskočila, nicméně asi se přikláním k první možnosti protože jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. To však bohužel neznamená, že bych si tento díl chěla či měla, číst znovu.

03.12.2021 2 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Čtvrtý díl série, mě malinko z počátku nudil. Ačkoliv jsem byla zvědavá, jak to dopadne s oblíbenou Formou a líbila se mi i nová postava v podání Jess, chyběla mi Millie a Helen, tu jsem si oblíbila moc. I tak je to ale fajn oddechové čtení, od kterého se po čase nebudete moci odtrhnout, jen aby jste se mohly dozvědět, jak to všechno dopadne. Za mě ale teda slabší díl, uvidíme co bude dál.

04.08.2021 3 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Amo Jones

(SPOILER) Zakončení druhé série od Amo a s klidem, spíš neklidem v duši můžu říct, že Amo miluju. Nejen pro její styl vyprávění, který je naprosto pohlcující, taky pro její zvrhlé myšlenkové pochody plné sexu, násilí, vražd a vulgarit. Čímž si mě však naprosto podmanila byly chvíle, kdy v tom všem hnusu dokázala vykouzlit i úsměv na tváři a také díky jejím postavám, protože přesto, že to je většinou samý šmejd a pěkná mrcha, stejně si je zamilujete a fandíte jim celou dobu. A jinak to nebylo ani v této sérii s Isou a Bryantem. Člověk celou dobu ví, že to bude vše nakonec v pohodě, ale zažít všechny ty svinstvo okolo, to chce řádné koule na to, aby to člověk ustál. Naštěstí to dokázali a nepřišli ani o Harper, což mě opravdu upřímně těší. Těším se na Aminu další tvorbu.

06.07.2021 4 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

(SPOILER) Amo jsem si oblíbila už při četbě série králů, ale teď, no masakr, ta ženská musí být fakt šílená, normálnímu zdravému člověku se přece takový příběh nemůže vůbec zrodit v hlavě. Takže buď opravdu šílená, nebo myslivna jaxviňa. Nebo obojí. Každopádně Bryanta a Isu jsem si hned oblíbila, bylo nad slunce jasnější, že jim to začne klapat a budou spolu nakonec šťastní, že se zamilují. Osa byla taková drzá opička a Bryanta zase chlap a byznysman, který byl zvyklý, že je po jeho. A ono i bylo, dokud nepoznal svoji divokou ženu a nepustil si ji k tělu. Ovšem měla jsem dát na autorku a přestat číst, když jsem byla spokojená, jak to dopadlo. Ale protože to bych zas nebyla já, dočetla jsem všechno a po zavření knihy sama sebe přistihnou, jak čumím do blba a hubu dokořán. To jako fakt? Tak zapeklitý konec, Isa je vážně pryč? TO SNAD NE! Hned potřebuju další díl...

22.06.2021 4 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Já nějak nevím, ale poslední díl je dle mě nejslabší. Už jen dokončení toho, co jsme všichni očekávali a celá kniha pro mě je jen pomyslnou tečkou, která by šla udělat i na konci druhého dílu a to jen pár větami. Prostě to dotáhnout hned a neroztahovat všechno ještě na celou knížku. Ale vše dobře dopadlo a to je dobře.

17.06.2021 2 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

(SPOILER) Příběh Matthewa a Delores. Tu poblázněnou holku, jsem si zamilovala hned, když jsem s touto
sérii začala. Ovšem teď, v jejím příběhu se dozvídáme, že je to vlastně normální ženská s city a obavami, žádná pošahaná psychopatka. Matthew se mi líbil daleko víc než Drew, ale nedokážu říct proč, možná proto, že nebyl tak proflaklý sukničkář, přece jen už kdysi miloval, nebo si to alespoň myslel, na Drewovi se mi zase líbil více jeho důvtip. Kniha se četla moc fajn, žádné hluché místa, člověk se už těšil, jak to dopadne, ikdyž druhý díl série do příběhu trošku háže vidle, protože ve dvojce, už jsou přece ti dva manželé. Ale bylo příjemné dozvědět se i jejich pohled na věc.

