janinca janinca komentáře u knih

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Herriot prostě nezklame!

21.10.2021 5 z 5

Dobrodružství žabky Kuňky Dobrodružství žabky Kuňky Ludmila Loderová

Celkem pěkné vyprávění o žabkách, kamarádství, čestnosti i odvaze. Jen mi vadilo časté modlení k bohu a Ježíši Kristu. Ovšem pětiletá dcerka si ji oblíbila se vším všudy.

05.10.2021 4 z 5

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Nenáročné a předvídatelné čtivo, ale má na obálce srdce, takže se do výzvy počítá….

12.09.2021 3 z 5

Mechová víla Mechová víla Daniela Krolupperová

Tak nějak jsem z této knihy rozpačitá. Paní Krolupperová je jedna z mých oblíbených autorek dětské literatury, ale tato kniha tomu neodpovídá. Ilustrace převyšují příběh.

24.08.2021 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

I po letech má své kouzlo! A to bylo ještě umocněno při četbě vlastním dětem.

13.08.2021 5 z 5

Mami, típni to! Mami, típni to! Michaela Krýslová

Tahle kniha se u nás ocitla jaksi nedopatřením… Naše děti totiž v knihovně berou téměř všechny novinky…a já až doma zjistila, co to je!
Uf, no tohle se nás přece netýká, říkala jsem si. Nekuřácká rodina a toto si přineseme z knihovny??? Hned jsem si usmyslela, že to ani číst nebudem a obratem vrátíme.
Chyba lávky. Děti moooc dobře ví, kolik toho domů neseme. A dcera trvala na tom, že to prostě budeme číst… tak tedy jooo…
A ono to bylo fakt zábavný a čtivý! Takže už se těšíme na další pokračování.
Kniha určena 7 letým dětem, ale u nás si ji užila i předškolačka.

09.07.2021 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Tato kniha byla na mém seznamu “knih k přečtení” již celkem dlouho. A musím říct, že mě úplně pohltila. Vrátila jsem se o několik desetiletí zpět ve svém životě a při čtení se mi vybavovaly nejen detailní obrazy, ale i vůně dětství.
Četba je náročnější, jazyk skvostný a příběh…jako by vám ho vyprávěla babička u kávy s bábovkou.

04.07.2021 5 z 5

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

U nás tato kniha dost zabodovala! Po dočtení mi naše předškolačka říká, doufám, že to bude mít aspoň sto dalších dílů. Tak budeme čekat….
Mně jen malinko vadil rozdíl oslovování pana ředitele. V názvu je uvedeno Báječná škola pana Scotta, ale v knize je vždy psáno Mr. Scott…

21.06.2021 5 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Poslouchala jsem jako audioknihu (rozhlasové vysílání). Příběh víceméně potvrdil mě představy o životě v Číně.

17.06.2021 3 z 5

Stela v zemi tučňáků Stela v zemi tučňáků Tereza Pařízková

Další dobrodružství Stely, které poodhalí postavu maminky a její práce.
Stejně jako muchomurka si nedokážu představit opustit své jediné dítě a manžela na tak dlouhou dobu.
Vůbec to není špatné čtení, ale huskyové se u nás líbili víc.

01.06.2021 4 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Kniha u nás sklidila velký úspěch. Desetiletá ji přečetla během jednoho odpoledne, přesto pozorně poslouchala při předčítání pětileté. Ilustrace skvěle doplňují text. Otázky samozřejmě vyvstaly, hlavně co se týče maminky...
Já sama mám stejné dotazy/nejasnosti jako Broskev28... , ale my nejsme cílová skupina, že??? Doufám, že se leccos vyjasní v dalším díle.

27.05.2021 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Knihu mi přinesla kamarádka s tím, že by se mi to mohlo líbit. No nevím, ten název mě spíš odrazuje...
Asi po roce jsem se do ni s jistou nechutí pustila a konalo se velké překvapení. Knížka byla vtipná a zábavná a já ji doslova zhltla!
Díky Jaruš!

27.05.2021 5 z 5

Kouzelná hmyzí škola Kouzelná hmyzí škola Radomír Socha

Za mě teda nic zajímavého... skřítek, který navštěvuje třídy s různým hmyzem. Až na jednu se mu všude dějí nějaká příkoří, učitel viníky trestá... Nevím, jaký byl záměr autora, ale já jsem čekala alespoň nějaké zajímavosti ze světa hmyzu, což se mi nesplnilo

23.05.2021 1 z 5

Katka a klokan ze šuplíku Katka a klokan ze šuplíku Lenka Rožnovská

Ilustrace paní Popprové jsou u našich dětí velmi oblíbené, takže v knihovně to byla jasná volba!
A příběh Kačenky a Švestkulína je prostě skvělý, vtipný a zábavný. Moc se nám všem líbila neobvyklá pojmenování, i když musím uznat, že začínajícím čtenářům mohou dělat potíže.

06.05.2021 5 z 5

Safíroví ledňáčci a Glutaman Safíroví ledňáčci a Glutaman Bogdan Trojak

Pecka! Jsem nadšená a okouzlená!
Pod obálkou, která fakt připomíná holčičí četbu (Dadulina), se však skrývá dobrodružný příběh s prvky fantasy.
Příběh velmi čtivý a zábavný.

28.04.2021 5 z 5

Medovníček detektivem Medovníček detektivem Jan Lebeda

Uf, už se mi Medovníček přejídá... Několikátá kniha o Medovníčkovi v řadě-příběhy se opakují, některé si přímo protiřečí... i pětileťák to odhalil. Ale jinak se dětem k mé nelibosti líbí....
Myslím, že jedna kniha fakt stačí...

17.04.2021 2 z 5

Půlnoční pohádky Půlnoční pohádky Sára Saudková

Jsem velice mile překvapena!
Vtipná kniha bavila předškolačku, desetiletou i mne. Každou na trošku jiné úrovni, ale všechny skvěle.

31.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá kniha!
Vše už bylo napsáno níže....
I pro mne byla o kapku lepší než první díl a už teď se těším na ten poslední.

25.02.2021 5 z 5

Terezka a ušáček Terezka a ušáček Věra Hudáčková Barochová

Taková laskavá a milá knížka. Ideální na postýlkové předčítání.

15.02.2021 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Ze začátku mi to přišlo jako prvoplánovaný románek. Nicméně musím přiznat, že měl něco do sebe.
Už tři dny mi nejde z hlavy myšlenka, že něco velkého/milovaného musím ztatit, abych našla něco dalšího velkého/milovaného.

17.01.2021 5 z 5