Janičta Janičta komentáře u knih

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Pááni.. mě to bavilo. To se u takovýchto knih, moc často nestává. Čtu je jako oddechovky, ale to neznamená, že jim dokážu odpustit kdejakou stupiditu. A stupidních knih pro mládež je tedy velká spousta, ale nejspíš kvůli kouskům, jako tenhle to s nimi čas od času zkouším pořád.
Ne že by takhle kniha udělala díru do světa, ale byla čtivá, bavila mě. Postav mi lezly na nervy v přípustné míře. Děj není složitý a záhadný, ale nedře to v něm, jak v rozbitých hodinách. Za mě dobrý :-)

21.06.2017 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Už dááávno nejsem cílovka, ale příběh se mi líbil.
Když vezmu v potaz, že je to kniha pro mladé čtenáře, s klidem odhlédnu od toho, že příběh je naivní a předvídatelný. Ale děti mají rády hry na hrdiny a věřím že Percy a spol u nich mohou zabodovat.
Pokusím se knihu podstrčit neteři, ale nevím jestli skousne absenci obrázků :D

18.06.2017 4 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Zajímavý magický svět, příjemná změna.
Kniha se víc rozjela až za půlkou, což mi přijde trochu škoda. Jinak to byla taková seznamovací omáčka.
U postav je jasně dané, kdo je klaďas a kdo záporák.

15.06.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Oliver Bowden (p)

Líbilo se, hodně :-)
Velké plus za Duchovu postavu, která svými vlastnostmi vybočuje a přesto je pro příběh přínosem.
Jacob a Evie by si zasloužili vlastní knihu. Jakmile se dostali na scénu, děj běžel opřekot, což je podle mě škoda.

01.06.2017 5 z 5

Kushielovo vtělení Kushielovo vtělení Jacqueline Carey

Ne že by mě kniha vyloženě zklamala, ale na můj vkus tam bylo až moc "boží/andělské vůle". Prostě potřebujeme hrdiny někam nějak dostat, tak je tam dostrkáme vyšší mocí. Tento prvek obsahuje spousta FS knih, ale ne každý autor s tím umí pracovat tak, aby to působilo nenásilně a uvěřitelně a ne jako berlička na které pak pajdá celý příběh.
Děj mi přišel trochu zdlouhavý, ale když jsem se začetla, padala stránka za stránkou.
Celkově hodnotím trilogii pozitivně. Škoda, že není víc profláknutá.
Ráda bych se dočkala i dalších dílů, jsem zvědavá co z Imriho vyrostlo, ale to jsou asi marné naděje...

27.05.2017 3 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Přečteno za jedno odpoledne a jsem velmi spokojená.
Jde o tenounkou knížečku (v porovnání s tím na co jsme zvyklí). Ale vůbec jsem si nepřišla ošizená. Všeho bylo tak akorát :-) Anita to nemá jednoduché, ale působilo to na mě tak, že si je jistější v kramflecích ohledně všech těch metafyzických věcí - konečně! paráda!
Jako velké plus je, že Anita v knize neřeší pořád to samé dokola. Chybí zde i "tradiční" několika stránkové popisy jak který její muž vypadá, co má na sobě, jaké má oči a jako to celé působí na Anitu - toho už mám plné zuby. Je to prostě lépe vyvážené - popisy, akce, sex. Kdyby byly knihy o Anitě tenčí, možná by to bylo lepší :D

16.05.2017 5 z 5

Rudá moře pod rudými nebesy Rudá moře pod rudými nebesy Scott Lynch

No ti dva tedy dostávají na frak. To je asi můj hlavní dojem z děje tohohle dílu. I když na konci přeci jen dostanou nějaký ten kus pomsty, nezdá se to dost - ale takový je život :-)
Začátek se zápletkou v Hříši mě moc nebavil a nakonec se mi celá tahle linka zdála spíš jako vycpávka, protože to zajímavější se podle mě událo na moři. Ale nějak se to všechno zamotat muselo, že?
Těším se na další díl, ačkoliv tam to budou mít Páni Parchanti ještě těžší než dosud.
Chtěla bych se dozvědět, kdo a odkud tedy Locke opravdu je :-)

13.04.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Severský spisovatel co se dá na krimi žánr, musí mít dost těžký život. Všichni totiž tak nějak očekávají trhák a to se vždy každému nepovede.

