Případ Collini

Fabrizio Collini nedávno odešel do důchodu. Je to tichý, nenápadný muž a nic nenasvědčuje tomu, že by dokázal komukoli ublížit. A přesto v jednom z nejluxusnějších berlínských hotelů brutálním způsobem zavraždí významného průmyslníka. Colliniho případ dostane na starost Caspar Leinen, mladý obhájce, který touží zahájit kariéru verdiktem „nevinen“. Brzy se ale objeví komplikace. Collini se k vraždě sice přizná, zároveň však odmítá prozradit svůj motiv a s kýmkoli mluvit. Leinen při pátrání po důvodech vraždy zjistí, že on sám má s obětí osobní pouto, a současně odhalí strašlivou pravdu o německém právním systému. Ale kolik je toho ochoten obětovat, aby tuto pravdu vynesl na světlo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365444/pripad-collini-nBG-365444.jpg 4.415
Originální název:

Der Fall Collini (2011)

Žánr:
Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Merlinit
12. srpna

Tenhle román je zvláštní. Minimalistický jazyk, ani v příběhu nenajdete nic, s čím byste se již byli dříve nesetkali, přesto je svým způsobem strhující.

jendoslav
07. srpna

Von Schirach nepíše zrovna strhujícím stylem. Vyprávění o mladém advokátovi, který jako první případ vyfasuje obhajobu vraha, jehož jedinou neznámou je motiv, je úsečné a až právnicky strohé. Až do poloviny knihy si říkám, proboha, co na tom příběhu kdo vidí, jaký tak asi může být motiv vraždy starého člověka v německém románu, he, čím mě chce překvapit, to je průhledné... A najedou za hodinu sedím nad poslední stránkou s otevřenou hubou a hlavou zmatenou spoustou myšlenek a emocí. Smekám, dobrá práce.

mikika
26. června

stručný, neosobní, spořádaně německý příběh o minulosti celého národa. autor píše tak věcně, že přestanete být ostražití a pak tam mrskne zlé scény, které vás těžce zaskočí.. kniha na přemýšlení, ne na oddech.

Boboking
01. června

Říkat této knize detektivka, či thriller, je myslím na škodu. Není to ani jedno z toho. Je to skvěle napsaný příběh na téma spravedlnosti a pomsty. A ten konec... Fakt ten zákon existuje??

hs777
27. dubna

Přečetla jsem za necelé dvě hodiny, ale přemýšlela o ní o mnohem déle. Je ten, kdo zabije, vždycky jen vrah ? A ten, který je zabit, jen oběť? Co bych udělala já? Bez spoilerů nemohu napsat víc a mohu doporučit k přečtení.


Autor a jeho další knihy

Ferdinand Von Schirach

Ferdinand Von Schirach
německá, 1964

Uživatelé mají knihu

v Přečtených16x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst28x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x