Safíroví ledňáčci a Glutaman

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Partu Safírových ledňáčků tvoří Vojta Kolanda s jedním okem zeleným a druhým modrým, zavalitý vynálezce Denis Ovesný a neuvěřitelně mrštný Loan Bach. Všichni z Rohanska, přístavní čtvrti s velkou tržnicí plnou tajemných vůní a obchodníků, na něž začíná tlačit rozpínající se obchod, který vlastní neproniknutelný a zlověstný G. Ti tři se náhodou zmocní tajného deníku kapitána jedné zvláštní říční lodi. Spolu s malou Justýnkou a jejím bratrem Kajetánem se vydají po stopě podivných a ne zrovna etických objevů jistého šíleného vědce. Čeká je pátrání se spoustou překvapení, objev podivných stvoření, let rotundou, ale také souboje s trojkou drsných záškodníků a nakonec i střetnutí s tajemným… s kým vlastně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447935/big_safirovi-lednacci-a-glutaman-Fr7-447935.jpg 4.243
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Safíroví ledňáčci a Glutaman

klodnerovic
01.09.2022

Vybroušené jako český granát určený k zasazení do zlatého prstýnku.
"Na zdejším tržišti prodávali své zboží příslušníci všech ras a národů. Tak zde bylo možné vidět snědé Marokánce, jak nabízejí solené kance, vedle nich stáli ve svých stáncích veselí bělozubí Pákistánci a prodávali karí v rancích, dále tu byli Rumuni, co prodávati rum umí, a nechyběl ani Eskymák, který nabízel rampouchy a mák." aneb když básník píše prózu :-).
Prostě jízda. Po všech stránkách. V matičce Prahe a na Řípu se dějí věci... A Glutaman? Koho v něm jenom vidím?

Arkagas
08.04.2022

(+ SPOILER) Safíroví ledňáčci jsou knihou, která byla oceněna Magnesií Literou v kategorii pro děti a mládež, a rozhodně si to zasloužila. Knížka zasazená do prostředí Prahy, přesněji do čtvrti Rohansko, která leží u pobřeží, kde se na lodích objevují podivní mutanti lidí s rybíma hlavama. Ledňáčci jsou připraveni přijít na kloub záhadě, která stojí na tom, že zmizel kapitán a nikdo neví kam. Malá Justýnka, která jí jen knedlíky, protože je maličká se stane členkou party a i díky ní kluci zjistí, že každý večer z Prahy odlétají rotundy neznámo kam. Šílený Glutaman, který kdysi křížil rostliny a zvířata se ukrývá ve sluji pod Řípem, kde má svou armádu mutantů a je potřeba ho zneškodnit.
Knížka je svižná, má krásnou slovní zásobu nových slov, přenesete se díky ní do dětských let a dobrodružství a ledňáčkům budete fandit. Skutečná podoba Glutamana alias obřího gumového medvídka mě vážně pobavila.

Rozhodně doporučuju k přečtení - ilustrace jsou taky skvělé, kniha má modré písmo a její celkové zpracování je pohlazením pro duši.

Moje hodnocení: 8/10


LuckaH2
05.03.2022

Nejsem úplně cílová skupina, ale ač (nebo právě proto), jsem si i jako dospěla, knihu užila. Pripominala mi Prasinu, zasazenim do reálné Prahy (a okoli, skutecnych mist), a vlastne i nametem (zachrana, pohon baterie). Skvělé detaily a scény (školní trest roztočení globusu, křížení rostlin a zvířat). A v neposlední řadě přátelství party, odvaha, boj. A krásné ilustrace

leleia
14.01.2022

Safírové ledňáčky jsem si opravdu užila. Za roztomilou obálkou se skrývá napínavý příběh se zajímavými fantastickými prvky a spoustou dobrodružství. Líbilo se mi grafické zpracování knihy. Ilustrace jsou v knize parádní, kapitoly nemají jména, ale obrázky, které jsou pak i v obsahu. Body navíc za písmo! Oceňuji, že to není klasické černé písmo na zářivě bílém papíře. V pohodě jsem zvládla číst venku, aniž by mi slzely oči. Milovníkům dobrodružné literatury mohu jen doporučit :)

Gabi13
29.12.2021

Jsem nadšená. I dnes lze napsat knížku pro děti, tedy takovou, která dnešní děti bude bavit a současně bude současná. Byl v ní humor, napětí, přátelství a poselství. Spolu s celkovým vzhledem knihy je to opravdu čtenářský zážitek.

broskev28
05.09.2021

Na rozdíl od komentáře pista53 jsem se po pár stránkách nějak ztrácela, takže jsem si to naopak - po vzoru komentáře Pitíčko114 - musela trochu srovnat v hlavě. Ale když jsem konečně zabrala, stálo to za to a báječně jsem se bavila. Děkuju za informace ohledně opuky (naštěstí nepatří do oblasti scifi) a naprosto nezapomenutelný byl zážitek s "drobným vzácným živočichem, který se vyskytuje pouze v indickém státě Bihár", fakt skvělé! Navíc ode dneška hledím na rotundy zcela jinýma očima, to je na knihách a na jejich autorech to nejúžasnější a já jim za to moc děkuju.
Není to úplně jednoduché čtení, ale kdybych měla parafrázovat jistý ekonomický parametr: poměr náročnost četby/zážitek ze čtení je impozantní!
P.S. Ovšem vybrat si báseň S.Čecha na recitační soutěž, to už opravdu patří do kategorie scifi!

Matematicka
09.05.2021

"A pak skrze potraviny opanuju všechny lidi v této zemi."
"Všichni budou poslušně makat v mých továrnách."
Už jen tyto dvě věty by vás mohly přesvědčit, že tady nejde jen o jakousi "dobrodružnou knihu pro mládež s fantasy prvky". Myslím, že tato kniha může být zajímavá i pro všechny dospělé - a to nejen pro ty hravé, ale úplně pro všechny. Kromě zajímavých a aktuálních myšlenek si taky Bogdan Trojak na některých místech krásně hraje s češtinou.
Na obálce mi vadila jen ta podkladová barva, jinak mi přišla zajímavá. Ve skutečnosti to ale není tak hrozný odstín, jak vypadá tady na fotce.
Takže v této knize si každý může najít to své...

janinca
28.04.2021

Pecka! Jsem nadšená a okouzlená!
Pod obálkou, která fakt připomíná holčičí četbu (Dadulina), se však skrývá dobrodružný příběh s prvky fantasy.
Příběh velmi čtivý a zábavný.

1