Jandýs Jandýs komentáře u knih

Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Vlčí zázrak - Příběhy ze života s vlky Tanja Askani

Nádherné čtení, je vidět a cítit z řádek lásku a cit k těmto šelmám. Neuvěřitelnou trpělivost a obětavou péči . Knihu je skvěle doplněna o krátká videa.

04.05.2024 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Velmi dlouho jsem cekala na zlom v pribehu, ktery me pohlti a zactu se. Ten okamzik nastal, ale opravdu asi az v polovine knihy. Proto jsem knihu cetla tak dlouho. Samotny pribeh je opravdovy western, docela by me zajimalo filmove zpracovani, snad na nej nekdy budu mit v TV stesti.

04.05.2024 4 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Skvele zakončena serie. Ctive, napinave. Doporucuji, pro me to byla originalni zalezitost.

31.01.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Jsem cerstve po docteni a jeste si utiram soply od zacatku mate tuseni, kam to cele smeruje, presto me konec vzal za srdce. Prijemny humor a krasne popisy vztahu protkavaji knihu od zacatku do konce. Za mne skvele cteni!

26.01.2024 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Akcni cteni, i kdyz je pribeh jednoduchy, je stale poutave psany. Zadne dalsi dejove linky neodvadi mou pozornost,na oddech bezvadne. A prece tak ctive, ze se ani nenadeju a jsem u konce.Nemuzu nic vytknout a tesim se na zaver.

21.01.2024 5 z 5

Dračí republika Dračí republika Rebecca F. Kuang

Tento dil byl mnohem tezsi na cteni, kvuli valecne a politicke strategii , nicmene temne a surove stranky pribehu zustavaji a smeruji k velkemu krvavemu rozuzleni.

20.01.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha je čtivá, příběh vás chytne a bude vám krásně, úzko, pocítíte vděk i smutek i naději.
Nejvíce oceňuji krásné popisy přírody a života, prolnutí těchto dvou neodmyslitelně k sobě patřících aspektů.

24.10.2023

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Hmmmm. Paradni zapojeni novinarky , libil se mi odvijejici se pripad, na kterem valcila Frostova - a zajimava byla i honba tymu Kim za nelitostnym vrahem a a a slibny konec!!! Copak nas ceka priste !!!?! Jsem nadsena!

12.09.2023 5 z 5

Napospas Napospas Kiran Millwood Hargrave

Velmi hezky napsane, ctive. Pribeh je drsny a poutavy. Na konci jsem citila bezmoc ze situace, ktera snad nemuze ani jinak dopadnout.

02.09.2023 4 z 5

Tajemná řeč stromů Tajemná řeč stromů Gill Davies

Krásná kniha. Zajimavosti,jako jsou citace ci rceni, jak stromy mohou lecit, na co se jake drevo od nepameti pouziva, jejich vyznam spiritualni a jejich uloha v lese. Bylo to prinosne a vsem, kdo travi v lese radi svuj cas nebo jsou milovnici stromku, doporucuji :-)

11.08.2023 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Nenáročná, naprosto oddechová kniha. Splnila presne má ocekavani. Pribeh se mi moc libil.

25.07.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Tak tento dil se mi moc libil!! Naprosto me vtahl a nemohla jsem se odtrhnout od cteni. Ze zacatku pusobil pripad strasidelne a temne a postupne se zacalo rozpletat tajemstvi. Super!!

05.07.2023 5 z 5

Šamanská síla zvířat Šamanská síla zvířat Don Jose Ruiz

Vnimani charakteristickych vlastnosti a dovedností zvirat, tak nejak jsem pojala tuto knihu. A mile me prekvapily ,pro me dosud nezname, zajimavosti u jednotlivych zivocichu.

01.07.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Skvela literatura, takova, jaka ve vas neco zanecha. Mam sice silenou pamet na jmena a citace, ale vzdycky si pamatuji pocity, ktere ve mne kniha vyvola a u pana Backmana je to smrst emoci. Mistrovske popsani pocitu a zivotnich situaci. Tohle nebylo jen o hokeji, a prece bylo, a nebylo to JEN o hokeji. Delo se tam toho tolik a pritom se to semlelo nejak vzajemne dohromady souvisle.. neobycejne napsane. Dokonale.
Hrala jsem 20 let fotbal.. takze o sile tymu, klubu, soudrznosti, spoluhrackach a pratelstvi neco vim a spoustu se mi toho promitalo v hlave i srdci. Zkratka dekuji za tak krasne cteni .

19.06.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Uzasne cteni jako vzdy, castecny a postupny vyvoj postav a celkove tymu. Skvele rozuzleni!
Knihy od pani Marsonsonove jsem ukazala babicce a ted jede maraton i ona

15.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Parada, skvela zapletka. Cteni jsem si uzila .

07.05.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Dalsi skvely dil, napinave a akcni.

28.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Hned ze zacatku me dojalo venovani, pak uz jsem propadla pripadu a misty cetla s vytrestenyma ocima. Opet strhujici , napinavy dej az do poslednich chvil. Vynikajici cteni

25.03.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Skvělý díl! Fifinkou podtrženo :0)

06.03.2023 4 z 5

Štěstí na přání Štěstí na přání Angela Marsons

Jeeee, paradni pocin od autorky top detektivky!!! Mily humorny pribeh tri zen - kamaradek, opravdu jsem se uprimne zasmala! Vubec mi odboceni od krimi stylu nevadilo, ani bych nepoznala, ze pani Marsonsova se takhle trhla, moc rada si prectu dalsi prekvapeni.

14.01.2023 5 z 5