Janet Janet komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Detektivky moc nečtu, ale u této mě zaujal její obsah na obálce. Kniha se četla dobře, děj byl svižný, přečetla jsem jí za dva dny. Ale celkově z ní mám zvláštní pocit. Ze začátku strhující děj, různé zápletky, může se zdát, že se přeskakuje z jednoho příběhu do druhého, ale to drží pozornost a nutí číst dál, dobře rozehraný děj, s každou stránkou si říkáte, co se teď objeví, jak to asi bude dál, ale posledních cca sto stran... Řekla bych,že autor rozvine super myšlenku, ale pak má problém, jak to zakončit. Detektiv zničehonic ví kdo je vrah, bez většího přemýšlení dedukce, nějakého vysvětlení jak mu to všechno došlo. Najednou je z něho super hrdina a pak nic. Možná mám ten pocit, že nečtu od prvního dílu a nebo jsem něco nepochopila. Ale z velkého očekávání nakonec jen rozpolcení. Ale určitě zkusím od tohoto autora i jiné knihy.

03.01.2015 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je jedno k jakému dílu by se člověk vyjadřoval, všechny jsou moc pěkný. Celý příběh má hlavu a patu, není to jen pro děti, jak si myslí všichni, kdo je nečetl. Obzvlášť poslední díly jsou už i vcelku složité:) A hlavně velké plus co se musí všem dílům připsat je to, že spoustu dětí objevilo zase knihy.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moje nejoblíbenější knížka, četla jsem ji už několikrát, zanechala ve mně spoustu pocitů...

21.07.2011 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělý humor, nic víc se spát nemusí

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

stále více aktuálnější téma, jednou nás technika pohltí

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

taky jsem četla jako malá a pamatuji si dodnes jak na mě kniha působila. Jak píše Smiragl, tahle kniha by se měla dětem podstrčit k přečtení

Jana z Hvězdy I. - Růže a lilie Jana z Hvězdy I. - Růže a lilie Gerald Messadié

Všechny tři díly jsou úžasný. První asi nejvíc, zbytek je už trošku víc nadsazený, jak z Jany dělají hvězdu, co všechno umí, všechno zná, ale jako celek dobrý knihy, hlavně děj má spát, takže jsou dobře čtivý:)

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Krásný příběh, četla jsem ji jako malá a pořád si ji pamatuju

21.07.2011

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Asi něco jako Sophiina volba, kniha nutí k zamyšlení. Podobné knihy by mělo číst víc lidí, aby se nezapomnělo

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Velice zajímavý příběh, četla jsem jedním dechem, akorát konec je oproti začátku dost rychlý, děj by se dal ještě víc rozepsat, ale i tak je to moc hezká kniha. Film nebo mini seriál v TV dost osekaný

Přívalová vlna Přívalová vlna Janey King

Kniha se četla dobře, úplně jsem se viděla jak sama žiju na takovém ostrově. Ale z konce knihy jsem rozpolcená a asi ho pořádně nechápu, kdo to tedy vyprávěl, kdo na ostrově žil.....?

22.03.2015

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Kniha se dobře čte, má svižné tempo, ale děj trochu přemrštěný. Takový spíše k vodě.

06.12.2012

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

knížku jsem nečetla jedním dechem, někdy byl děj trošku nudnější,ale jako celek velice zajímá kniha. Doba a věci, které se děly za války a po, muselo být strašný. O to smutnější je, že lidstvo si opět nevzalo ponaučení.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

hezká kniha, dobře čtivá