Jane100 Jane100 komentáře u knih

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Bohužel jsem poměrně zklamaná. Čekala jsem více, rozhodně podle recenzí a ostatních názorů. Na toto téma jsem četla spousty lepších knih. Kniha byla prostě divná.

24.09.2018 3 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Silný příběh. Přečteto jedním dechem.

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Moc krásná kniha a příběh. Je stejná, jako spousty jiných historických románů, přesto však tak jiná :-) Autor se při psaní tohoto románu zcela nepochybně vyřádil v tajemnu a temných zákoutích Barcelony. Přečteno jedním dechem.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První kniha od Aleny Mornštajnové a rovnou zásah do černého :-) Přečteno jedním dechem, Příběh vás doslova vtáhne. Už se těším na Hanu a Slepou mapu.

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Celý příběh je hezkou pohádkou pro malé děti :-) Jestli si chcete oddychnout a na chvíli vypnout u dětského příběhu, vsaďte na Kníže z mlhy.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tuto knihu jsem četla již před hodně dlouhou dobou, ale dosud jí mám v živé paměti. To o něčem vypovídá. Působivé a dost emotivní krásné příběhy tří žen. Více netřeba dodávat.

Vystěhovalci Vystěhovalci Vilhelm Moberg

Bohužel, příliš mě příběh nezaujal. Hromady postav, které se tak složitě jmenují, neustále se mi pletly....a také možná i tím, že se to odehrávalo v tak hluboké minulosti.

24.09.2018 3 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Výtečné pokračování výtečného Paláce zrady. Nemohla jsem přestat číst, doslova mě to strhlo :-) Excelentní. Škoda, že toho od Jasona Matthewse není víc.

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Tady postačí jen dvě slova: totální blbost.

24.09.2018 1 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Od této knihy jsem čekala pecku, ale bohužel přišlo jen zklamání. Námět a téma by byly dobré, kdyby byly ovšem zpracované trochu líp. Závěr knihy byl opravdovým překvapením (ale negativním) a vlastně to bylo celé dost divné. No asi si autorka před koncem dala pár panáků a takto to dopadlo :-) Ne, žertuji, ale konec byl vážně divný.

24.09.2018 2 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Tak toto bylo silné kafe. Myslím to v pozitivním slova smyslu. Neuvěřitelný a dojemný příběh jedné rodiny. Neskutečné, co všechno během svých životů zažili. Kniha mě donutila si o nich vyhledat a přečíst vše dostupné, co jsem kde našla :-) Neváhejte a knihu si ihned půjčte, nebudete litovat.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

První kniha, kterou jsem od Kateřiny Tučkové četla, a jsem příjemně překvapená. Chytlavý příběh, který rozhodně přečtěte :-)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ale jo, celkem ucházející. Sice si nejsem jistá, zda ještě někdy po Bryndzovi šáhnu, ale spíš bych řekla, že jo :-)

24.09.2018 4 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Uf, tak to byl těžký kalibr. Přestava, jak někdo na zemi řeže tělo a vedle na posteli někdo spí (samozřejmě ho nic nevzbudí, ani zvuk pily) je na mě opravdu moc.

24.09.2018 1 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Velice krásný příběh, přitom na pár stránkách. Někdy stačí opravdu málo, aby autor vykouzlil poutavý příběh. Důkaz toho, že kniha nemusí být roztahaná na 500 stran, ale bohatě postačí malý notýsek :-)

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Přesně takhle si představuji výborný špionážní thriller, odehrávající se navíc mezi USA a Ruskem. Kniha má spád, rychle odsejpáa na každé stránce už jste zvědaví, co je dále. Zhltnete to doslova, jako malinu :-)

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Krásný příběh z dílny mé oblíbené autorky. Ani v této knize nezklamala. Přečtete jedním dechem.

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Ke knihám s touto tematikou, ovšem z edice Světový bestseller jsem trochu skeptická, neboť to nemá tu správnou šťávu, ale tady to bylo příjemné překvapení. Příběhy byly velmi smutné a jednotlivé postavy se v příbehu hezky prolínaly. Určitě doporučuji k přečtení.

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Opět krásný příběh z pera Luca di Fulvia :-) Na můj vkus trošku roztahané, mohl klidně takových 50-100 stran ubrat, nicméně i tak vynikající počin. Fajn překvapení, že jsou zde zamontované i postavy z dějin českých zemí.

24.09.2018 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Taková přeslazená harlekýnka. Dost jsem přeskakovala, protože mě to nebavilo, hlavně od poloviny, kdy bylo naprosto jasné, jak to dopadne. Opravdu byste netipovali, že je to jedna a tatáž autorka jako např. u Snu o Somersetu nebo u Poselství růží :-) Na začátku i hezky vysvětluje, co ji vedlo k tomu, že něco takového napsala a že to úplně odlišné od toho, co píše teď.

24.09.2018 2 z 5