Janík511 Janík511 komentáře u knih

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Zvláštní kniha s ne příliš pro mě zajímavým dějem. Prvních a posledních 50 stran zajímavých, zbytek jen plytké povídání o ničem. Od autorky zatím nejslabší kniha, co jsem dosud četla. Tuhle knihu uz číst znova rozhodně nebudu.

27.10.2019 3 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Přečteno za víkend. Hodnotím jako průměrnou knihu. Začátek vypadal slibně, ale postupně zápletka ztrácela na zajímavosti a slabý závěr ji reputaci nevylepšil. Kdyby se žena v zeleném neobjevila sama, tak neschopná policie by pravdu nikdy neodhalila. Opravdu nic moc.

20.10.2019 3 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Konečně po týdnu dočítám a budu ráda, když to budu mít za sebou. Prvních sto stran nuda, už jsem si myslela, že ji definitivně odložím, i když anotace vypadala velmi slušně. Bohužel nízké hodnocení musím dát, neboť mi S. nebyla sympatická, její neustálé, že ona nic, mi lezlo koncem už na nervy. Dějová zápletka sama o sobě divná, půl knihy se řeší jen nějaké právní přípravy na uhelné společnosti, nic moc čtivého a záživného. Dočtu a vracet se k ní už více nebudu, jednou stačilo.

16.10.2019 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Coben opět nezklamal, byla to jedna velká jízda.

09.10.2019 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Přečteno za dva dny. Taková odpočinkova kniha s krimi zápletkou. Jen bych brala, aby hlavní aktéři nebyli sotva zletili jedinci. Děj pak nepůsobil věrohodně.

05.10.2019 4 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Nenáročná jednohubka, kde není potřeba moc přemýšlet.

04.10.2019 2 z 5

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Na knihu jsem narazila ve výprodeji. Půdovně jsem ji ani nechtěla kupovat, obálka mě nezaujala, ale nechala jsem se zlákat obsahem. Dočkala jsem se velkého překvapení. Kniha je chytlavá, četla se mi dobře, nic se mi nezdálo natáhlé nebo zbytečné. Agent híří vtipem a jeho hlášky mě bavily. Za mě bomba a velké překvapení. Dám si ještě Lva a snad bude také tak výborná, jako tato.

01.10.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Zajímavá kniha, do půlky se toho moc nedělo a druhou půlku jsem hltala, jak to dopadne. Konec mohl být malinko lepší, nebyla jsem úplně spokojená. Rozhodně působivý příběh, který stojí za to si přečíst.

25.09.2019 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Četla se dobře a rychle. Jen mě udivuje naprostá naivita analytičky ze CIA, že pro své děti by byla ochotna nechat zabít jiné nevinné lidi. Manžel zabil člověka, nic to s ní samozřejmě nedělá a šťastná rodinka jede ve starých kolejích. Za mě dost přitažené za vlasy a kazí celkový dojem z knihy. Plný počet ani náhodou.

22.09.2019 3 z 5

Kniha vesměs zajímavě vypráví o životě Židů po válce, jejich utrpení a pocitu, že nikam nepatří a nemají kam jít. První půlka byla opravdu dobrá, četla se sama. Druhá část už neudržela mou pozornost a chtěla jsem přeskakovat stránky. Jsem ráda, že jsem u ní ale vydržela, i když šťastně zrovna nekončí.

20.09.2019 3 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

Dočítám a můžu říci, že první díl mě bavil, tohle už nemělo žádnou šťávu. Od třetiny nezáživné, děti nereálně vyspělé a budu ráda, když knihu dočtu. Určitě to není série, ke které bych se vracela.

09.09.2019 2 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Pohoda, pohoda a jedna velká pohoda....

07.09.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Nebylo to vůbec špatné. Trochu něco jiného od Deavera, ale spokojená jsem byla. Mohu doporučit, pokud hledáte změnu.

05.09.2019 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Koupená za směšný peníz a nic moc jsem ani nečekala. Konec byl trochu moc, ale jinak děj celkem svižně plynul. Linie s Austenovou byla slabší, nic moc nového nedávala... Nelituji, že jsem ji nakonec koupila a zvolila jako odpočinkovou knihu.

01.09.2019 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Četla se dobře. Zápletka na můj vkus mohla být lepší, ale i tak jsem byla spokojená. Nelituji, že jsem ji četla.

01.09.2019 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Dočteno. Četla se dobře, ale že bych z ní byla vysloveně nadšená, bohužel ne. Kdybych si přečetla začátek a konec, vím asi vše a zbytek tak nějak jenom plynul. Druhý díl zatím číst nebudu.

21.08.2019 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Čtivé jedním dechem, jen ten konec takový nereálný. Přišlo mi, jako by autorka nevěděla, jak děj ukončit. Nesmyslná vražda na konec mi přišla už přitažená za vlasy.

14.08.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Četla se jedním dechem. Jen konec spíše nereálný, ale určitě stála za přečtení.

11.08.2019 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Z knihy jsem celkem rozpačitá. První půlka se mi líbila, druhá už silně pokulhávala. Ztrácela jsem se v minulosti a přítomnosti, hrdinka mi byla stále méně a méně sympatická díky nevěře a myšlenkovým pochodům. Za mě by knize pomohlo méně stran a druhou půlku lépe propracovat.

07.08.2019 3 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Pěkná oddechovka. První půlka nebyla tak dobrá jako druhá, kdy jsem ji hltala a musela jsem ji dočíst.

03.08.2019 4 z 5