Odvetný úder

Odvetný úder https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6459/bmid_john-corey-odvetny-uder-62N-6459.jpg 4 77 19

John Corey série

Vítejte v Custer Hill! Mezi členy tohoto pánského klubu v luxusní lovecké chatě v Adirondackých horách patří i pár nejvlivnějších amerických podnikatelů, bývalých vojenských důstojníků i vysoce postavených vládních úředníků. Klub je zdánlivě místem určeným k příjemnému odpočinku a posezení se starými přáteli. Ovšem jednoho podzimního víkendu se zde schází výkonný výbor klubu, aby projednal tragické události 11. září 2001 — a odsouhlasil poslední podrobnosti odvetného plánu známého pouze pod krycím jménem Odvetný úder... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Wild Fire , 2006

tami1
22.03.2023 4 z 5

Zápletka je skvělá, ale...

Ta nebetyčná užvaněnost Johna je strašně otravná. Člověk se kvůli těm blbým kecům úplně ztrácí v ději. Nelson DeMille se v tomto díle s tím okecáváním fakt nekrotil, chtělo by to střízlivě ořezat tak o třetinu a kniha by získala na akčnosti i čtivosti.

oleg
18.02.2022 4 z 5

Trochu bych to zkrátila, jinak to stálo za přečtení, opravdu jak málo by stačilo ke katastrofě, když má člověk pomatený mozek...

smardice
25.09.2021 5 z 5

Rozvleklejší román s mrazivou tématikou. Při čtení jsem si uvědomila, jak málo stačí ke zničení světa či čehokoli, když vyšinutý jedinec i skupina má moc a může rozhodovat.

likaf
10.03.2021 5 z 5

Jon Corey a Kate Mayfieldová - skvělá dvojka. Jejich špičkování je velmi zábavné. I když děj je vlastně hrozně "drastický", díky těmto dvěma se člověk občas i zasměje...Skvěle napsané, čtivé.

ThomasRuhe
03.07.2020 4 z 5

Znovu mě DeMillův styl bavil. Tenhle příběh sice nemá takový zajímavý začátek jako Hra se lvem, ale to vůbec nevadilo. Průběh je pomalejší, ale hrozba pořádná... Přečetl jsem to jako nic... spokojenost a hodnotím 80%.

zd0981
08.11.2019 3 z 5

Spousta rádobyvtipného balastu, málo poctivé detektivní práce, řada "geniálních" prozření. A jako obvykle téměř naprostá absence profesionální kázně, o týmové práci ani nemluvě.
Konec to trochu spravil.

Janík511
01.10.2019 5 z 5

Na knihu jsem narazila ve výprodeji. Půdovně jsem ji ani nechtěla kupovat, obálka mě nezaujala, ale nechala jsem se zlákat obsahem. Dočkala jsem se velkého překvapení. Kniha je chytlavá, četla se mi dobře, nic se mi nezdálo natáhlé nebo zbytečné. Agent híří vtipem a jeho hlášky mě bavily. Za mě bomba a velké překvapení. Dám si ještě Lva a snad bude také tak výborná, jako tato.

Vyvr-HELL
22.07.2019 3 z 5

Čte se to dobře, má to spád a myšlenku. Taková oddychovka na jeden zátah. Hlavní hrdina je na můj vkus víc než lehce infantilní, ale to je zřejmě záměr.

Szigeti
12.06.2019 4 z 5

Veľmi dobrá, ale dala by sa skrátiť

mira.k
17.05.2019 5 z 5

Velice dobré čtení, kde autor částečně naváže na Noční pád i když tato kniha je zdánlivě o něčem úplně jiném.

Skripi
15.03.2019 4 z 5

Veľmi zaujímavé čítanie. Bavilo ma to.

trudoš
04.11.2017 3 z 5

V případě Odvetného úderu dotáhl Nelson DeMille svou literární ukecanost do extrému. Na šesti stech padesáti stranách rozehrává zápletku, která by se suše vešla na třetinový rozsah. Navíc mi hrdina začal pomalu lézt krkem. Pořád umí být zábavný, ale občas je ta zábava nucená, buď ve formě obstarožních vtipů, nebo trapných metafor. Ovšem největší problém začínám mít s tím, že se John Corey chová jako retardovaný pravičácký nadsamec. Bezdůvodně machruje na neznámé, posílá k šípku každého, kdo se na něj podívá, a nadřízení pro něj nejsou ničím víc, než obtížným hmyzem. Nejsmutnější jsou pak scény, kdy se s padouchem předhání v urážkách. Ony dialogy vůbec působí dojmem, že při psaní bavil autor sám sebe, než že by myslel na řemeslo.
Přitom dějová osnova má skvělý základ, slibujíc přímočaré a nenáročné počtení. Jenže to podstatné přijde ke slovu až cirka sto stran před koncem. Do té doby postavy předstírají něco jako vyšetřování kombinované s dovolenou zamilovaného párečku. Tak snad příště.

Lolila
12.06.2017 4 z 5

Opäť vynikajúca detektívka. Zaujímavá zápletka, žiadny zdĺhavý úvod. Vtipálek Corey sa znova ukázal v dobrej forme:-))))

PočetBook
05.10.2015 4 z 5

Čtu Coreyho od jedničky a tohle mně zatím přišlo nejlepší. Autor už zjevně získal rutinu, takže Corey už tolik nepřehrává a děj má spád, originalitu i napětí. Až mně při čtení občas mrazilo, co všechno by se případně mohlo stát kdyby... Teď si dám s Coreym chvíli pauzu, a pak se s chutí pustím do znovupřivítání Asada Chalíla v pětce :-) Pevně doufám, že ten bude za 5 hvězdiček.

abcbobo
18.05.2015

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Napínavá, vtipná, prostě na víkend jak dělaná. Mrknu se na další knihy spisovatele.

Herodes
25.04.2015 4 z 5

Moje 2.kniha se stejným hrdinou, ale na rozdíl románu "Ostrov Antrax", mě to místy nudilo. Ty dialogy a vtípky hlavního hrdiny mi přišly už moc rozvleklé a tak nějak násilné, závěr dost překombinovaný - menší počet stránek by se snesl.

JIC
28.11.2014

Zajímavé téma na počteníčko, ale četl jsem již od Nelsona lepší knížky. Místy zdlouhavé, hlavně co se týče úvah a diskuse detektiva Johna Coreye s jeho maželkou. Oět se potvrdilo, že někdy méně je někdy více !

kaja.marik
15.09.2014 5 z 5

Kniha pekna (cetl jsem s jinou obalkou ale od stejne prekladatelky - nebo aspon od prekladatelky se stejnym jmenem).

Zapletka zajimava, napinava, dej se rozjel brzo, nebylo nutne se pro rozjezd deje docitat do poloviny knihy. Hlavni hrdina je zajimava figura. Pokud bysme to vzali do dusledku, tak mi hlavni podstata po fyzikalni strance moc uveritelna nepripada a ani nechapu, odkud a jak hlavni hrdinove vytahli v zaveru petardy na medvedy a jak je presne pouzili, ale myslim, ze to na zajimavosti nijak neubira. Palec nahoru a hned jsem si nasel dalsi knizku tohoto autora, coz obvykle nedelam.

MK14
26.08.2012 4 z 5

Jako ostatní knihy autora opět vynikající detektivka se zajímavým tématem i ještě zajímavějším rozuzlením.

Nelson DeMille
americká, 1943