Janičta Janičta komentáře u knih

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Briggs píše lehké a místy vtipné knihy. Takže tento díl splnil očekávání.

Pozor spoilery!
Zakrslé zombie kozy mě fakt rozesmály. Takové nevinně roztomilé, děsivé mrtvolky :D
Ukázalo se že šedé čarodějnice stejně nakonec zčernají. Což je podle mě škoda. Smečka přišla o celkem silného a vzdělaného spojence.
Čarodějnice nejspíš ještě pěkně zamíchají kartami a to v obou seriích. Nezbývá, něž se těšit, čím autorka své hrdiny potrápí dál...

13.10.2019 4 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Ward psát umí. Má sice pořád stejnou kostru příběhu na kterou navěšuje různé charaktery (a to knihy zachraňuje), ale dobře se to čte a člověk se i pobaví.

Už delší dobu ale autorka doslova zahlcuje knihy vedlejšími linkami, ve kterých se hlavní dvojice často až ztrácí. Assail na to taky doplatil. Záporák pro hlavní dvojici byl v tomhle díle nemastný neslaný, vlastně úplně k ničemu. Opět to bylo šup šup a hotovo...
Vedlejší linky? Mám V ráda, ale tady byl podle mě, v pozici která jeho charakteru moc nesedí. Myslím, že Wardka nemusí se svými postavami tak emočně zametat. To nemůže být aspoň jeden pár v pohodě? Prostě našli jsme se a cajk?
Lassiter vždycky něčím zaujme, ten nezklame :-)
To, že se rodí nový nepřítel je osvěžující :-)

Závěrem: Doufám, že autorka svůj styl "jedna (údajně) hlavní linka, hlavní vedlejší linka, vedlejší linka, méně podstatná vedlejší linka a navrch ještě nepodstatnější vedlejší linka" trochu upraví - v knihách se řeší zbytečně moc postav.

25.07.2019 4 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Pěkné, jednoduché, celkem akční čtení. Nemůžu říct, že bych se nudila :-) Dějově je před předchozí trilogii a jelikož už je to nějaká doba co jsem jí četla, musela jsem občas lovit z paměti, jak moc velký pokrok a posun se do doby Fletcherova příběhu odehrál.

Jinak obálka je děs a hrůza. Něco lepšího by snad zvládl každý, kdo umí nějaké základní úpravy... Jak tohle někdo schválit? Fakt mě to udivuje. Na netu jdou najít i jiné obálky, tak proč my tu máme tuhle hrůůůzu? :-/

Ps: pokud to nejsou originální obálky (a fakt si nemyslím že jsou), docela by mě zajímalo jestli se k tomu Matharu na letošním Světu knihy, nějak vyjádřil. Já být autor tak se asi neudržím...

12.05.2019 4 z 5

Lughovo kopí Lughovo kopí Ari Marmell

Mick není nudný, je to jen tím, že je prostě průměrný.
Román s fae z období gangsterského Chicaga - to zní dobře, ale postrádá to ten správný šmrnc, kdy čtete dokud nedočtete.
Styl Harryho Dresdena se podle mě odráží hlavně v tom, že do hlavního hrdiny pořád někdo mlátí, případně po něm střílí a podobně. Tady to aspoň autor posichroval tím, že hlavní hrdina je fae a v tomhle světě funguje po fyzické stránce jinak než lidé a díky tomu toho zvládá prostě víc.
Pořád si ještě nejsem jistá jestli byl Mick ve své zemi slušně velké zvíře nebo neslušně velký trouba - nabízí se oboje, protože jednou mu to pálí a jindy mu vázne vedení víme? :D
Opravdu se vyplatí číst knihy rychleji po sobě, dokud informace z prvního dílu nevyšumí z paměti - je tam dost zpětných narážek.

