Jane100 Jane100 komentáře u knih

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Tak s Já, poutníkem se kniha vůbec nedá srovnávat. Kdo se na ni společně s touto knihou odkazuje, patrně ji nikdy nečetl. Jmenuji se Nikdo byla nudná kniha, kde se neustále nepochopitelně přeskakovalo v čase. Jednotlivé kapitoly nebyly pořádně označeny, takže jste najednou zjistili, že v nich žije postava, která ale na předchozích stránkách zemřela. A špionážní thriller? Spíše špionážní pohádka.

24.09.2018 1 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Představa, jak nějaká důchodkyně vězní ve sklepě svého domu čtyřicetiletého chlapa je natolik úsměvná a nereálná, že musím autorovi/autorce dát aspoň tři hvězdy za smysl pro humor. Jinak jsem si myslela , že střet všech tří postav bude větší a významnější, v podstatě kde nic, tu nic. Ponurá kniha s ponurou tematikou.

24.09.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bohužel, kniha mě nijak nezaujala. Na to, že to byl takový trhák je to celkem zklamání. Divné ústřední postavy, opět jako v každé druhé knize opilci, divný děj a podivné skákání v čase.

24.09.2018 1 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Jo tak tahle kniha u mě zatím překonala všechny hranice (ono všechny Silvovy knihy, ale tahle obzvlášť). Tuhle knihu by si měli přečíst všichni vítači a sluníčkáři, kteří sem tahaj africký neandrtálce v neckách. Takhle to totiž jednou všechno dopadne (až na ten happy end samozřejmě).

18.06.2018 5 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Krásný a velmi dobře propracovaný příběh obyvatel pohraničí během 2. světové. Rozhodně doporučuji k přečtení. Ke knize se budete rádi vracet.

17.04.2018 5 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Jak moc jsem se těšila, tak jsem byla zklamaná. Bohužel, kniha s obrovským potenciálem, který však autorka nevyžila. Přehršel postav, kdy pak zjistíte, že jedna je druhá, druhá je třetí...Poměrné velké zklamání.

17.04.2018 3 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Knížka s obrovským potenciálem, který však zůstal nevyuzit. Chyběla jakakoliv zápletka, bylo to jen takove vyprávění, a ještě docela bez šťávy.

12.11.2017 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jako mistrovské dílo bych to fakt nenazvala a hororovou povídku už vůbec ne. Může mi prosím někdo vysvětlit, co bylo na příběhu hororového? A co měl znamenat ten začátek s tim honěnim? Já vím, ze Flynn si libuje v nechutnostech a vůbec jí to neberu, ale tohle jsem teda fakt nepochopila. Celé to bylo něco jako slohová práce žáka 5.třídy. Dala bych jí za to kuli. No možná za ty různý varianty konce, který se jí jakž takž povedly, bych k tý kuli připsala hvězdičku.

18.10.2017 1 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Nic moc, všechno takové divné, splácané, namleto páté přes deváté, takový podobný styl Do vody. Bohužel za mě ne příliš kladné hodnocení.

18.10.2017 2 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

V momentě, kdy jsem přišla na to, kdo to ten EG vlastně je, mi to slušně vyrazilo dech. A přitom to je od začátku tak jasné! :-) Kniha byla na můj vkus vyprávěna takovým zvláštním suchým způsobem, ale to nic neubralo na její kráse. Určitě si ji přečtěte. Nebudete litovat.

18.10.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Myslím, že tady netřeba dalších komentářů. Klasicky úžasný příběh v podání paní Leily. Sice z dosavadní tvorby nejslabší, ale za mě přesto stále 200%.

18.10.2017 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Bohužel nic moc :-( Je mi to líto, ale víc jak tři hvězdy dát nemůžu. První aristokratkou nahodil celkem slušnou laťku (četla jsem ji jako vůbec první knihu od něj), ale pak už jen takové slabší vývary. To ale neznamená, že si od něj již nic dalšího nepřečtu.

18.10.2017 3 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Docela dobré to bylo a TEĎ BUDU SPOILEROVAT!!! Představa, že někdo jede na kole, v zatáčce hodí smyka a z igelitky se mu vysype mrtvý mimino, který se odkutalí někam pod most, je natolik směšná, že v tuhle chvíli jsem měla dosud dobrou knihu, chuť zavřít a okamžitě vrátit. Tohle snad autorka nemůže myslet vážně. Podobný pocity jsem měla u Pauly Hawkins Do vody. Taky příběh plnej po desetiletí topících se slečen někde v nějaký tůni. Wtf? Holky by se mohly chytit za ruce a společně sepsat nějaký blábol. Třeba jak bagr sežral letadlo. Prvotřídní kvalita zaručena.

18.10.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha s naprosto originální zápletkou. Navíc jsem dlouho nečetla nic s tak strhujícím začátkem. Rozhodně doporučuji k přečtení.

18.10.2017 5 z 5

Syndrom Anastasia Syndrom Anastasia Mary Higgins Clark

Je mi líto, ale kniha se mi nelíbila. Duchařina není můj šálek kávy.

03.08.2017 1 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel, velké zklamání. Začátek dost zmatený, mraky postav, vůbec nevíte kdo je kdo, ani o čem ty kapitoly vlastně jsou. Postavy vlastně mluví samy se sebou, ale vy vůbec netušíte o čem, vzhledem k tomu, že děj ještě vůbec nezačal. Jinak zápletka sama o sobě taky dost divná. Představa, že po dobu xxx let se někde v tůni topí jedna oběť za druhou, si autorka asi musela vybájit někde po několika flaškách tvrdýho, jinak to snad není ani možné.

03.08.2017 1 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Nejkrásnější kniha od Remarqua. Rozhodně si ji přečtěte.

23.07.2017 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Jedním slovem blbost.

23.07.2017 1 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Na tyhle povídky jsem se strašně těšila, ale bohužel to nebylo to, co jsem očekávala. Povídky byly nezáživné, nudné a nebavily mě.

23.07.2017 2 z 5

Vtipné, milé, povedené. I když oproti Analfabetce musím ubrat jednu hvězdičku, protože kniha byla trošku (ale opravdu jen trošku) slabší. Líbilo se mi, jaký ten ,,gangster'', kterému ten kufr patřil, bylo pako :-)

23.07.2017 4 z 5