Kniha nebyla úplně špatná, to zas ne. Začátek a konec ok, ale ta retrospektivní část byla trochu moc dlouhá a opravdu mě nebavila. Co hodně ubírá na kvalitě jsou nelogičnosti, které se nedočkají nějakého toho objasnění - pro mě je tam "děr jak v ementálu"

Ps: lidi já Vás všechny ták miluji... Za všechny ty spoilery, které prostě neumíte OZNAČIT!!!! To je tak těžké napsat pozor spoiler ( helemese, i já to dokážu). U detektivky prostě nechcete, aby vám vyžvanili tolik záchytných bodů....

19.03.2017 3 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

Tahle série začala jako docela splenitá temná fantasy, kde se přátelství moc nevedou, mrtvoly se vrší jedna na druhou a aby hrdina přežil, musí se pořád zlepšovat... a to dost rychle.
Pak se k tomu připojil romantický prvek a temná fantasy pomalu přestala být tak temná, jelikož přátelství začalo stát za úvahu, bojovalo se pro vyšší dobro a ne jen pro vlastní zisky.
A teď přišel velký závěr. Tady už za sebe přátelé nasazují krk, všichni se drží nějaké naděje (ať už v jakékoliv podobě) a vzájemně si věří.
Ten kdo čekal, že série bude postupovat v kolejích vyjetých prvním dílem, bude asi knihou zklamán. Ten kdo doufal, že se všechno v dobré obrátí bude potěšen, i když vše nedopadlo zas tak bombasticky krásně.

Mě osobně se kniha četla dobře. Charaktery rozmanité a uvěřitelné. Jsou tu nějaké věci, které nejdou logice moc pod nos a za to jedna hvězda dolů.
Nějaké další pokračování by bylo bezva. Zůstalo mi dost nevysvětlených co, jak a proč....

19.03.2017 4 z 5

Jednota Jednota Oliver Bowden (p)

Paráda, zatím asi nejlepší díl. Autor se asi konečně naučil v psaní záživně skloubit historické momenty a pohnutky jednotlivých postav.
Co mě zaujalo je, že Elise je překvapivě nedisciplinovaná vzhleden k tomu v jakém je postavení.
I další postavy byly zajímavé, dost barvité aby doplnily děj.
Doufám že další díl bude stejně dobrý.

13.03.2017 5 z 5

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Johó... Loki mě vážně bavil. Kde pořád bere ty nápady nevím, ale jen tak dal. Ačkoliv jde o vyprávění ve formě krátkých povídek, kniha tím nijak informačně netrpí. Vedlejší postavy nezapadnou a mají také co říct. Za mě - paráda. Chtěla bych svého Lháříka... anebo možná raději ne :-D

03.03.2017 4 z 5

V zajetí slasti V zajetí slasti Nalini Singh

Jako obvykle je tato kniha pohodová oddechovka. Už jsem za tu dobu na autorčin styl zvyklá. Je to klasické romantické čtení. Rytíř na bílém koni zachraňuje princeznu a učí ji milovat. Líbí se mi autorčin svět, rozmanitost ras, i když všechny mají stejné kořeny. Jsem zvědavá koho dalšího přidá autorka do sbírky v příštím díle :-)

26.02.2017 3 z 5

Moře nářků Moře nářků Soesbee Ree

Jednoznačně nejlepší díl. Příběh je zajímavý, docela napínavý, postavy nejsou ploché a lze je pochopit i se s nimi ztotožnit. Co mi na celé sérii nejvíc vadí, je způsob překladu. Knih které Niklová přeložila, jsem už přečetla dost a vím, že ona umí. Takže chyba bude asi jinde v éteru. To, že se nepřekládají charrská a nornská jména je paráda, vzhledem k tomu, že nehraji hru ustoupím i v případě zeměpisných názvů ( i když moc nechápu, co je špatného na Lvím Oblouku, Maguumské džungli, Dwayně Milosrdné nebo na jménech lodí atd....). Ovšem u věty - "U zartaceného Claw of the Khan-Ur!". Už mi tak trochu došla trpělivost. Já jsem asi prostě moc "čecha" na to, abych to jen tak přešla. Šlo by to snad vymazlit lépe ne?