27.04.2019 3 z 5

Letní rytíř Letní rytíř Jim Butcher

Autor by měl nechat Harryho ať se za celou knihu alespoň jednou pořádně vyspí - konec nepočítám. Fajn by také bylo, kdyby ze všech stran neschytával pěknou nakládačku, která v důsledku vlastně vypadá jako pár facek, protože milý čaroděj, běhá vesele dál, no možná je mu chvíli ouvej, ale je to jen nezbytně dlouhá doba.
Občas jsem měla chuť hlavního hrdinu praštit po hlavě, ale on je prostě trouba z povolání :D když se nad to povznesete, docela to i pobaví.
Jinak se kniha četla docela dobře, místy trochu moc okecávek, ale dobrý :-)

26.03.2019 3 z 5

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

Čte se to pěkně. Místy trochu zdlouhavé, ale jelikož to má být samostatná kniha musí tam ty vysvětlení být - to píše i sám autor. Postavy jsou ještě velmi mladé a nezkušené, takže byste je občas majzli po hlavě, ale od dětí 16 - 18 let nemůžete čekat zázraky.
Za mě dobrá kniha, postavy se snad v dalších dílech lépe vybarví.

23.03.2019 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Lepší než předchozí díl....celé to dává lepší smysl - ano i červená knihovna musí mít něco jako hlavu a patu :-) Předchozí díl to úplně nesplňoval, tenhle celkem ano :-)

09.03.2019 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Nic moc.
Kniha se čte rychle. Nic složitého.
Ale je to ale celkem splácané - šité horkou jehlou?
A vychází z toho celkem prázdné dílko.

01.03.2019 3 z 5

Střela Střela Laurell K. Hamilton

Zkraje jsem si říkala, že to bude fajn, vypadalo to celkem nadějně.
Na autorčiny sáhodlouhé popisy toho, co má kdo na sobě a jak vypadá když má na sobě něco jiného (což už je ale úplně mimo děj v knize), už si její čtenáři měli čas zvyknout a já to také nějak dávám - takže ok. Líbilo se mi, že Anita už se ve všem tom metafyzičnu netopí a netápe tak strašně jako dřív. V její hlavě je také větší ticho a tak jsou její myšlenkové pochody sepsány na méně stránkách - pořád je jich hodně, ale dá se to. Některé postavy (2-3) se hezky vyvinuly...možná spíš udělaly drobný posun, ale darovanému koni... Toliko k plusům.
A mínusy?
Autorce se to zase zvrhlo v orgie. Sice jsem si na ně musela počkat, ale od zhruba od půlky, už se zase nic jiného neděje, jen se střídají aktéři. U autorčiných knih mívám pocit, že se občas jakoby sekne v čase a její postavy nejí, nespí, nejsou unavené a ona si s nimi může dělat co chce po libovolně dlouhou dobu. Jasně jsou to nadpřirozené bytosti, ale udělat si postavy, které mají limity jen když to potřebuji, pak nejsou moc uvěřitelné.
A největší mínus je vlastně celý děj - protože vyznívá naprázdno.
Drobné spoilery!
Co se tam vlastně dělo? Objevil se nehmotný záporák, zaženeme ho sexem, tak udělá brajgl někde jinde. Potřebujeme víc moci, tak se k ní prosexujeme nesbíráme pár dalších lidí do postele...a tradááááá konec :D no jako vážně :D už asi nic jiného čekat nejde.

Je to paranormální romance (často až porno) a detektivku to vidělo leda z rychlíku a ještě bez brýlí, nemá tedy cenu se těšit na detektivní zápletku... i když v příštím díle se objeví Edward...to by se mi mohlo líbit :-)

06.02.2019 3 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Pro mě to byla taková jednohubka - přečteno za jeden den. Moc nerozumím komentářům ohledně zmatenosti a potřeby víc se na text soustředit - já si u knihy odpočinula a žádný zmatek se nedostavil :-)
Souhlasím ovšem s tím, že příběh byl takový prázdný. Začátek - vata - zvrat - konec. I když jsem se ve "vatě" dozvěděla pár věcí z Mercyina dětství a pár dalších informací (vyprávění z minulosti doplnilo potřebné souvislosti), samo o sobě to prostě nestačilo. Zvrat v ději přijde po jediné větě a hopla jsme na konci. Chtělo by to víc zahustit děj. Plus je určitě v tom, že záporáka jsem opravdu netrefila :D

14.01.2019 4 z 5

Noc lovce Noc lovce Robert Anthony Salvatore

Proč jsou knihy o Drizztovi lepší, když tam Drizzta není tolik? :D
Pořád mám problém s obnovenou sestavou, ale musím uznat, že je vidět autorova snaha postavy pozměnit a to mi dává naději do budoucna.
Tento díl je pěkná rozehrávka do budoucna, kdy se to bude pěkně mlít - takže se máme na co těšit :-)
Drowové na scéně všechno pěkně zamotávají, takže nechybí napětí, intriky ani pěkné souboje.