14.06.2021 3 z 5

Hříchy darebáka Hříchy darebáka Anna Randol

(SPOILER) Velmi obvyklý scénář - láska, zrada, touha po pomstě, napětí, odpuštění, láska. Ale mě se to líbilo! Vše co se dělo kolem Claytona a Olivie bylo zajímavé, čtivé a vlastně i trochu nepředvídatelné, protože jsem předpokládala, že spolu v posteli skončí daleko dříve. To jsem se sekla! Přesto to tam jiskřilo a to ne jen mezi nimi. A Ian, tak ten mě bavil ze všeho nejvíc, rošťák jeden. Takové odpočinkové čtení, od kterého se špatně odcházelo. Příjemné.

01.06.2021 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

(SPOILER) A opět jsme u pro mě nepochopitelných myšlenkových pochodů samotné Amo Jones a u bandy mladých, bohatých, pervezních zvrhlíků. Líbí se mi, že Kniha se zaměřila více na Tillie, Natě a jejich dcerku, protože tuším, že Madison s Bishopem by se v průběhu nejspíš dál moc nepohnuli. Stále mají tajemství jeden před druhým, pořád dokola. Ale Tillie a její nově nalezené s téměř nucené poslání, tak to mě bavilo moc. I to jak se Nate přál s pocity k ní. Ano, mnohé z nás, by odradilo, kdyby nám někdo řekl, že nás nenávidí a nechce nás vidět, nicméně u Natea bylo zcela jasné, že za tím slovem spíše schovává vlastní zmatenost a emoce. Jenže Tillie je oprativtreba Tate, úplně jiné kafe, ohledně Natea se snaží si nic nenalhávat, mějme ji k dobru, že se tedy alespoň snažila. Když vše vypadalo, že už bude ok, přišla scéna s Micaelou a to mě teda hromsky udělalo zle, i kvůli mé vlastní dceři, spící vedle mě. V této pasáži se prostě žádná máma, nemůže cítit dobře. Cítila jsem se tak sklíčeně i za ně, krk stažený i slza ukápla. To pro mě byla nejsilnější pasáž knihy a Amo se dokonale podařilo ždímání citů, jak měla jistě v úmyslu. Nakonec se ani nedivím, že Tillie ztratila vůli žít a vlastně zbytek príběhu to dává jasně najevo. Nemá co ztratit, tak co, při nejlepším se brzy setká s dcerkou. Neskutečně jsem si právě Tillie oblíbila a moc jí fandím. Hurá na druhou část.

06.05.2021 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

(SPOILER) První díl série. Abych pravdu řekla, absolutně jsem nevěděla do čeho jdu a řeknu vám, že jsem překvapená a to mile, když na tom dějí není vlastně milého téměř nic. Madison je sympatická mladá holka, která si vlastně žije jako v pohádce, nebo mohla by. Táta pořád pryč, barák jako kráva, soukromá prestižní škola pro zazobané děti nechutně bohatých rodičů. Přesto je Madison relativně obyčejná holka, úplně se vymyká mé představě, kterou prezentovala spíše Tatum, ta však byla vlastně taky úplně jiná, normální. JENŽE pak je tu ta banda magorů, co si říkají králové a jejich zvrhlá sekta. Někdy se chovali fajn, jindy zase ne s já fakt nevěděla, komu nebo co věřit. Rozuzlení prvního dílu mě zmátlo ještě víc, avšak také do ledas čeho vneslo světlo. Kniha je psána velmi čtivě, hltala jsem ji fakt rychle, a vztahu s Bishopem, ikdyž to smrdělo, jsem naivně také věřila. Vlastně jsem Madi ve všem fandila a fandit budu i dál. Těším se na další díl!

25.04.2021 4 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

(SPOILER) Kniha mě velice mile překvapila. Do kůže Iris, jsem se vžila velmi brzy, ale je pravda, že některé věci bych nespíš řešila víc radikálně, minimálně Paul a zpočátku i Lea, by si nejspíš vysloužili pár facek. Kniha je napsána čtivé, typická oddechovka, která však kapku napětí nepostrádá. Ke konci už jsem jen doufala, že Iris s Cooperem opravdu bude, protože chvíli to vypadalo dost nejistě. Srdce však zvítězilo a myslím, že v tomto případě, ruku v ruce i s rozumem, protože Paul byl opravdu neuvěřitelný vůl.

21.04.2021 3 z 5