janka84 janka84 komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Originální, milá, vtipná oddechovka. Oživí v člověku víru v lidskou dobrotu, rozesměje postřehy z běžného života. A přitom jsou za tím vším docela vážná témata

30.01.2022 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Knihu jsem přečetla jedním dechem, žádná stránka nenudila. Ponurá atmosféra, zajímavé postavy i zápletka. Výborné! Už mám nachystané další dva díly.

17.06.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Silný čtenářský zážitek.

01.05.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kdyby to bylo možné, dám knize hvězdiček šest. Troufám si doporučit všem, kteří mají rádi tvorbu Remarquea.

10.04.2024 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Kdo má rád klasické detektivky , vůni kávy, croissantů a nevadí mu (krátké) popisy francouzských městeček a jejich okolí - mně vyloženě okouzlily, ten ať sáhne po téhle knížce. Nebude zklamaný. Já osobně se po jejím přečtení chystám na celou sérii.

19.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Autor opět nezklamal. Už se těším na novou knihu.

11.12.2023 5 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Kniha, která pohladí duši. Četla jsem pár stránek každé ráno u kávy a den se hned rozzářil.

16.02.2023 5 z 5

Utajený les Utajený les David Haskell

Krásná kniha o přírodě, o tvorech a tvorečcích, stromech i drobných lišejnících a životě v nich.
Srozumitelně popsané přírodní jevy, oslava krásy, která je všude kolem nás, stačí se jen na chvíli zastavit a dívat se.

30.04.2022 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět výborná kniha od pana Červenáka!

19.03.2024 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Výborná kniha! Zajímavý a napínavý příběh bez hluchých míst, sympatické hlavní postavy. Doporučuji!

15.02.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Za mně zatím nejlepší autorova kniha z těch čtyř, které jsem přečetla. Těším se na další!
Hodí se do ČV 7/2024.

14.01.2024 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Výborná kniha. Určitě doporučuji.

11.10.2023 5 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Velice čtivá kniha, plná drsného, ale také laskavého humoru a neobvyklých příběhů.

14.08.2022 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Výborná klasická detektivka se sympatickým vyšetřovatelem. Zajímavé vedlejší postavy. Líbilo se mi, že každá z nich dostala v knize dost prostoru na to,aby jste si jí buďto oblíbili nebo vás znechutila. :-)

30.03.2024 5 z 5

Myši Natalie Mooshabrové Myši Natalie Mooshabrové Ladislav Fuks

Kniha tak podivná, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.

24.01.2023 5 z 5

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Přečteno za jeden den. Kniha mě úplně pohltila, vtáhla do děje a už nepustila. Žádná věta natož stránka nenudila. Moc doporučuji!

13.09.2022 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Výborná kniha! Bavila mě od začátku až do konce. Postavy ( i ty vedlejší ) jsou sympatické, příběh vyprávěný hlavním hrdinou s Aspergerovým syndromem a jeho popis situací , které prožívá je napsaný vtipně, dojemně, trefně. Dobře zkombinovaná milostná zápletka a pátrání po biologickém otci hrdinky. Doporučuji!

29.12.2023 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Výborné odpočinkové čtení, místy veselé, místy smutné, ale určitě ne nudné. Doporučuji. Tato kniha vás pohladí po duši.

20.10.2023 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Tato kniha je pohlazením po duši.

02.10.2022 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Tato kniha mě opravdu bavila! Chytila a nepustila až do konce.

27.07.2022 5 z 5