13.01.2019 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Dobrá kniha na oddech. Nic hlubokomyslného, komplikovaného a díky bohu "sladké scény" jsou krátké a jsou asi dvě nebo tři :-)
Líbil se mi styl vyprávění i autorčin svět... i když ho zrovna moc nevysvětlila a nepopsala - což považuji za mínus. Jsem radši, když aspoň trochu vím co, jak a proč. Ale tady tápu ohledně čarodějů, používání magie, kategorií atd. Autorka pak předkládá jen holá fakta, kdy se jí to hodí.
Nathan je jediná více vykreslená postava - zatím celkem naivní kluk, který neví kam patří. Ostatní příběhem zatím jen tak probíhají šup sem - šup tam, což mi přijde trochu škoda.
Dění kolem Nathana mě zaujalo, vzhledem k tomu, že některé věci jsou až bolestně jednoduché a jiné zase nevysvětlené. Doufám, že s tou zápletkou autorka dobře naloží, protože pak by z toho mohla být jedna z těch lepších sérií.
Pro mě to není kniha, ke které bych měla potřebu se vracet, ale dobře se mi četla a splnila mé očekávání, která bylo ovšem jednoduché - čitelná oddechovka

30.11.2018 3 z 5

Společníci Společníci Robert Anthony Salvatore

Pozor, může obsahovat menší spoilery.

Japato, že jsou Společníci snesitelnější, když nejsou spolu? :D
Tahle kniha mě bavila. I když mi opravdu nešlo pod nos, že se tu melou stejné postavy pořád dokola. Díky tomu se celkově žádná z knih o Drizztovi nikam neposouvá....
Ale autor udělal co mohl. Znovuzrození projdou s novými životy jiné cesty, nabudou nové zkušenosti a každého z nich to nějak ovlivní - ale musím podotknout, že podle mě nijak výrazně. To mi dává naději (tohle slovo používám v souvislosti s Drizztovkami čím dál častěji :-/ ), že by to nemuselo sklouznout do stejných vod a třeba se příběhy stanou opět zajímavými, jak tomu bylo dříve.
Nicméně na mě čeká čerstvá Noc lovce a já se na ni těším.

15.11.2018 5 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Charles Stross

Kulhající začátek.
Námět je zajímavý a nabízí autorovi hodně prostoru k vývoji dalšího příběhu. Postavy a vztahy mezi nimi jsou přinejmenším ploché. Autor aspoň na začátku knihy rád používá metafory, možná až moc. Knížka je tenká, ale stejně mám pocit, že bych toho klidně hodně vyházela...to by z knihy zbyl sešítek...

Pozor spoilery!
opravdu mě štvala samomluva hlavní hrdinky... mám dojem, že tam byla jen proto, aby v příběhu byla zkraje vůbec nějaká přímá řeč. A to nebylo jediné co mi na hrdince vadilo - sama si počíná téměř jako špion, myslí na všechno, plánuje, předvídá (nebo se o tyhle věci aspoň snaží). Ale jako by jí ani nenapadlo, že to dělají i ostatní. Nechává své věci všude válet bez dozoru, bez nejmenší obavy z toho, že by jí je někdo mohlo vzít nebo prohrabat...? Celé to působí trochu překombinovaně...a to na 300 stranách.. jaj...
Vztahy nebo jednotlivci už jsou kapitola sama pro sebe. Paulette je nejdříve pravá ruka a pak najednou vlastně nejlepší přítelkyně? Dvorním dámám Miriam důvěřuje tak nějak samozřejmě, ač o nich ví velké kulové. V cizím světě kde jí chce neustále někdo zabít.. druhé jaj...

07.08.2018 2 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Celkem slušné zakončení.
Trochu kostrbaté a nejisté. Naštěstí to není zakončené nijak slaďoučce.

30.07.2018 3 z 5

Temná hrozba Temná hrozba Jim Butcher

Během prvních knih jsem si myslela, že autor se nám čtenářům snaží co nejlépe načrtnout svůj svět, ve kterém být čaroděj automaticky neznamená být nejhustší king, že i čaroděj se bojí, má své pochyby, neumí vyčarovat vše na co si vzpomene apod...
Drobné spoilery!

