Jane100 Jane100 komentáře u knih

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Příjemné čtení, mám ráda, když jsou v knihách postavy, které skutečně žily. Škoda jen, že jich tam nebylo víc :-)

22.07.2017 5 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Tato kniha by zfleku mohla vyhrát cenu za blábol měsíce.

15.07.2017 1 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Moriarty je přeborník v psaní knih o ničem. Poslední výročí je skvělým příkladem. Někde na začátku knihy je jednou větou nastíněná zapletka, pak 324 stran zbytečného textu, tlachání a povídaček a na konci jednou větou, jak to vlastně cele bylo. Pritom by ten příběh měl takovy potenciál
.. Autorka píše opravdu zvláštne, takove jsou všechny její knihy. Přesto to jsou ale fajn oddychovky.

29.05.2017 4 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Kniha plná napětí od začátku do konce. Rozhodně doporučuji k přečtení.

16.04.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Dobrá úchylárna :-) to je asi vše, co k teto knize řeknu.

16.04.2017 4 z 5

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Příběh řekla bych dost pritazeny za vlasy. Některé pasáže se mi zdaly nelogické, ale celkove dobra kniha.

16.04.2017 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Další z vynikajících děl Charlotty Linkové. Nevím, co bych k tomu měla více psát, snad jen toto: prostě bomba!

25.10.2015 5 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Ta kniha je neuvěřitelná slátanina. Jsem asi jediná, komu se vůbec nelíbila?

25.10.2015 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha pro mě byla docela zklamáním. Sice skvělý začátek, ale jen do doby, než jsem si přečetla onen tajemný dopis. Pak už tomu chyběla šťáva a byl to jen kýčovitý sentiment. Jinak kniha byla ,,slušným PR'' na Tupperware. Na každé straně byla snad dvakrát.

23.07.2015 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Jedním slovem: PSYCHO!

16.07.2015 5 z 5

Vražedná aplikace Vražedná aplikace Robin Cook

Robin Cook prostě nikdy nezklame. Kniha se četla jedním dechem, skvělý napínavý příběh od začátku až do konce. Otevřený konec mě ale po pravdě trochu zklamal (nemám je ráda). I když pro Cooka je to jistě námět na pokračování.

15.07.2015 3 z 5

Umlčená Umlčená Doris Glück

Zajímavý příběh, ve kterém je nakrásno vidět, jak se z muslimů žijících v Evropě stávají fanatici, kteří jsou stůj co stůj oddaní svým soukmenovcům žijících kdekoliv jinde. Bohužel autorka a ústřední postava je dost naivní osoba, která si za svůj osud dost mohla sama.

26.02.2015 3 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Od knihy jsem čekala daleko více. Škoda, že toho nebylo využito. Opět i tato kniha podobně jako všechny ostatní s podobnou tematikou mají obrovský potenciál. Bylo zde tolik možností se rozepsat, barvitě vylíčit události...atp. Vše bylo popsáno tak zrychleně, nic podrobného. Opravdu škoda.

26.02.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha s perfektně propracovanou psychologií ústřední postavy. Napínavá od první stránky až do úplného konce.

02.02.2015 5 z 5

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Delphine Minoui

Škoda, že nebyla pořádně propracovaná. Příběh měl obrovský potenciál, stejně jako všechna podobná témata. Na konci knihy vlastně zjistíte, že byla o ničem a nedozvěděli jste se nic nového.

02.02.2015 1 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Pěkný příběh, hezky odsejpal, snad jen ty křesťanské cosi v USA si autorka mohla odpustit, nebo alespoň trochu zkrátit. Knížku jsem jinak přečetla za dva dny, jak byla poutavá a těším se na další od této autorky.

18.07.2019 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Od této knihy jsem měla poměrně velká očekávání, ale bohužel jsem se nemohla začíst. Nevím proč, ale prostě mi to nějak nesedlo. Styl byl až moc suchý, nevím, prostě mě to dvakrát nezaujalo.

29.09.2018 2 z 5

Vystěhovalci Vystěhovalci Vilhelm Moberg

Bohužel, příliš mě příběh nezaujal. Hromady postav, které se tak složitě jmenují, neustále se mi pletly....a také možná i tím, že se to odehrávalo v tak hluboké minulosti.

24.09.2018 3 z 5

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Tak s Já, poutníkem se kniha vůbec nedá srovnávat. Kdo se na ni společně s touto knihou odkazuje, patrně ji nikdy nečetl. Jmenuji se Nikdo byla nudná kniha, kde se neustále nepochopitelně přeskakovalo v čase. Jednotlivé kapitoly nebyly pořádně označeny, takže jste najednou zjistili, že v nich žije postava, která ale na předchozích stránkách zemřela. A špionážní thriller? Spíše špionážní pohádka.

24.09.2018 1 z 5

Mládí v hajzlu 6 - Mladík v Nevadě Mládí v hajzlu 6 - Mladík v Nevadě C. D. Payne

Payne úspěšně pokračuje v této sérii. Plno vtípků, jednoduchý příběh. Určitě Mládí v hajzlu přečtěte. Je to jednoduché oddychové čtení.

22.07.2017 4 z 5