26.02.2017 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

POZOR DROBNÉ SPOILERY. No nic moc.... Začátek byl docela slibný, ale pak se to celé pokazilo. Tris měla jakoby tunelový vidění a Tobiase moc nepodpořila. Nechala ho v tom pěkně vykoupat a navrch se ukázalo, že ho ani pořádně nechápala. To, že jdou vlastně z jednoho boje do druhého mi pak přišlo zbytečně nastavováné. Ale asi chápu, co tím autorka chtěla ukázat. Konec byl překvapivý a smutný.

22.02.2017 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Příběh se mi líbil víc než první kniha. Ovšem trpí typickým syndromem druhého dílu - je to taková překlenovací část a jestli je informačně dostačující či nikoliv se dozvíme až po přečtení třetího dílu, který zčásti zpětně zhodnotí tuto knihu.
Kelsea to má v tomto díle ještě složitější než dřív a zoufale hledá pomoc kdekoliv. Ovšem vládnutí je velmi osamělá a nevděčná činnost a já jsem ráda, že se autorce podařilo tyto emoce dostat do příběhu.
Propojení s Lily mi nevadilo a jsem zvědavá proč a kvůli čemu vlastně vzniklo s stejně tak mě zajímá kdo je vlastně Kostěj a Finn.

18.02.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Zaujalo, ale neohromilo.
Celkově to je zajímavě zpracovaný nápad, ale šlo by to i o něco lépe.
Je trochu složité se v příběhu časově orientovat. Neměla jsem moc přehled kdy kolik času uběhlo. V příběhu se objevuje spousta informací a ne vždy jsou dobře podané a zpracované.
Vztah mezi dvěma hl. hrdiny se tvoří přinejmenším podivně. Paige se jeví jako docela snadno ovladatelná postava, i když se tak jevit asi neměla...
Každopádně další díl přečtu už jen pro tu spoustu volných provázků.

08.02.2017 2 z 5

Nejtemnější cesta Nejtemnější cesta Guy Gavriel Kay

Krásná epická fantasy, to bezpochyby.
Autor dovedně a dojemně tká děj a osudy postav. Prostě paráda :-)

Jen jednu drobnou poznámku: Trochu proškrtat. Autor si potrpí na to, aby obsáhle popsal emoce. To samo o sobě není to na škodu, ale když se sto různými slovy popisuje vlastně pořád to samé.. ztrácí to grády.

03.02.2017 5 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Vím co čekat a taky to dostanu. Autorka nezklame, jen občas překvapí.. mile i nemile.
Zajímavá odbočka od BČD, odvíjí se v již známých vzorech, ale přesto pobaví.
Těším se co bude dál.

29.01.2017 4 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Ze začátku jsem chápala ty co si stěžují na to, že autor trpí grafomanií. Ale později (asi před polovinou knihy) jsem si na styl psaní zvykla. Sice by knize nějaké to proškrtání asi neuškodilo, ale není to tak hrozné.
Kvotheho příběh si mi líbí. Rothfuss vymyslel poutavý svět s milými postavami a já už se moc těším na další kousky minulosti královraha.
Je zde krásně vidět, jak drby umění žít vlastním životem :-)

23.01.2017 5 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

Pro mě to bylo překvapivě dobré čtení.
Sice mi Edward dlouho nešel pod nos - není to typický hrdina. Ale nakonec se takříkajíc chytne za nos a něco se sebou udělá.
Příběh je plný cestování, dobývání a krve. To už k téhle sérii patří. Trochu mi stále vadí neucelenost děje, ale v předchozí knize to bylo mnohem horší. Vyprávění formou deníku knize jen prospívá.

13.01.2017 4 z 5