Ale teď už mi to leze krkem. Do Harryho se mlátí čím dál víc, v tomto dílu je oslabený a zmlácený od samého začátku. Má u sebe vlastně jen jednoho spojence (když vynechám Boba). Asi sledujeme vznik nového Terminátora, neboť Harry to prostě všechno nějak rozchodí...
Jeho rytířská povaha vůči ženám v nesnázích je spíš na nervy lezoucí, než okouzlující.
Romantická linka je úplně zbytečná, fungovalo by to i bez toho aby byla Susan jeho partnerka. A to jejich spojení je co? Vrána k vráně?
Hodně bych chtěla znát tu úmluvu (zákon) mezi Bílou radou a upíry. Protože se ho pokusí zabít celý sál upírů, veřejně mu vyhrožují, zmlátí ho, dvě pijavice se ho potom pokusí zabít znovu, střílí na něj, zajmou ho a nakonec za porušení dohody může Harry, který ve výsledku zachraňoval lidi? asi jsem to špatně pochopila...

Příběh je celý roztříštěný a překombinovaný...jako by si autor říkal: "Tak teď to ještě zahustíme.. a teď taky..hmmm a tady by to ještě chtělo pár zlomených kostí.." no a kniha se nebezpečně přibližuje nic neříkající kejdě neurčité chuti. Snad to další díl trochu vylepší

12.07.2018 3 z 5

Žhavé olovo, chladné železo Žhavé olovo, chladné železo Ari Marmell

Zajímavě zpracovaný svět fae zasazený do gangsteského Chicaga. Celkem sympatický hlavní hrdina u kterého jsem zvědavá, co se z něj nakonec vyklube. Ale přesto mi tam něco málo scházelo. Třeba to další díl napraví.

01.07.2018 3 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Slušné počtení v rámci žánru. Ale žádná bomba to není. Už teď chápu, proč asi Baronet nevydal další knihy.
Příběh není propracovaný dost do hloubky. Věci se dějí, prostě proto, aby se něco dělo. Nikdo toho moc neví a ničemu nerozumí a přitom je to magický svět, který je podán jako plně funkční (magické školy apod...) Hlavní hrdince jsem úplně neporozumněla. U ostatních postav jsem dopadla stejně.
Plusem je celkem dobrá čtivost.
Další díl přečtu čistě ze zvědavosti. Třeba autorka na celém světě víc zapracovala

21.06.2018 2 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Bylo to zajímavé a přitom nebylo... Nejsem si úplně jistá co si o knize myslet, možná to přijde časem. Už teď je mi jasné, že mi v hlavě nějakou dobu vydrží a tím mě asi zaujala nejvíc.
Dodatek: líbilo se mi, jak autor zpracoval bohy. Přesunul je do Ameriky, aniž by je z nějakého stěží pochopitelného důvodu vyhodil z Evropy. Jsou to "naši" bozi a on to jakožto angličan žijící v Americe respektoval , to je za mě slušné plus

04.05.2018 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

2,5*.
Teď si říkám, že jsem asi měla první díl série hodnotit lépe, ale když on na víc hvězd nemá a pro tenhle jsou dvě málo... Přesto jsou to v rámci svého žánru dobré knihy.
Příběh Deana a Allie už pro mě byl trochu moc "růžový" už chybí jen flitříky (doufám, že nebudou v dalším díle).
On - úžasný playboy, ona - velmi talentovaná studentka herectví (vzhledem k tomu, kam to dotáhla hned po promoci, to jinak být nemůže). On potká svoji jedinou, která ho navždy změní (ne že by v začátcích vztahu něco nepodělal), oběma všechno vyjde, vrhnou se vysněným směrem a jsou šťastní a zamilovaní, jak dvě nadržené blechy :D
Pardon, ale mě to k těm dvěma nesedělo. Bylo to prostě psané moc "na obláčku". Ale postavy jsou v pohodě, dialogy i vtipné, díl od dílu víc erotických scén (možná na úkor děje, který se v jedničce tak povedl). Opět se tu vyskytují životní bolístky, takže opět chválím autorku, že ví kdy ukončit knihu - i když tahle byla pro mě trochu vleklejší.

02.04.2018 3 z 5