Případ Collini

Fabrizio Collini nedávno odešel do důchodu. Je to tichý, nenápadný muž a nic nenasvědčuje tomu, že by dokázal komukoli ublížit. A přesto v jednom z nejluxusnějších berlínských hotelů brutálním způsobem zavraždí významného průmyslníka. Colliniho případ dostane na starost Caspar Leinen, mladý obhájce, který touží zahájit kariéru verdiktem „nevinen“. Brzy se ale objeví komplikace. Collini se k vraždě sice přizná, zároveň však odmítá prozradit svůj motiv a s kýmkoli mluvit. Leinen při pátrání po důvodech vraždy zjistí, že on sám má s obětí osobní pouto, a současně odhalí strašlivou pravdu o německém právním systému. Ale kolik je toho ochoten obětovat, aby tuto pravdu vynesl na světlo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365444/pripad-collini-nBG-365444.jpg 4.415

Der Fall Collini (2011)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

Merlinit

Tenhle román je zvláštní. Minimalistický jazyk, ani v příběhu nenajdete nic, s čím byste se již byli dříve nesetkali, přesto je svým způsobem strhující.

jendoslav

Von Schirach nepíše zrovna strhujícím stylem. Vyprávění o mladém advokátovi, který jako první případ vyfasuje obhajobu vraha, jehož jedinou neznámou je motiv, je úsečné a až právnicky strohé. Až do poloviny knihy si říkám, proboha, co na tom příběhu kdo vidí, jaký tak asi může být motiv vraždy starého člověka v německém románu, he, čím mě chce překvapit, to je průhledné... A najedou za hodinu sedím nad poslední stránkou s otevřenou hubou a hlavou zmatenou spoustou myšlenek a emocí. Smekám, dobrá práce.

mikika

stručný, neosobní, spořádaně německý příběh o minulosti celého národa. autor píše tak věcně, že přestanete být ostražití a pak tam mrskne zlé scény, které vás těžce zaskočí.. kniha na přemýšlení, ne na oddech.

Boboking

Říkat této knize detektivka, či thriller, je myslím na škodu. Není to ani jedno z toho. Je to skvěle napsaný příběh na téma spravedlnosti a pomsty. A ten konec... Fakt ten zákon existuje??

hs777

Přečetla jsem za necelé dvě hodiny, ale přemýšlela o ní o mnohem déle. Je ten, kdo zabije, vždycky jen vrah ? A ten, který je zabit, jen oběť? Co bych udělala já? Bez spoilerů nemohu napsat víc a mohu doporučit k přečtení.

Ferdinand Von Schirach

Ferdinand Von Schirach