Janičta Janičta komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Po delší době kniha, která mě chytla a já si celé její čtení užila. Děj je plynulý,akční a hladce plyne. Není tam nic zbytečně natahovaného ani nic co by ve mě vzbudilo pocit, že někdo vytrhl pár stránek děje (hurááááá). Hlavní hrdiny jsem si rychle oblíbila. Doufám, že v dalším díle se toho dozvím víc, protože v tomto toho zůstalo hodně skryto :-)

17.07.2013 5 z 5

Twilight: Sága a její postavy v proudu času Twilight: Sága a její postavy v proudu času Nancy Ruth Reagin

Je to hlavně pohled do historie. Nabízí čtenáři pohled na jednotlivá historická období, ve kterém se hlavní postavy (Cullenovi) narodily a jaký to má vliv na jejich chování a názory.
Kniha byla únavná a zdlouhavá, po delším čtení jsem se v těch historických souvislostech trochu ztrácela a přišlo mi, že se občas odbíhá od načatého tématu...
Jediné plus je, že jsem získala náhled do lidského života upírů se všemi historickými milníky které je provázely a utvářely jejich osobnost např: Jasper a válka Severu proti Jihu, Emmetův život v Apalačských horách... Prostě mi to pomohlo pochopit chování některých postav.
Překlepy se v knize opravdu vyskytují... korektorka byla asi čtením stejně znavena jako já a chyby v překladu přehlédla (tohle vážně nemám ráda)

17.07.2013 3 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Ve svém žánru docela dobrá kniha, takže pěkné 3,5*

Na jméno S. J. Maas neslyším, Skleněný trůn mě málem přiměl vypíchnout si oči, víc než první díl jsem nedala. Dvůr trnů a růží byl sice o něco lepší, ale stejně mě nic nenutilo zkusit druhý díl. Takže před Maas spíš zdrhám :D
Ale nakladatelství věřím a když jsem četla, že koupili práva rovnou na všechny tři díly, rozhodla jsem se to zkusit a nelituji.

V knize hraje prim vztah dvou hlavních hrdinů, objevují se i vsuvky z minulosti, které vysvětluje, jak se poznali.
Svět ve kterém se ocitáme, ale příliš vysvětlen není. Jen se vysvětluje to nejnutnější. To je škoda.
Zápletka není nijak extra živá, graduje na konci knihy.
Na hlavního potížistu si ale budeme muset počkat, ale autorka nastínila možné podezřelé.

07.12.2022 4 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

(SPOILER) Tak šaman konečně dostal co zasloužil. Je velmi naivní přepokládat, že nejlepší hráči ve hře pomáhají v podstatě nováčkovi jen tak, i když jim z toho něco málo kápne... Mahanova bláhovost byla do nebe volající a přiměla mě na nějakou dobu čtení série odložit. Konec knihy byl dost emotivní a stál za to. Také znovu ukázal, že Mahan je v mnoha ohledech prostě trubka.

Pomsta bude snad sladká a zábavná, ale určitě ne jednoduchá, protože Mahan rozhodně není dobrý diplomat a bude házet klacky pod nohy sám sobě.

05.01.2022 4 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

Nic moc. On potká ji, okamžitá přitažlivost, vzlety, pády a šťastný konec (který je jako téměř vždy, pěkně odfláknutý). Pořád dokola to samé, knihu co knihu. Takže jsem tu vlastně popsala děj :D

Ward zbytečně ubližuje sama sobě, když není ochotná (nebo schopná?) pracovat s postavami a dějem jinak, než je za ty roky zvyklá. Její knihy už jde jen stěží označit slovy jako originální, nápadité apod...
Hlavní příběh, který jí přilákal tolik čtenářů nechává stranou. Podle mě už neví co s tím. Nechci sýčkovat, ale téměř všichni v sídle mají své s "šťastně až na věky", takže už budou jen vata vedlejšího děje. Smutné.
Možná tomu dají šťávu vlkani? Jsem upřímně zvědavá, zda autorka zvládne napsat i něco jiného....

21.12.2021 2 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

U prvního dílu budu s hodnocením opatrná. V zásadě je to klasická kniha na rozjezd. Seznámení se světěm, postavami atd.
Samozřejmě se rozjíždí zápletka. Podle mě ale velmi průhledná. Kvůli tomu jsem přerušila Mahaněnkova Šamana. Zdá se mi takové nějaké... podobné. Ale možná to tak nebude. Uvidím

07.08.2021 3 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

(SPOILER) ..uff..
První příběh nic moc. Vše moc šup, šup a celkem snadno. Jasně to ukazuje, že pokud autorka nemá dost stran, aby příběh vytáhla jinde, moc to nefunguje.
Její posedlost různými emočními a psychickými újmami je až obdivuhodná. Po tolika knihách je to stále důležité téma v zápletkách (pokud se tomu tak dá říkat).
Druhý příběh je celkově o něco lepší, ale ne zas o moc.
Příběh už je trochu celistvější.
Většinou nejsem zastáncem znovuzrození - ať už jakoukoliv formou. Jen pokud to příběhu jako celku něco dá. A Selena je jen další žena v pořadí. Nic víc, nic míň. Takže její přínos do příběhu je nula.

