JaniMa JaniMa komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Návrat do kouzelnického světa byl sice příjemným zpestřením dne, ale těžko mohu tvrdit, že mě kniha nadchla. Příběhy byly sice neotřelé, ale souhlasím s těmi, na které kniha působila jako poněkud hamižná publikace, jejímž hlavním účelem bylo získat finance (třebas i pro dobrý účel). Nekoupila bych si ji.

18.08.2020 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Ke knížce jsem se dostala skrze doporučení. Duchovní literatuře příliš pozornosti nevěnuji, proto nemohu knihu porovnat s dalšími podobnými.
Předkládaný příběh mě zprvu zaujal. V polovině knihy se ale začal ztrácet a zbyly jen na můj vkus až příliš manipulativní pasáže. V knize jsou dobré myšlenky, ale myslím, že k jejímu čtení je potřeba přistupovat kriticky a s odstupem.

13.08.2020 2 z 5

Neobyčejné materiály: Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět Neobyčejné materiály: Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět Mark Miodownik

Ačkoliv jsem od knihy očekávala něco trochu jiného, vtáhla mě rychle. Materiály byly představeny zajímavým způsobem, ale v některých pasážích mi přišlo, že autor tak trochu krouží nad jedním místem. Zkrátka na velkém úseku textu příliš málo nových vjemů. Přesto myslím, že se ke knížce ještě ráda vrátím.

20.07.2020 4 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Zábavné čtení. Člověk se nemusí prokousávat dlouhým úvodem a hned je vtažen do života lidí o několik století nazpět. Kromě mnoha zajímavostí z tehdejší doby, které autor umí vylíčit vskutku barvitě, je kniha bohatá také na humorné dialogy.
Jediné co mě trochu potrápilo, byla spousta jmen v pasážích věnovaných křížovým výpravám. Autor se sice snaží všechny důležité aktéry představit, ale pro mě, jakožto člověka znajícího tuto historickou etapu jen povrchně, byl docela oříšek se v nich vyznat.

12.07.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Přesto, že se mnoho z toho, co se v posledním díle událo, nechalo předpokládat, kniha mě v lecčem překvapila. Někde mile, místy naopak. Kapitoly v první části knihy mi přišly vleklé a některé pasáže v těch dalších poněkud umělé. Na druhou stranu, přesto, že se jednalo o sedmý díl obsáhlé série, splnil nelehký úkol. Dokázal celou sérii smysluplně uzavřít a to v podstatě ve všech linkách, které byly v jednotlivých dílech dotčeny.
Sečteno, podtrženo: Celá série určitě stála za přečtení, ale poslední díl nepřekonal má očekávání. Dost možná ani nenaplnil mou představu o strhujícím finále.

26.06.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Strhující už od samého začátku. Děj mě ihned pohltil. Podobně jako spousta dalších jsem se ani já neubránila nutkání projít si alespoň na internetu místa, kterými čtenáře Brown v příběhu provází.
Příběh je dobře promyšlený, velmi dynamický a pro mě byl i tématicky velmi atraktivní. Z celé knihy mě zklamalo snad jen pár stran před samotným vyvrcholením a připouštím, že mi v jednu chvíli přišlo, že se autor až přespříliš opakuje, když zdůrazňuje význam velkého odhalení, kolem kterého se celá kniha točí.
Krom těchto drobností je knížka perfektní. Myslím, že je to jednoznačně nejlepší román, který jsem v posledním roce četla.

20.04.2020 5 z 5

Kdo se jednou začte do této série, jen těžko se od ní odlepí. V porovnání s předešlými díly mě tento zklamal. Přišlo mi, že je mnohem méně promyšlený. Přesto času stráveného nad touto knížkou nelituji a přečtu si určitě i poslední díl.

03.02.2020 4 z 5

Neposvěcená půda Neposvěcená půda Mel Starr

Čtení je to skutečně oddechové, nenáročné. V knížce mi trochu chybí spád i napětí, přesto jsem ale nenašla důvod ji odložit. Snad proto, že se mi moc líbí jakým způsobem je v knížce vykreslen život v Anglii 14.století. A možná také proto, že mě již v prvním díle série zaujala hlavní postava natolik, že se nemohu přestat těšit na její další vývoj.

30.10.2019 4 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Humorné a napínavé čtení.

16.02.2019 4 z 5

Komiksový náčrtník Komiksový náčrtník Petr Kopl

Knížka je zajímavá a motivuje k sebezdokonalování, ale někdy je trochu obtížné pochopit, jak přesně autor některé zadané úkoly myslí. V jejich plnění je dobré postupovat postupně. Jednotlivé etapy na sebe navazují.
Líbí se mi možnost kreslit přímo do knihy. Můžu sledovat pokroky a vše nosit všude s sebou. Listy knihy jsou na kreslení uzpůsobené. Papíry jsou dost silné, takže se skrz ně neproryje tužka a nepropije ani slabý fix.

22.09.2018

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

První kniha mě velmi zaujala zejména Ich-formou vypravování. Velice mě oslovila hlavní postava příběhu, už jen proto jsem se nemohla dočkat až se pustím do čtení druhé knihy.
Velice se mi líbí autorův styl psaní a snaha přiblížit čtenáři život lidí ve středověké Anglii. Pátrání po zločincích se mi jeví jako logická a celkem intuitivní, i když někdy trochu naivní. Příběh má ale po většinu času spád a čtenář má po celou dobu čtení důvod být zvědavý, co se dozví na následujících stránkách. Jen mi přišlo, že v druhém díle bylo pár pasáží, kde se děj trochu vlekl a autor se motal jen v kruzích toho, co již bylo napsáno dříve. Přesto i čtení druhé knihy byl dobře strávený čas a moc se těším na další díl.

12.09.2018 4 z 5