Bratrstvo a Ward celkově mám docela ráda. Ale už je to ošoupané až prošoupané.
Ráda se vracím hlavně k původním postavám. Ty mě u série drží.
Ale chtělo by to už nějakou změnu. Aspoň malou. Prostě nějaké oživění stále se opakujícího scénáře.

28.09.2020 2 z 5

Lughovo kopí Lughovo kopí Ari Marmell

Mick není nudný, je to jen tím, že je prostě průměrný.
Román s fae z období gangsterského Chicaga - to zní dobře, ale postrádá to ten správný šmrnc, kdy čtete dokud nedočtete.
Styl Harryho Dresdena se podle mě odráží hlavně v tom, že do hlavního hrdiny pořád někdo mlátí, případně po něm střílí a podobně. Tady to aspoň autor posichroval tím, že hlavní hrdina je fae a v tomhle světě funguje po fyzické stránce jinak než lidé a díky tomu toho zvládá prostě víc.
Pořád si ještě nejsem jistá jestli byl Mick ve své zemi slušně velké zvíře nebo neslušně velký trouba - nabízí se oboje, protože jednou mu to pálí a jindy mu vázne vedení víme? :D
Opravdu se vyplatí číst knihy rychleji po sobě, dokud informace z prvního dílu nevyšumí z paměti - je tam dost zpětných narážek.

27.04.2019 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Dobrá kniha na oddech. Nic hlubokomyslného, komplikovaného a díky bohu "sladké scény" jsou krátké a jsou asi dvě nebo tři :-)
Líbil se mi styl vyprávění i autorčin svět... i když ho zrovna moc nevysvětlila a nepopsala - což považuji za mínus. Jsem radši, když aspoň trochu vím co, jak a proč. Ale tady tápu ohledně čarodějů, používání magie, kategorií atd. Autorka pak předkládá jen holá fakta, kdy se jí to hodí.
Nathan je jediná více vykreslená postava - zatím celkem naivní kluk, který neví kam patří. Ostatní příběhem zatím jen tak probíhají šup sem - šup tam, což mi přijde trochu škoda.
Dění kolem Nathana mě zaujalo, vzhledem k tomu, že některé věci jsou až bolestně jednoduché a jiné zase nevysvětlené. Doufám, že s tou zápletkou autorka dobře naloží, protože pak by z toho mohla být jedna z těch lepších sérií.
Pro mě to není kniha, ke které bych měla potřebu se vracet, ale dobře se mi četla a splnila mé očekávání, která bylo ovšem jednoduché - čitelná oddechovka

30.11.2018 3 z 5

Temná hrozba Temná hrozba Jim Butcher

Během prvních knih jsem si myslela, že autor se nám čtenářům snaží co nejlépe načrtnout svůj svět, ve kterém být čaroděj automaticky neznamená být nejhustší king, že i čaroděj se bojí, má své pochyby, neumí vyčarovat vše na co si vzpomene apod...
Drobné spoilery!

Ale teď už mi to leze krkem. Do Harryho se mlátí čím dál víc, v tomto dílu je oslabený a zmlácený od samého začátku. Má u sebe vlastně jen jednoho spojence (když vynechám Boba). Asi sledujeme vznik nového Terminátora, neboť Harry to prostě všechno nějak rozchodí...
Jeho rytířská povaha vůči ženám v nesnázích je spíš na nervy lezoucí, než okouzlující.
Romantická linka je úplně zbytečná, fungovalo by to i bez toho aby byla Susan jeho partnerka. A to jejich spojení je co? Vrána k vráně?
Hodně bych chtěla znát tu úmluvu (zákon) mezi Bílou radou a upíry. Protože se ho pokusí zabít celý sál upírů, veřejně mu vyhrožují, zmlátí ho, dvě pijavice se ho potom pokusí zabít znovu, střílí na něj, zajmou ho a nakonec za porušení dohody může Harry, který ve výsledku zachraňoval lidi? asi jsem to špatně pochopila...

Příběh je celý roztříštěný a překombinovaný...jako by si autor říkal: "Tak teď to ještě zahustíme.. a teď taky..hmmm a tady by to ještě chtělo pár zlomených kostí.." no a kniha se nebezpečně přibližuje nic neříkající kejdě neurčité chuti. Snad to další díl trochu vylepší

12.07.2018 3 z 5

Žhavé olovo, chladné železo Žhavé olovo, chladné železo Ari Marmell

Zajímavě zpracovaný svět fae zasazený do gangsteského Chicaga. Celkem sympatický hlavní hrdina u kterého jsem zvědavá, co se z něj nakonec vyklube. Ale přesto mi tam něco málo scházelo. Třeba to další díl napraví.

01.07.2018 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Bylo to zajímavé a přitom nebylo... Nejsem si úplně jistá co si o knize myslet, možná to přijde časem. Už teď je mi jasné, že mi v hlavě nějakou dobu vydrží a tím mě asi zaujala nejvíc.
Dodatek: líbilo se mi, jak autor zpracoval bohy. Přesunul je do Ameriky, aniž by je z nějakého stěží pochopitelného důvodu vyhodil z Evropy. Jsou to "naši" bozi a on to jakožto angličan žijící v Americe respektoval , to je za mě slušné plus

04.05.2018 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

První díl to rozhodně nepřekonalo... Dialogy byly místy i zabavné, ale že si teda týpek jako Logan nabrnknul pannu..? No to mi prišlo trochu divny... a opět došlo i na osobní bolístky, které se šmahem vyreší. Ale na odpočinkové čtení je to pořád ještě slušná kniha.

30.03.2018 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Hodně svalů, hodně zbraní, hrdinové s trochu delším vedením a spousta monster... mrtvých monster :-)

25.10.2017 4 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Autorka ještě potřebuje dost vyzrát, zlepšit stylistiku, rozšířit slovní zásobu, aby se nám potom někdo "nezjevoval ve dveřích, zjevně překvapen" - to se z toho potom zjevuji já... jde to přece napsat i jinak a nejen v tomto případě.
Příběh a hlavní rozkol milenecké dvojice by chtěl trochu poladit, abych si mohla říct - jo proč ne, to chápu.
Beru to jako úplně jednoduchou oddechovku, ale i tak mám určité nároky. Jako autorčin prvopočin se to dá přečíst

30.09.2017 2 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Jsem ráda že i spin-off série je dobrá :-)
Koukám, že nejsem jediná kdo je zvědavý na Saxtona a Ruhna :D Doufám, že nebudeme čekat věčnost...jako na Q&B :)
Autorka už by mohla trochu pozměnit průběh vztahů - sejdou se, milují se, v něčem se neshodnou - rozchod a následuje smíření.. po té spoustě knih už je to dost vyčpělé. Jde to přeci i jinak ne?

17.09.2017 4 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Sanderson umí, to už víme asi všichni.
Politikaření za začátku knihy se mi moc nelíbilo, Elenda bych praštila po hlavě, aby se vzpamatoval a své ideály přizpůsobil realitě. Celé mi to přišlo trochu zdlouhavé. Ale jinak nemám připomínky. Líbí se mi, že se postavy pod tlakem situace vyvíjejí a nejedou si paličatě ve svých kolejích. Těším se na další díl, kde se začnou vyjasňovat všechny souvislosti.

11.08.2017 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Na každou další knihu se těším. Autorka je schopna držet stále stejnou laťku i přes zvyšující se počet dílů.
Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. To že se děj odehrával v Praze bylo příjemné plus (vždyť kolik zemí autorka navštívila a nakonec zasadila velkou část děje právě k nám :-) ).
Závěr mě opravdu hodně pobavil a překvapil... paráda :D

28.07.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Pááni.. mě to bavilo. To se u takovýchto knih, moc často nestává. Čtu je jako oddechovky, ale to neznamená, že jim dokážu odpustit kdejakou stupiditu. A stupidních knih pro mládež je tedy velká spousta, ale nejspíš kvůli kouskům, jako tenhle to s nimi čas od času zkouším pořád.
Ne že by takhle kniha udělala díru do světa, ale byla čtivá, bavila mě. Postav mi lezly na nervy v přípustné míře. Děj není složitý a záhadný, ale nedře to v něm, jak v rozbitých hodinách. Za mě dobrý :-)

21.06.2017 4 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Přečteno za jedno odpoledne a jsem velmi spokojená.
Jde o tenounkou knížečku (v porovnání s tím na co jsme zvyklí). Ale vůbec jsem si nepřišla ošizená. Všeho bylo tak akorát :-) Anita to nemá jednoduché, ale působilo to na mě tak, že si je jistější v kramflecích ohledně všech těch metafyzických věcí - konečně! paráda!
Jako velké plus je, že Anita v knize neřeší pořád to samé dokola. Chybí zde i "tradiční" několika stránkové popisy jak který její muž vypadá, co má na sobě, jaké má oči a jako to celé působí na Anitu - toho už mám plné zuby. Je to prostě lépe vyvážené - popisy, akce, sex. Kdyby byly knihy o Anitě tenčí, možná by to bylo lepší :D

16.05.2017 5 z 5